Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
47. ročník ZA POSLEDNÍM PUCHÝŘEM do Semil 15. - 18.11. 2018
Ráno, ještě byla tma a zima a my jsme vyrazili vlakem z Jihlavy do Semil, tak lákavou akci si náš KČT Čeřínek nemohl nechat ujít. Jelo nás 12 členů. Všichni dobře naladění a nedočkaví jaké to bude.

Už týden jsme sledovali počasí, abychom měli jistotu, že bude krásné počasí.
Cesta vlakem byla příjemná, vlaky nám navazovaly, nebyly problémy se zpožděním, tak jsme v pohodě dorazili do Semil.
Semily na rozhraní atraktivních turistických regionů Český ráj a Krkonoše tvoří přirozené centrum Horního Pojizeří. Nedaleko Semil jsou horské hřebeny a turistická střediska Krkonoš, Jizerských hor, hrady, zámky a skalní města Českého ráje. V blízkosti města je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně.
Z rozhledny na vrcholu Kozákova je za příznivého počasí vidět až čtvrtina Čech.
Město Semily s přibližně 9000 obyvateli se rozkládá v Libereckém kraji na severovýchodě Čech. Leží v podhůří západních Krkonoš při soutoku řek Jizery a Olešky. Semilská kotlina je ze všech stran obklopena vrchy, z nichž nejblíže městu dominuje Varta a severovýchodním směrem poutá pozornost táhlý vrch Strážník.
Vystoupili jsme z vlaku, zorientovali jsme směr a vydali jsme se do Kulturního centra Golf na prezentaci, měli jsme ještě chvilku času, tak jsme si prohlédli město, informační centrum, Muzeum a jiné zajímavosti.
Prezentace, informace o zítřku a vydáváme se ubytovat. Bydlíme ve Vysokém nad Jizerou v turistické ubytovně Sokolovna, doprava meziměstská v pohodě. Ubytovali jsme se a připravili na zpáteční cestu do Semil, kde v kině Jizera bylo zahájení a uvítaní účastníků akce, pak pokračoval program, promítaní fotografií z Českého ráje a Krkonoš

přijeli jsme do Semil

řeka Jizera

Husova ul. v Semilech

kostel sv Petra a Pavla

socha Fr. L. Riegra

kulturní centrum Golf

ve Vysokém n. Jizerouslavnostní zahájení PPDruhý den ráno jsme posnídali a brzo vyrazili svozovým autobusem do KC Golf. Registrace a vyrážíme autobusem na výlet Český ráj – Pojizeří spojený s pěší túrou. Teplo vypadá jinak – my máme -7 st, což je dost zima, ale nevadí. První zastávka Dlaskův statek a Muzeum přírody v Dolánkách, všichni jsme si to prohlédli, trochu občerstvení a fičíme na rozhlednu Kopanina, vystoupili jsme z autobusu a vyšlápli na rozhlednu Kopanina, ráno – krásné výhledy, vrcholy v oparu, svítilo sluníčko – azuro, nádhera.

registrace účastníků

před odjezdem na výlet

Dlaskův statek

na statku


rozhledna Kopanina

u rozhledny

výhledy z rozhledny


turisté Čeřínku u rozhledny


výhledy po cestě


Dál pokračujeme pěšky, po modré, k zřícenině hradu Frýdštejn, trasa byla perfektně naplánovaná – všechno dolů kopcem a po vrstevnici. Blížíme se k Frýdštejnu – zklamání, zavřeno, no nevadí, pokračujme dál, po červené, k Malé Skále - hrad Vranov – Pantheon, chodník vede přes několik krásných vyhlídek a zajímavostí, my se těšíme na vrchol hradu a opět zklamání ZAVŘENO, to už dost rozhodilo i naše průvodce pány Buchtu a Plecháče, ale my jsme to neprožívali, zběhli jsme pod hrad a zaskočili jsme si na pivko a jídlo. Krásná túra - 9,4 km.

k Frýdštejnu

hrad Frýdštejn


k Pantheonu

brána k Pantheonupohled z vyhlídky Malá Skála


Navštívili jsme Maloskalský pivovar, ochutnali jejich pivko a hurá na autobus.
Poslední zastávka byla na Krkavčí skále. Nádherný výhled do kaňonu řeky Jizery. Jedeme zpět do Semil a opět na autobus do Vysokého nad Jizerou (tak jsme si jezdili tam a zpátky) ale všechny spoje nám sedly do plánu, tak to bylo super.


výhledy z Krkavčí skály


řeka Jizera pod Krkavčí skálou

západ slunce ve Vysokém


Večer nás čekal Galakoncert Věry Martinové – moc pěkné písničky, krásná hudba. Byl to náročný den.

na koncertě V. Martinové


Třetí den ráno to bylo lepší, do Semil nás svezl autobus turistů z České Lípy, nemuseli jsme tak brzo vstávat.
Naplánovali jsme si celodenní pěší pochod 15 km. Dnes – 4 st., zima, po registraci se vydáváme dle pokynů, které jsme obdrželi. Míjíme město kolem řeky Jizery a v parku máme první kontrolu, pokračujeme přes most dál po červené, krásným údolím, k druhé kontrole. Tam to bylo příjemnější – svařáček, čajíček, potřebovali jsme se zahřát.

ráno ve Vysokém


vycházíme na 15 km pochod

plníme úkoly na 1. kontrole


na lávce přes Jizeru

k Riegrově stezce

á tady bude svařák

Po krátkém občerstvení pokračujeme Riegerovou stezkou nádhernou přírodou, pod Krkavčí skálu a dále lesním chodníkem kolem vody k spálovské elektrárně, kde máme další kontrolu, občerstvení a před sebou ještě 9 km. Nádherné vyhlídky do kaňonu řeky, počasí krásné, sluníčko, už se rozehříváme.

