07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem
V sobotu 22. 9. 2018 pořádal KČT Humpolec již 44. ročník pochodu Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem.

Naše cesta na tuto akci začala zpožděním vlaku z Jihlavy (stromy na kolejích). Po domluvě s průvodčím na nás vlak do Humpolce v H. Brodě počkal. V Humpolci se 7 pěších a 4 cyklisté vydali na start pochodu. Po přihlášení se pěší ještě rozdělili. Jedna skupinka šla trasu 6 km na Orlík + 3,5 km z Orlíku k vlaku a druhá 13 km + 3,5 km k vlaku .

turisté Čeřínku v Humpolci

cyklisté na startu

My čtyři cykloturisté jsme se vydali přes závodiště Zlaté podkovy do Vilémova a Plačkova k Stonetown – westernového městečka u Kamenice. Zde se uklízelo, budovalo a opravovalo pro příští sezónu. Správce nám nabídl kávu, která přišla k chuti. Po osvěžení jsme pokračovali přes Dubí a Rozkoš do cíle pochodu u zříceniny hradu Orlík.

závodiště Zlatá podkova

rybník u Plačkova

u rybníka

Westernové městečko Stonetown

přípravy na další sezónu

v COFFEE HOUSE

každá ruka dobrá

na Orlíku

Zde každý účastník pochodu dostal pamětní list a špekáček na opečení. K příjemné náladě hrála country skupina Kolibříci. Potkali jsme zde naše pěšáky a po rozloučení s pořadateli jsme se vydali na cestu do Jihlavy.

opékání v cíli

Country skupina Kolibříci

taneček s nejstarší turistkou (93)

pořadatelky

debata s předsedou pořádajícího odboru

Z Orlíku jsme jeli přes Plačkov, Kamenici, Herálec, Úsobí a Štoky do Dobronína. Zde je Eva doma. Odtud jsme už jen ve třech pokračovali do Jihlavy.

zvonička ve Vilémově

nad obcí Chyška