14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky
Zatímco členové odboru procházeli Jindřišské údolí, někteří členové výboru a zároveň vedoucí a cvičitelé turistiky odjeli v sobotu 13. 10. 2018 na seminář do rekreačního střediska Milovy u obce Sněžné.

Do desáté hodiny se sjelo asi 37 účastníků z KČT, oblast Vysočina. Ubytovali se v penzionu Poslední míle. Hned po ubytování se všichni sešli ve společenské místnosti. Tam vedoucí semináře Vladimír Mazal podal informace o programu semináře a předal slovo panu JUDr. Milanu Hokemu. Jeho přednáška měla dvě části. První se týkala právní odpovědnosti v turistice, ve druhé části promluvil o novinkách v obč. zákoníku a odpovídal na dotazy přítomných účastníků.

účastníci se scházejí

Milovský rybník

zahájení semináře

přednáška - právní odpovědnost v turistice

Po přednášce a dobrém obědě v restauraci penzionu se všichni odebrali na pěší vycházku po okolí. Bylo nádherné počasí a příroda hýřila barvami. Cesta vedla kolem památníku z 1. světové války, lesní cestou přes Dráteničky, kolem přírodní památky Drátenická skála.

před vycházkou

po ZTZ

Dále jsme došli na rozsáhlou louku s monumentem Radka Jaroše, odkud byl krásný výhled do kraje. Potom se šlo cyklostezkou do kavárny a restaurace v Blatinách. Z Blatin jsme se kolem Milovského rybníka vrátili do ubytování.

Blatiny

pohled na Buchtův kopec

monument Radka Jaroše

práce s mobilní aplikací v terénu

cesta do Blatin

u Milovského rybníka

na přednášku a promítání přijďte včas

Před večeří byla beseda s promítáním filmu o Gruzii, kterou připravil L. Tomáš. Po večeři jsme dokončili besedu a promítání a pak většina měla individuální volno, zatímco vedení semináře s předsedy odborů mělo schůzi až do pozdních hodin.

V neděli ráno hned po snídani se sešli všichni účastníci opět ve společenské místnosti, a tam si pod vedením Jitky a Jarky procvičili základy zdravotní první pomoci na vycházkách.

neděle ráno v areálu

první pomoc při turistice

Na ukončení teoretické části semináře promluvil vedoucí semináře Vladimír Mazal a vyzval přítomné na krátkou vycházku, která už nebyla povinná.

hodnocení semináře

Většina si nenechala ujít příležitost projít se za slunečného počasí v krásném kraji. Potkávali jsme pěkně upravené roubenky rozeseté po táhlých kopcích Vysočiny. Naučná stezka nás zavedla k vyhlídce Čtyři palice.

vycházka na Čtyři palice

na rozcestí značených cest

vyhlídka Čtyři palice

u Čtyř palic

Potom jsme pokračovali lesem po Naučné stezce až k obydlím sklářských dělníků. Od osady sklářů jsme se po silnici dostali zpět k penzionu Poslední míle.

po ZTZ

blížíme se k Poslední míli

areál Poslední míle

U penzionu jsme se rozloučili a individuálně auty odjeli do svých domovů.
Ze semináře jsme si odnesli mnoho nových poznatků a krásné zážitky z putování nádhernou barevnou podzimní krajinou Žďárských vrchů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 10. 2018 | 429 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.a J. Veselí, J. Lavičková |