19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

Na kole po stopách Gustava Mahlera
KČT, oblast Vysočina ve spolupráci s OS Mahler 2000 pořádají každým rokem u příležitosti hudebního festivalu Mahler 2018 – Hudba tisíců, cyklojízdu „Na kole po stopách G. Mahlera“

V neděli 17. 6. 2018 se sešlo v 8 hodin na parkovišti za Billou 22 cyklistů. Zde naložili kola na vlek a odjeli autobusem do rodiště G. Mahlera v Kalištích na slavnostní zahájení akce. Před rodným domem G. Mahlera se všichni shromáždili. Pětičlenný orchestr z Humpolce zahrál několik skladeb a potom hosty přivítala paní Jana Černá a předala slovo Ivě Svobodové.

cyklisté se sjíždějí

nakládání kol

v Kalištích

skládání kol

před zahájením

růže v rozáriu

slavnostní zahájení

Paní J. Černá za pomoci M. Svatoše zasadila do rozária růži na počest nedávno zesnulého správce penzionu G. Mahlera a veřejného činovníka pana Jiřího Kutiše.

J. Černá a  M. Svatoš zasadili do rozária růži

Po slavnostním zahájení se společně všichni cyklisté vydali přes Humpolec a Herálec do Jihlavy. Na výběr byly dvě trasy:
1) Kaliště - Horní Rápotice – Světlice -Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 40 km)
2) Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Humpolec – Vilémov – Plačkov – Kamenice - Herálec - -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 37 km)
Na hřišti v Herálci byla kontrola a na každého z účastníků tu čekal pamětní list, razítko a malá pozornost od města Jihlavy. Zde cyklisté chvíli poseděli, občerstvili se a pak se po skupinkách vydali směrem do Jihlavy.

cyklisté na trase

Plačkovský rybník

u rybníka

do Herálce

na kontrole v Herálci

u Zbinoh

pod Lyžařem

Letošní trasa cyklojízdy se musela oproti minulým rokům trochu upravit. Most přes dálnici je zbouraný z důvodu rozšíření dálnice. Cykloturisté i přes tuto odchylku do Jihlavy dojeli v pohodě. Počasí bylo teplé a oblačné - přesně cestovatelské.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 06. 2018 | 611 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |