15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Štoky – Šlapanov
Mrholení, mlha a zatažená obloha. Ideální počasí na vycházku to moc není, přesto se 17 turistů Čeřínku a Bedřichova vypravilo linkovým autobusem do obce Štoky. Odpolední vycházku ze Štok do Šlapanova naplánoval Petr J.

Ve Štokách Petr přítomné přivítal a něco pověděl o historii obce. Ještě krátké zastavení u informační tabule s mapou a pak se vesele celá parta vydala po modré turistické značce na cestu, asi 12 km dlouhou. Zima nebyla, občas se zvedl mírný vítr a na cestách se objevilo i bláto.

ve Štokách

kruhový objezd ve Štokách

po silnici rychle a opatrně

na lesní cestě

bláto na cestě

Cesta lesem byla příjemná a někteří neodolali houbařskému pokušení. Potom nezbylo, než si vytvořit provizorní raneček na houbovou úrodu.

lesem po MTZ

Jirka s ranečkem hub

Cesta rychle ubíhala. I když je podzim, krajina letos často připomíná jaro. Někde kvete řepka nebo hořčice a některé louky jsou stále pěkně zelené a ty výhledy! Nevadí, že jsou trochu zamlžené.

cesta ke Kamenné

na rozcestí

Došli jsme do obce Kamenná. Petr informoval o tom, kdy Kamenná vznikla a kolik má obyvatel. Prohlédli jsme si malebnou náves s rybníčkem. Také jsme potkali a pozdravili se s naším známým místním turistou.

v Kamenné

Kamenná

potkali jsme Čoudu

Pokračovali jsme ke starobylému mostu U Lutriána na soutoku Zlatého potoka a říčky Šlapanky. Zde už byl čas na menší odpočinek a svačinku. Došlo i na společné foto a potom jsme pokračovali do Šlapanova.

svačinka U Lutriána

soutok Šlapanky se Zlatým potokem

Kamenný středověký most " U Lutriána"

foto na mostě

K našemu překvapení i radosti jsme zjistili, že mají v hostinci otevřeno. Do odjezdu vlaku byl čas, tak nikdo ani nenamítal zajít a občerstvit se kávou, či pivem, nebo něčím z komína.

rybník na cestě ke Šlapanovu

ve Šlapanově

v hospůdce Na Návsi

Cestou k vlakové stanici jsme se ještě poohlédli na věže kostela sv. Petra a Pavla, odkud zrovna byla slyšet hrající zvonkohra. Bylo to hezké ukončení vydařené vycházky.

odcházíme na nádraží

k nádraží

Po celkových 13 našlapaných kilometrech jsme nastoupili do vlaku a odjeli do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 11. 2018 | 552 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V+J Veselí, P. Varhaníková |