Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Ždírec 2019
Turisté v Jihlavě končí starý rok a zahajují nadcházející rok už 3. desítku let „Turisticko – tanečním vstupem do nového roku“.
Letošní akce byla v sobotu 5. ledna 2019. KČT, odbor Čeřínek Jihlava je hlavním organizátorem a vítá zde turisty ze všech odborů jihlavských, ale také okolních, a nejvíce zastoupeným KČT, odbor Třebíč.

Sobotní ráno začalo oteplením a také deštěm, který rozpouštěl pěkný kyprý sníh, napadaný v předchozích dnech. Mrholení vydrželo prakticky celý den. V poledne se sešli hlavní organizátoři manželé Svatošovi a Veselí a jihlavská skupina pěších u hlavního nádraží v Jihlavě a počkali na příjezd turistů z Třebíče. Po příjezdu vlaku z Třebíče organizátoři odjeli do Ždírce auty připravit sál a 20 turistů se vydalo do cíle v kulturním domě ve Ždírci pod vedením manželů Korbelových pěšky.

turisté u hlavního nádraží

Honza vysvětluje trasu pochodu


Jitka K. o cestě napsala: „Trasa vedla směr Hruškovy Dvory a potom už jsme se tentokráte cestou necestou přes pole v závějích dobrodili do Henčova. Motivace tance a výborného občerstvení i zábavného programu nás poháněla stále kupředu. Přes pole a lesní cestou jsme doputovali k rybníku s názvem U Stěny. Dál už jsme se drželi klasiky a po skoro 14 km jsme v dobré formě, i když trochu mokří, dorazili po čtvrté hodině do cíle“.

začátek pochodu

zasněženou plání

rybník U Stěny

cestou necestou

drobně prší

něco na počasí


Ždírec na obzoru


Ve Ždírci v kulturním domě zatím probíhaly přípravy. První příchozí turisté na sebe nenechali dlouho čekat. Tak i Marie Nováková měla v šatně hned o zábavu postaráno. Ač byl začátek plánovaný na 17. hodinu, někteří opravdu spěchali. Dopravili se autobusem, nebo vlakem a došli kousek pěšky, a dorazili už kolem 14 hodiny.

country skupina AHOJ se připravuje

turisté se převlékají do suchého

v restauraci je živo


V 16 hodin začala hrát country kapela AHOJ. Hlavní zahájení začalo v 17. hodin, kdy už byli přítomní všichni turisté, i ti, kteří šli z Jihlavy pěšky.
Mirek s Jirkou zahájili Turisticko – taneční vstup do nového roku.

zahájení turistické zábavy

country skupina AHOJ

country skupina AHOJ


Hned po zahájení proběhla Tříkrálová sbírka.

Tři králové

Tříkrálová sbírka
Jeden taneček a už se podávala večeře. Řízek s čerstvým chlebem a kyselou okurkou chutnal, stejně jako zákusky a víno, které každý dostal při vstupu za předloženou vstupenku. Tradiční věnečky a octové měsíčky napekla Věra, za což si vysloužila pochvalu a výborné vepřové řízky usmažili v restauraci Zezulkárna v Jihlavě. Veselá nálada v sále panovala hned od samého začátku. Turisté se nenechají pobízet k tanci a na parket nastupují okamžitě s prvními tóny hudby. Kapela se svým pestrým repertoárem uspokojila všechny věkové skupiny.O program se organizátoři také postarali. Jako první vystoupila tradičně skupina akrobatického rock'n rollu Elvis. Na její vystoupení se vždycky všichni moc těší.

skupina ELVIS


Následovala zase volná zábava.

O půl osmé však přišlo překvapení. Skupina břišních tanečnic z Polné. Šest děvčat Yasmine a pět Latifek s vějíři překvapily svým vystoupením celý sál. Moc se líbily. Bylo to příjemné a krásné oživení celé zábavy.

orientální tanečnice YASMINE


orientální tanečnice LATIFKY


Volná zábava pokračovala, a vtom připlula se svými pádly (často i s velkými vařečkami) skupina námořníků v pruhovaných tričkách, vedených švarným námořním kapitánem a skupinu uzavíral obávaný pirát. Hudba jim ke svému vpádu do sálu hrála vodácké písničky a veselá nálada byla ještě veselejší. O toto námořní bujaré veselí se postarali turisté KČT, odbor Třebíč. My jsme za to moc rádi. Vždycky se s nimi dobře pobavíme.

volná zábava

švarný mořský kapitán z Třebíče

námořníci z Třebíče


pirát
zábava pokračuje


Při dobré zábavě čas utíká strašně rychle a tak se přiblížila 23. hodina, kdy zábava skončila. Turisté z Třebíče nastoupili do jednoho autobusu, který je odvezl do Třebíče, druhý autobus odvezl jihlavské turisty do Jihlavy.

zábava skončila


odvoz do Jihlavy

skupina Ahoj zatím balíPořadatelé ještě uklidili sál a svými auty také odjeli domů.
Podle ohlasů se zábava vydařila. Tak bylo spokojeno 150 účastníků, 7 pořadatelů a asi 40 účinkujících.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 01. 2019 | 407 přečtení |
Zdroj: text: Veselá, foto: M. Svatoš, J. Lavičková, V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server