07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Vycházky v červenci 2018
Hurá, už jsou tu zase. Téměř všemi milované prázdniny. Hlavně dětmi, žáky, studenty, snad i rodiči. Naše turistické aktivity o prázdninách jsou neplánované, takže sledujeme vývěsky a rozhodujeme se třeba na poslední chvíli, kdo a jak má čas a neodjel zrovna někam na rodinnou dovolenou nebo netráví léto v cizině.

Poslední sobota v červnu byla už skoro prázdninová a naši turisté se tentokrát rozdělili na dvě akce. Část turistů se vydala do Kamenné na 10. ročník pochodu Kamenské aleje, který pořádá každý rok KČT, odbor Kamenná a zúčastnilo se 6 našich turistů.
Druhá akce stejnou sobotu 30. 6. 2018 nebyla turistická, ale byl to Branný závod Policejní akademie, který pořádá organizace „Bílý kruh bezpečí“ pod vedením manželů Křoustkových. Policejní akademii navštěvuje dost našich členů turistů - seniorů, a ti všichni se Branného závodu na Pančavě zúčastnili i se svými vnoučaty.

přihlášení ke startu

dělostřelci

přivítání účastníků

před startem

soutěže na trase

zdravověda - první pomoc

střelba ze vzduchovky

zasloužená odměna

vyhlášení výsledků

odměny pro děti

po závodě panuje dobrá nálada

Další byla sobota 7. července. Pepa bere svou roli prázdninového vedoucího vycházek úplně poctivě, tak naplánoval vycházku ze Slavonic přes rakouskou vesnici Fratres, po cyklostezce vybudované na místě po zaniklé železniční trati, potom po hranicích do Maříže a do Slavonic. Celý den turisty provázelo velmi příjemné letní počasí (bylo kolem 24° C) a nádherná viditelnost až na Javořici! Celkem vycházka měla 18 km. a účastnilo se 14 turistů.

ve Slavonicích

program vycházky

ze Slavonic do Fratres po cyklostezce

mostek na bývalé železniční trati

na rakouské hranici

rakouská vesnice Fratres

makové pole

u hraničního kamene

svačinka na hranicích

po rakouské hranici

v Maříži

Bedřichovská 50 se konala v sobotu 14. 7. 2018. Letní teploty přidávají na intenzitě a na akci, kterou pořádá KČT, odbor Bedřichov Jihlava přijelo z našeho odboru jen 5 cykloturistů. Pěších se tentokrát Pepa nedočkal, tak spěchal do nemocnice za nemocným Liborem.
Cyklisté se vydali po trase: Malý Beranov – Luka n. Jihlavou – Bítovčice – Přímělkov – Střížov – Svatoslav – Luka n. Jihlavou – Kozlov – Rytířsko. V Rytířsku si pozměnili doporučenou trasu a vydali se směrem do Ždírce a do Dobronína. V Dobroníně přijali pozvání Evy na kafíčko. Po důkladném prošmejdění pěkného Evina domku, nyní už jen 4 cyklisté (bez Evy) odjeli do Zezulkárny, cíle pochodu. Ujeli při tom celkem 53 km.

u startu v Bedřichově

na cyklostezce do Luk n J.

nad ucpanou dálnicí

Rytířsko