údolím Jizery

Riegrova stezka

Jizera z Böhmovy vyhlídky

skalní tunel

pramen A. Staška

elektrárna Spálov

kontrola


Pokračujeme po červené na rozcestník, kde na Podspálově odbočujeme na modrou značku směr Myší skála. Dorazili jsme k Myší skále, někteří si vyšlápli na její vrchol, pokochali se nádherným výhledem a pokračujeme dál po modré k rozcestníku na Moravě (9 km).

po MTZ


pohled z obce Spálov


památný strom - lípa srdčitá


Myší skála

fronta na Myší skálu

výstup na Myší skálu

pohled z vrcholu

na Myší skále

nebezpečný úsek

pokračujeme po MTZ


rozcestí Morava


Zde jsme přešli na žlutou Kamenického stezku, nádherné vyhlídky, krása, užíváme si počasí, přírodu, příjemní turisti, pohoda. Dorazili jsme do Bítouchova, do Semil a už jenom pár km do cíle.

vyhlídky na Kamenického stezce

zpět v Semilech

Semily


Celá naše skupina dorazila do KC Golf v pořádku, nadšení, šťastní že jsme v přírodě, vyzvedli jsme si Pamětní list a opět jsme fičeli do Vysokého nad Jizerou.Ještě stíháme malou procházku po Vysokém nad Jizerou, pěkné městečko, Kramářův zámek, pokochali jsme se výhledem na okolí. Měli jsme nádherný rozhled na okolní sjezdovky a hory. Krása.

hotel Kramářův zámek ve Vysokém

pohled na Lysou horu od Kramářova zámku

u Kramářova zámku


Musíme se připravit na večer. Jedna skupinka byla na večeři a posezení s kytarou, organizují turisté z České Lípy. Dostali jsme pozvání, navečeřeli jsme se u písniček s kytarou a opět po nezapomenutelně krásném dni uleháme do postele.
Druhá skupinka jela do Semil do KC Golf na Slavnostní zakončení 47. ročníku celostátní turistické akce Za posledním puchýřem 2018 a předání štafety pořadatelům 48. ročníku z Olomouce.
V poděkování jeden slovenský turista zkonstatoval na téma počasí „ PRETO ŽE TU BOLO TOĽKO DOBRÝCH ĽUDÍ BOLO TAKÉ KRÁSNÉ POČASIE, VŠECI SME BOLI SLNIEČKA“ my s tým súhlasíme.
Pak jsme se zúčastnili Puchýřovské zábavy s hudební skupinou FUTRÁL, užili jsme si tanec i hudbu.

Puchýřovská zábavapředávání pořadatelské štafety
Čtvrtý den ráno balíme a jedeme do Semil na poslední plánovaný výlet autobusem kolem Semil na místa, která jsme nestihli.
Vyrážíme na Krkavčí skály, tam už jsme byli, ale ještě jednou si vychutnáme krásu kaňonu Jizery a pokračujeme na rozhlednu KOZÁKOV.
Tam se velice těšíme, je krásné počasí, zima nám nevadí tak šlapeme schůdky nahoru a nemůžeme odtrhnout zrak od té krásy. Výhled jaký si ani neumíš představit, kdybys to neviděl. Vidíme do dalekého okolí, hrady, zříceniny, vrcholy, prostě vše jako na dlani od Trosek na jihu, Ještěd na západě až po Krkonoše na severu. Na východní straně inverze, z dolin v mlze vyčnívají jenom vrcholy, prostě něco nepopsatelného – NÁDHERA.
Říkali jsme si, že to máme za odměnu, že milujeme naši krásnou přírodu.

na Krkavčí skále

výklad průvodce


rozhledna Kozákov

pohledy z rozhledny
Trosky

chata Kozákov


Ještě jsme se zastavili na Masarykově vyhlídce a na rozhledně U Borovice a poslechli jsme si historii její stavby a vzniku názvu. Šlapeme nahoru a vidíme stejnou krásu jako i na vrchu Kozákov.

Masarykova vyhlídka

pohled z vyhlídky

účastníci na Masarykově vyhlídce

rozhledna U Borovice
borovice u rozhledny

Krakonoš

ochránce Jizerských hor Muhu s Krakonošem

v modré bundě majitel rozhledny


Náš výlet končí a my jedeme domů, jsme nadšení z tak krásné přírody, naprosto skvělá organizace klubu turistů Semily. Všichni co tuto nádhernou akci připravili, mysleli na všechno a hlavně abychom se tam dobře cítili a užívali si každou chvilku strávenou v jejich krásném kraji.

odjezd ze Semil


Cesta vlakem byla dobrá, vykládali jsme si o zážitcích z túr, akcí, koncertu, zábavy a plánovali další výlety s KČT Čeřínek. 15.11. 2018 jsme z Jihlavy odjížděli ještě v teple, měli jsme krásné slunečné počasí celé čtyři dny a doma 18.11.2018 večer nás přivítal sníh, to bylo překvapení.

u nás už napadl sníh


Věříme tomu, že se setkáme s mnohými turisty, které jsme potkali v Semilech, i v Olomouci 2019.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 11. 2018 | 496 přečtení |
Zdroj: text: E. Horská, foto: V+J Veselí,E+J Horských |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server