Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Vycházky v srpnu 2018
Letošní horké léto nám turistům moc nepřeje. Na výšlapy je moc velké teplo, a přesto se účastníme některých pochodů, které pořádají jiné odbory.

V sobotu 4. 8. 2018 to byl 24. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy „Léto v Železných horách“, který pořádá Obecní úřad Sobíňov a KČT, odbor Havlíčkův Brod.
V 6,00 hodin se sešli na hlavním nádraží v Jihlavě naši jen tři cyklo a dva pěší turisté. Společně odjeli vlakem do Sobíňova. Po přihlášení k pochodu se pěší vydali na naučnou stezku Sobíňov, která měří 8 km.
Cykloturisté si vybrali trasu 40 km dlouhou. Tato trasa vedla k rybníku Řeka přes Krucemburk do Ždírce nad Doubravou a dále do Podmoklan, Hudče, Zálesí, přes Slavíkov a Horní Vestec do Barovic. Odtud do Libice nad Doubravou, Dolního Sokolovce a k nádraží ČD v Bílku. Z Bílku je to do cíle v Sobíňově kousek po silnici.

na startu v Sobíňově

restaurace Moře u rybníka Řekav Libici nad DoubravouV cíli každý obdržel pamětní list a na hřišti byl výběr občerstvení. Výborná dršťková polévka přišla vhod a studené nápoje zchladily na chvíli horkost. Teploty ten den dosahovaly 33 až 36°C.
Celkem jsme v tropickém vedru ujeli 41km.


Sádek
Na další prázdninovou sobotu 11. 8. naplánoval Pepa vycházku na Sádek. Na nádraží v Jihlavě se nás sešlo 11. Zakoupili jsme jízdenku do Šebkovic - výchozího místa naší cesty na Sádek. Při přestupu v Okříškách se k nám přidali ještě 3 další naši turisté. Po vystoupení z vlaku nás Pepa seznámil s trasou vycházky, která tentokrát povede neznačenými polními cestami. Sluníčko začalo hřát, ale cesta vedla převážně lesem, kde byl příjemný chládek. Po celou cestu jsme měli Sádek na dohled.


ze Šebkovic

neznačenou cestou


Sádek na dohled

Po vystoupání k restauraci na Sádku jsme se těšili na odpočinek a osvěžení a také na ochutnávku burčáku, ale k našemu překvapení byla restaurace pro veřejnost uzavřena (svatba). Došli jsme až k zámku, který je v soukromém vlastnictví. Je také uzavřen. Posvačili jsme na turistickém odpočívadle a řešili, co dále. Dvojice se vydala do Starče a ostatní sešli do Kojetic, kde na místním koupališti měl být údajně otevřen stánek. Vůbec jsme netušili, že má obec Kojetice tak pěkné koupaliště s menším tobogánem. O to více nás překvapilo, že je při tropických vedrech téměř liduprázdné. Byli tam asi 4 koupající se osoby. Na koupališti jsme bohužel zjistili, že stánek otevírá „až“ v 15 hod. Zklamaní nad dnešní smůlou jsme se posadili pod přístřešek občerstvení, abychom aspoň ve stínu přečkali dobu do odjezdu vlaku. Roman jediný z nás měl s sebou plavky, tak se vykoupal. Po 14. hodině přišli do občerstvení zásobovači (rodiče provozovatelky), a ti se nad námi smilovali a poskytli nám studené nápoje.

cesta na Sádek

restaurace na Sádku


vinohrady na Sádku


koupaliště v Kojeticích

odpočinek na koupališti


V 15 hodin jsme museli odejít na nádraží na vlak. Při našem putování na Sádek jsme ušli opět v tropickém vedru 13 km.


Cestami Jaroslava Haška
Dálkový pochod Cestami Jaroslava Haška pořádá Klub českých turistů Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.
Náš původní plán byl, že v sobotu 25. 8. 2018 na pochod do Světlé pojedou pěší i cyklisté.
Páteční počasí ale plány změnilo. Konečně po dlouhé době pršelo, a na sobotu byla předpověď nejistá. Proto jsme se rozhodli absolvovat pochod všichni pěšky.
Na nádraží v Jihlavě se sešlo 15 turistů, kteří odjeli vlakem do Světlé.
Na místě startu v ZŠ jsme se přihlásili k pochodu na 10 a 20 km. První část cesty byla pro obě trasy společná až do Josefodolu na kontrolu.

na startu ve Světlé


vydáváme se na trasupo žluté TZ

na kontroleZde se odpojili ti, kteří šli 10 km. Ostatní pokračovali na Bradáčov a Vlčkův mlýn do Malčína. Z Malčína cesta vedla po ŽTZ k Žižkově studánce a na Dobrou Vodu. Na rozcestí Pod Malou Homolí jsme odbočili na modrou TZ a došli přes obec Příseka do cíle pochodu v Základní škole v Lánské ulici ve Světlé n. S. Po příchodu do cíle jsme obdrželi diplom a tradičně upomínkovou skleničku se znakem pochodu. Dali jsme si výborný guláš a párek, který připravili pořadatelé pochodu.

následky včerejšího a nočního deště

následky včerejšího a nočního deště

následky včerejšího a nočního deště

následky včerejšího a nočního deště

v Malčíně

u Žižkovy studánky

v Dobré Vodě


na obzoru Lipnice

do Příseky

to je úroda!

Světlá n. S. na dohled

ve Světlé

v cíli pochoduCestou na nádraží jsme odbočili na most přes řeku Sázavu. Ani nás moc nepřekvapila jasně zelená barva řeky. Při letošních vedrech jsou téměř všechny vody takto postižené.

zelená Sázava


Obávaného deště, kvůli kterému jsme nejeli na kole, jsme se tentokrát opět nedočkali, ale ovzduší po pátečních lijácích bylo lepší a trochu se ochladilo. Cesta tak byla příjemná a také místy blátivá.I když jsme si dvacetikilometrovou trasu zkrátili po modré TZ, přesto jsme našlapali 19 km.

Pochodem ve Světlé n. S. jsme zakončili prázdninové soboty – některé plánované, jiné neplánované, které připravil Pepa. Pro veliké letošní teplo a sucho se vycházek účastnilo méně turistů. Teď už se těšíme na podzimní sezonu, kde se budeme zase setkávat ve větším počtu na vycházkách podle našeho kalendáře akcí na rok 2018.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 08. 2018 | 209 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server