14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Silvestr 2018 a Nový rok 2019
Na konci roku je několik možností turistických pochodů. Tradiční výstup na Javořici a nebo v Hodicích výstup na Jelení horu. Dalším z pochodů je Silvestrovský výšlap k zámečku Aleje u Stonařova.

Věra a Jirka právě tento pochod zařadili na poslední den r. 2018.
V 8,50 se sešlo na jihlavském autobusovém nádraží 31 turistů ze všech jihlavských odborů. Společně odjeli do Stonařova. Ve Stonařově je Jirka přivítal na poslední letošní vycházce a seznámil je s programem. Půjdeme po desetikilometrové naučné stezce údolím Jihlávky na Aleje.

ve Stonařově

Vydali jsme se po hrázi Dolního Jarošova rybníka, kolem sportovního areálu, polní cestou k prvnímu zastavení U Tří hrází. Po krátkém odpočinku naše cesta vedla dále po NS až k Zelené aleji, která nás zavedla k loveckému zámečku Aleje. Před koncem cesty pořadatelé nachystali sčítací archy, kde každý příchozí potvrdil svoji účast čárkou.

kostel ve Stonařově

kolem sportovního areálu

po NS kolem Jihlávky na Aleje

zastavení U tří hrází

na Zelené aleji

u sčítacího archu

U zámečku bylo připraveno občerstvení, o které se postarali stonařovští hasiči. K dostání byla výborná polévka zelňačka, klobásky a svařené víno. Na dveřích zámečku visely obecní prapory a nebo symboly obcí a osad. Zámeček přístupný tentokrát nebyl.

zámeček Aleje

setkání u zámečku

společně u zámečku

Po společném vyfotografování pod prapory jsme se odebrali zpět do Stonařova.

Před Stonařovem nás čekal malý test obratnosti v podobě překonání strouhy s potůčkem. Chtěli jsme si ještě projít nově opravenou křížovou cestu.

překonání strouhy s potůčkem

kříž na křížové cestě

křížová cesta

Křížovou cestou jsme přišli do Stonařova. Před příjezdem autobusu jsme si prohlédli slámové jesličky a památník selské vzpoury (r. 1712 - 1722).

slámové jesličky

na paměť 300. výročí selských bouří

než přijede autobus

Před příjezdem autobusu Jirka popřál všem hodně zdraví a štěstí v roce 2019 a pozval účastníky na Novoroční výstup na Šacberk.

NOVOROČNÍ VÝSTUP NA ŠACBERK.

1. ledna 2019 se ve třináct hodin sešlo „U Jitřenky“ 25 turistů odboru Čeřínek Jihlava. Předseda všem popřál hodně zdraví v r. 2019. Potom se účastníci vydali jihlavskými ulicemi na Lesnov a dále hodně pokáceným lesem kolem krematoria na vrchol Šacberku. Na vrcholu se setkali turisté ze všech odborů nejen jihlavských a přáli si k Novému roku. Turisté z odboru Tesly měli připravenou sbírku „Novoroční čtyřlístek“ na pomoc postiženým občanům. Každý, kdo přispěl nějakou částkou, dostal pamětní list a nálepku k této akci. Z vrcholu se už individuálně všichni pomalu rozcházeli.

sraz u Jitřenky

u Lesnova

pozdrav na vrcholu

příspěvek na Novoroční čtyřlístek

Počasí nám moc nepřálo. Z podmračené oblohy se každou chvíli snášel drobný déšť. Devítikilometrová trasa byla první v roce 2019 a účastnilo se jí celkem 150 turistů. Na konto „Novoročního čtyřlístku přispěli částkou 4 250,- Kč.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 01. 2019 | 401 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto:V+M+J Veselí, P. Varhaníková |