27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem
V sobotu 22. 9. 2018 pořádal KČT Humpolec již 44. ročník pochodu Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem.

Naše cesta na tuto akci začala zpožděním vlaku z Jihlavy (stromy na kolejích). Po domluvě s průvodčím na nás vlak do Humpolce v H. Brodě počkal. V Humpolci se 7 pěších a 4 cyklisté vydali na start pochodu. Po přihlášení se pěší ještě rozdělili. Jedna skupinka šla trasu 6 km na Orlík + 3,5 km z Orlíku k vlaku a druhá 13 km + 3,5 km k vlaku .

turisté Čeřínku v Humpolci

cyklisté na startu

My čtyři cykloturisté jsme se vydali přes závodiště Zlaté podkovy do Vilémova a Plačkova k Stonetown – westernového městečka u Kamenice. Zde se uklízelo, budovalo a opravovalo pro příští sezónu. Správce nám nabídl kávu, která přišla k chuti. Po osvěžení jsme pokračovali přes Dubí a Rozkoš do cíle pochodu u zříceniny hradu Orlík.

závodiště Zlatá podkova

rybník u Plačkova

u rybníka

Westernové městečko Stonetown

přípravy na další sezónu

v COFFEE HOUSE

každá ruka dobrá

na Orlíku

Zde každý účastník pochodu dostal pamětní list a špekáček na opečení. K příjemné náladě hrála country skupina Kolibříci. Potkali jsme zde naše pěšáky a po rozloučení s pořadateli jsme se vydali na cestu do Jihlavy.

opékání v cíli

Country skupina Kolibříci

taneček s nejstarší turistkou (93)

pořadatelky

debata s předsedou pořádajícího odboru

Z Orlíku jsme jeli přes Plačkov, Kamenici, Herálec, Úsobí a Štoky do Dobronína. Zde je Eva doma. Odtud jsme už jen ve třech pokračovali do Jihlavy.

zvonička ve Vilémově

nad obcí Chyška