27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Sobotní vycházka
V sobotu 15. 9. 2018 se na autobusovém nádraží sešlo 6 turistů. Vydali se pod vedením Františka Smejkala z Měřína do Velkého Meziříčí.

Po vystoupení z autobusu nás František seznámil s trasou vycházky: Měřín – Dědkov – Netín – Lavičky – Velké Meziříčí.
První zastávka byla v Blízkově u kostela. Potom žlutá TZ nás zavedla pod Dědkovskou horu k turistickému rozcestníku, od kterého jsme pokračovali po zelené turistické značce do Netína.

k Blízkovu

kostel v Blízkově

k Netínu

V Netíně jsme si prohlédli z venku hrobku rodiny Lobkowiczů

hrobka Lobkowiczů

Od hrobky jsme pokračovali směrem do Laviček po hrázi Velkého Netínského rybníka, kde jsme se zastavili u pomníčku parašutisty poručíka JUDr. Jaroslava Odstrčila, který zde zahynul 23. 6. 1944.

kostel v Netíně

na hrázi Velkého Netínského rybníka

Velký Netínský rybník

pomník parašutisty

Další kroky nás vedly přes obec Závist do Velkého Meziříčí.

kaplička v Závisti

bez komentáře

dálnice u V. Meziříčí

do V. Meziříčí

zámek ve V. Meziříčí

náměstí ve V. Meziříčí

Počasí k nám nebylo zrovna moc příznivé. Občas na nás spadlo i pár kapek deště.
Vycházka se nám líbila. Jen František má trochu zkreslený pohled na délku vycházky. Místo avizovaných 16 km, jsme ušli podle navigace 22 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 09. 2018 | 544 přečtení |
Zdroj: text: J. Kaman, foto: R. Benda |