Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
K pramenům Jevišovky
Vodácký a turistický oddíl Moravské Budějovice pořádal již 15. ročník pochodu k pramenům Jevišovky. Tohoto pochodu se rádi zúčastňujeme. Tak tomu bylo i letos.

V Jihlavě na nádraží se v sobotu 30. 3. 2019 sešlo 24 turistů, kteří odjeli do Mor. Budějovic. Po příjezdu se skupina vydala na místní koupaliště na start pochodu.

vystupujeme v Moravských Budějovicích

cestou ke koupališti

most a kaple u sv. Anny

na startu pochodu
Po přihlášení a pozdravení s pořadateli naše cesta směřovala po MTZ na Kosovou, kolem rybníka Hrachovec, dále po cyklostezce Jihlava – Třebíč – Raabs k odbočce k rybníku „U protržené hráze“, kde již hořel ohýnek připravený na opékání špekáčků. Byl zde také připraven na osvěžení dobrý teplý čaj.

vycházíme na trasu

po MTZ ke Kosové


rybník Hrachovec


odpočinek U protržené hráze


Po občerstvení naše další putování vedlo po vlastním značení „červeno bílých fáborkách“ nejprve lesem a potom po louce, kde se nachází prameniště Jevišovky.
Řeka Jevišovka má několik pramenů. Jeden z nich je označen pamětním kamenem. Po společném vyfotografování u kamene jsme pokračovali po koňské turistické cestě do Budkova.

po louce k prameništi Jevišovky
nad Budkovem


V Budkově v restauraci Bar Maják bylo plno a obsluha se měla co otáčet. Každý si dal na co měl chuť.
V 15,30 hod. přijel autobus, který nás odvezl do Moravských Budějovic na vlak do Jihlavy.

v Budkově

před odjezdem autobusu

cesta autobusem do M. Budějovictrasa pochodu


V pěkném a slunečném počasí jsme ušli 17 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 03. 2019 | 138 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server