Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Vycházka za svatým Valentýnem
Blíží se opět svátek svatého Valentýna - svátek zamilovaných. Na tradiční nedělní vycházku na Horu U sv. Antonína u Rantířova pozval KČT, odbor Čeřínek Jihlava všechny, kdo se chtěli projít zimní krajinou a zároveň se sejít u kapličky sv. Antonína Paduánského, kde jsou na oltáři ve schránce z mramoru uloženy ostatky sv. Bonifáce a sv. Valentýna. Stavba pochází z roku 1737, kdy ji nechal postavit pelhřimovský pekař Antonín Polesný.

V pořadí už 16. vycházka za sv. Valentýnem se konala v neděli 10. února 2019. Turisté i další příznivci zdravého pohybu měli dvě možnosti, jak se k cíli vycházky dostat. První skupina 25 turistů se vydala před půl desátou z konečné MHD linky „B“ Na Dolech cestou směrem na Horní Kosov. Dál postupovala zledovatělou cestou modřínovou alejí a potom lesem k Rantířovu. Musela dojít na nádraží v Rantířově do 11 hodin, kdy měl přijet vlak od Jihlavy. To se podařilo s předstihem.

sraz Na Dolech

vycházíme

začátek cesty vede sídlištěm


modřínovou alejí


brodíme se sněhem

nad Rantířovem

podivnosti na jehličnanu, ale kůrovec to není

k nádraží v Rantířově

vlak přivezl další turisty


Skupina, která přijela vlakem byla podstatně početnější. Přijeli i turisté z ostatních odborů Vysočiny. Celkem se sešlo asi 90 lidiček.

Všichni společně se vydali na vrchol U sv. Antonína ( 629m n. m.). Větší část turistů šla naplánovanou trasou přes Vyskytnou. Nad Vyskytnou se ukázaly hezké výhledy na obec a na okolní krajinu.

sraz v Rantířově

přivítání všech turistůz Rantířova do Vyskytné

ve Vyskytnévýhled na Vyskytnou

výhled směrem na Rantířov

odbočka na ZTZ


po ZTZ


od hájenky ke kapličce zbývá jen kousek


došli jsme do cíle


Někteří si trasu zkrátili přímou cestou ke kapličce, kde se opět všichni setkali.

U kapličky všechny (i organizátory) překvapilo připravené ohniště a stolek s občerstvením, kde si příchozí mohli koupit teplou polévku, klobásky k opečení, a další laskominy.
Setkání u kapličky provázelo občasné zazvonění na zvoneček pro štěstí, který tu je už třetí v pořadí a byl ulit z hlavní německých děl v roce 1946.

překvapení u kapličky

Všichni účastníci dostali od organizátorky Věry perníkový koláček ve tvaru srdíčka a k tomu Jirka rozdával kalendářík, jako pamětní list k tomuto pochodu.

Valentýnská odměna
perníčky už došly


Tady byl pochod oficiálně ukončen. Někteří turisté si ještě vyšlápli k mohyle z kamení na nedaleký vrchol hory.

cesta na vrchol k mohyle

kamenná mohyla na vrcholu


pořadatelé


Pomalu se skupinky vydávaly na zpáteční cestu do Rantířova. Někdo do restaurace U Golema, někdo rovnou na nádraží a ti, co ještě neměli dost nachozených kilometrů, se vydali pěšky do Jihlavy.

cesta k nádraží

než přijede vlak


Podle vybrané trasy našlapali turisté od 6 do 16 km.
Počasí bylo dobré. V týdnu předpověď hlásila srážky - převážně dešťové. V neděli na vycházku se oteplilo, ale nepršelo. Trochu místy foukal ostřejší vítr, ale to moc nevadilo. Užili jsme si zase pěkný den.

Použité fotografie od: V+J Veselých, E. Horské, P. Varhaníkové, J. Daňhela a F. Janečka


| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 02. 2019 | 331 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server