15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Silvestr 2018 a Nový rok 2019
Na konci roku je několik možností turistických pochodů. Tradiční výstup na Javořici a nebo v Hodicích výstup na Jelení horu. Dalším z pochodů je Silvestrovský výšlap k zámečku Aleje u Stonařova.

Věra a Jirka právě tento pochod zařadili na poslední den r. 2018.
V 8,50 se sešlo na jihlavském autobusovém nádraží 31 turistů ze všech jihlavských odborů. Společně odjeli do Stonařova. Ve Stonařově je Jirka přivítal na poslední letošní vycházce a seznámil je s programem. Půjdeme po desetikilometrové naučné stezce údolím Jihlávky na Aleje.

ve Stonařově

Vydali jsme se po hrázi Dolního Jarošova rybníka, kolem sportovního areálu, polní cestou k prvnímu zastavení U Tří hrází. Po krátkém odpočinku naše cesta vedla dále po NS až k Zelené aleji, která nás zavedla k loveckému zámečku Aleje. Před koncem cesty pořadatelé nachystali sčítací archy, kde každý příchozí potvrdil svoji účast čárkou.

kostel ve Stonařově

kolem sportovního areálu

po NS kolem Jihlávky na Aleje

zastavení U tří hrází

na Zelené aleji

u sčítacího archu

U zámečku bylo připraveno občerstvení, o které se postarali stonařovští hasiči. K dostání byla výborná polévka zelňačka, klobásky a svařené víno. Na dveřích zámečku visely obecní prapory a nebo symboly obcí a osad. Zámeček přístupný tentokrát nebyl.

zámeček Aleje

setkání u zámečku

společně u zámečku

Po společném vyfotografování pod prapory jsme se odebrali zpět do Stonařova.

Před Stonařovem nás čekal malý test obratnosti v podobě překonání strouhy s potůčkem. Chtěli jsme si ještě projít nově opravenou křížovou cestu.

překonání strouhy s potůčkem

kříž na křížové cestě

křížová cesta

Křížovou cestou jsme přišli do Stonařova. Před příjezdem autobusu jsme si prohlédli slámové jesličky a památník selské vzpoury (r. 1712 - 1722).

slámové jesličky

na paměť 300. výročí selských bouří

než přijede autobus

Před příjezdem autobusu Jirka popřál všem hodně zdraví a štěstí v roce 2019 a pozval účastníky na Novoroční výstup na Šacberk.

NOVOROČNÍ VÝSTUP NA ŠACBERK.

1. ledna 2019 se ve třináct hodin sešlo „U Jitřenky“ 25 turistů odboru Čeřínek Jihlava. Předseda všem popřál hodně zdraví v r. 2019. Potom se účastníci vydali jihlavskými ulicemi na Lesnov a dále hodně pokáceným lesem kolem krematoria na vrchol Šacberku. Na vrcholu se setkali turisté ze všech odborů nejen jihlavských a přáli si k Novému roku. Turisté z odboru Tesly měli připravenou sbírku „Novoroční čtyřlístek“ na pomoc postiženým občanům. Každý, kdo přispěl nějakou částkou, dostal pamětní list a nálepku k této akci. Z vrcholu se už individuálně všichni pomalu rozcházeli.

sraz u Jitřenky

u Lesnova

pozdrav na vrcholu

příspěvek na Novoroční čtyřlístek

Počasí nám moc nepřálo. Z podmračené oblohy se každou chvíli snášel drobný déšť. Devítikilometrová trasa byla první v roce 2019 a účastnilo se jí celkem 150 turistů. Na konto „Novoročního čtyřlístku přispěli částkou 4 250,- Kč.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 01. 2019 | 325 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto:V+M+J Veselí, P. Varhaníková |