15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Adventní vycházka Polná – Přibyslav
Chladné ráno a ani blížící se vánoční svátky neodradilo 9 turistů od adventní vycházky.

Linkový autobus nás z Jihlavy dovezl do zasněžené Polné a my jsme se asi v 8h pod vedením Petra Janouška vydali po zelené turistické z jednoho krásného městečka do druhého malebného městečka Přibyslav. Minuli jsme židovský hřbitov, šlapali ve sněhu k Borskému mlýnu a první občerstvovací zastávku si dopřáli u rybníka Kukle, který je v současné době vypuštěný, ale pracuje se na jeho obnovení. Prošli jsme zasněženou náves Věžnice a dál jsme směřovali k věžím větrných elektráren viditelných z velké dálky. Po krátkém zastavení a načerpání základních informací jsme procházeli Kobylský les, kde se také i v sobotu pracovalo a traktory svážely dřevo.

v Polné

setkání s lesní technikou

vypuštěný rybník Kukle

ve Věžnici

větrné elektrárny u Věžnice

Kobylský les

Do vesničky Dolní Jablonná, která už je součástí Přibyslavi, jsme statečně šlapali otevřenou krajinou za stálého sněžení a větru. Na návsi jsme obdivovali novou kapličku z roku 2014.

kaplička v Dolní Jablonné

Jablonským žlabem nad říčkou Bystřice jsme ve sněhu zdolali téměř poslední část trasy a došli do cíle dnešního putování. Přibyslav je městečko ležící na řece Sázavě, je spojeno s dolováním stříbra a se jménem Jana Žižky. My jsme se nevěnovali jeho historii, ale dali si příjemnou odpočinkovou přestávku, kterou jsme si po zdolání 15 km ve sněhu určitě zasloužili. Někdo si dal kávu v cukrárně, někdo využil tohoto času i k obědu a sešli se všichni na nádraží v 13.30, abychom se vlakem vrátili přes Havlíčkův Brod do Jihlavy. Stačili jsme se pozdravit s turisty z Havlíčkova Brodu, kteří dnes prošli cestu Šlapanov – Přibyslav.

Jablonecká nádrž

v Přibyslavi

socha J. Žižky

na nádraží v Přibyslavi

Byla to nádherná zimní vycházka a my všichni bychom si přáli, aby sněhová nadílka vydržela do vánočních svátků.

Další skupina členů se zúčastnila minikurzu práce s fotografiemi v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava.
zde se můžete kliknutím podívat
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 12. 2018 | 415 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: P. Varhaníková |