10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče

Krajem Šimona kouzelníka
KČT, odbor Šlápoty Hněvkovice u Humpolce pořádal v sobotu 6. 10. 2018 25. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy Krajem Šimona kouzelníka. V našem kalendáři jsme tento pochod neměli letos zařazený, ale protože v sobotu byly volby, nastala změna plánu, a tak jsme se vydali do Humpolce, do kraje Šimona kouzelníka.

Předpověď počasí byla příznivá, tak nás do Humpolce přijelo 15. Hned na nádraží nás očekávala jedna z pořadatelů a předala informace o pochodu a zároveň o dopravě do obce Kletečná, kde byl start pochodu. Zanedlouho přijel objednaný autobus a ten nás do místa startu dovezl. Přihlásili jsme se na trasu 14 km.

v Humpolci čekáme na autobus

v Kletečné

na startu pochodu

Vydali jsme se na cestu. Nejprve po zelené TZ. Potom jsme šli po červené kolem Sedlické přehrady a dál do Milotic. Odtud po silnici do Kletečné.

mapka pochodu

Procházeli jsme chatovými osadami, lesní cestou s pěknými výhledy do kraje i na zelenou vodu přehrady. Zpočátku jsme šli volným tempem a druhou polovinu cesty jsme museli trochu přidat, abychom stihli dojít do cíle do 13:30 hod., kdy mělo začít slavnostní odhalení pamětní desky profesora Dr. Františka Hamzy, který se v Kletečné narodil před 150. lety. V roce 1901 založil léčebnu Luže – Košumberk. Do Kletečné jsme došli včas.

po ZTZ

Jankovský potok u Šimonic

skřítkové na stráni

nesbírat !

Sedlická přehrada

kolem přehrady

na hrázi Sedlické přehrady

po ČTZ

svačina u Sedlice

porada kudy dál

krajina u Milotic

Milotice

v Kletečné

Před hlavním odhalením desky oživila atmosféru country skupina Kolibříci. Slavnostní akt zahájila Mgr. Marie Vincencová a přivítala hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, představitele turistiky - místopředsedu KČT Ing. Zdeňka Cabalku, předsedu KČT oblast Vysočina Ing. Jaroslava Šlechtu, předsedkyni Jihomoravské oblasti Ing. Hanu Slabákovou, ředitele Vysočina Tourism Tomáše Čiháka, dále ředitele Hamzovy léčebny Luže – Košumberk MUDr. Václava Volejníka, a také potomky rodiny Hamzů. Každý z hostů pronesl krátký projev. Po projevech hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek a člen Ústředí KČT Ing. Zdeněk Cabalka odhalili pamětní desku profesora Dr. Františka Hamzy.

před zahájením zahrají Kolibříci

slavnostní zahájení

projev hejtmana Kraje Vysočina

pozdrav člena Ústředí KČT

pozdrav ředitele Hamzovy léčebny

zástupce rodiny Hamzů

odhalování pamětní desky

pamětní deska

hosté u pamětní desky

Po skončení slavnostního aktu se přítomní odebrali na zahradu místního hostince, kde byl start i cíl pochodu. K dobré náladě zde hrála skupina Kolibříci.
V cíli každý obdržel diplom za účast a dobrý čerstvý bramborák. Po půl třetí přijel autobus, který nás odvezl do Humpolce na nádraží.

než přijede autobus

Kolem Sedlické přehrady jsme za pěkného slunného podzimního počasí absolvovali 15 km.
Podle údajů pořadatelů se pochodu zúčastnilo 286 turistů, z toho byla početná skupina dětí.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 10. 2018 | 286 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |