15.10.2018: Radňov – Kamenice u Humpolce 20.října 2018
Odjezd z hlavního nádraží směr Havlíčkův Brod Jihlava 7.27 - Havlíčkův Brod - Radňov (8.25) Návrat Kamenice u Humpolce (13.18)- Havlíčkův Brod - Jihlava (14.34) Trasa: Radňov (železniční stanice) po žluté turistické značce do Koječína, dále po modré turistické značce přes Herálec (zámek), Kamenice u Humpolce (železniční muzeum) Celkem 13 km Jidlo, pití a dobrou náladu na cestu sebou Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

06.10.2018: Jindřišské údolí 13.10. 2018
Odjezd: Jihlava hl. n.: 7:25 /R 654 Hejtman/ - vzhledem k výluce na trati budeme nuceni využít náhradní autobusovou dopravu – Jihlava – Jindřichův Hradec i zpáteční, předpokládaný příjezd do Jindř. Hradce 8:40, zde přestoupíme na úzkokolejku Os 21252 Jind. Hr. – Blažejov odjezd z J.H. 9:25 /jízdenka se kupuje ve vlaku/, příjezd do Blažejova 9:43. Délka trasy: 11, 4 km, není nijak náročná Odjezd:z J.H. přímo do Jihlavy v 13:16 nebo z J.H. 15:16, Občerstvení: vlastní zásoby, Na vycházku zvou Hela a Petr

01.10.2018: Krajem Šimona kouzelníka - 6. 10. 2018
Odjezd do Humpolce v sobotu 6. 10. 2018 Jihlava město: 7,15 hod. Jihlava hl. n. 7,27 hod. odjezd z H. Brodu 8,07 hod., příjezd do Humpolce 8,49 hod. V Humpolci bude autobus, který nás doveze do Kletečné. Zpáteční odjezd z Humpolce 15,12 hod., nebo 17,08 hod., Odjezd z H. Brodu 16,05 hod. nebo 18,05 hod. Příjezd Jihlava hl. n. 16,35 hod. nebo 18,34 hod. Možnost i autobusem z Humpolce v 16,35 hod. Jihlava aut. n. 17,17 hod. Na vycházku zvou V. a J. Veselí

Na kole po stopách Gustava Mahlera
KČT, oblast Vysočina ve spolupráci s OS Mahler 2000 pořádají každým rokem u příležitosti hudebního festivalu Mahler 2018 – Hudba tisíců, cyklojízdu „Na kole po stopách G. Mahlera“

V neděli 17. 6. 2018 se sešlo v 8 hodin na parkovišti za Billou 22 cyklistů. Zde naložili kola na vlek a odjeli autobusem do rodiště G. Mahlera v Kalištích na slavnostní zahájení akce. Před rodným domem G. Mahlera se všichni shromáždili. Pětičlenný orchestr z Humpolce zahrál několik skladeb a potom hosty přivítala paní Jana Černá a předala slovo Ivě Svobodové.

cyklisté se sjíždějí

nakládání kol

v Kalištích

skládání kol

před zahájením

růže v rozáriu

slavnostní zahájení

Paní J. Černá za pomoci M. Svatoše zasadila do rozária růži na počest nedávno zesnulého správce penzionu G. Mahlera a veřejného činovníka pana Jiřího Kutiše.

J. Černá a  M. Svatoš zasadili do rozária růži

Po slavnostním zahájení se společně všichni cyklisté vydali přes Humpolec a Herálec do Jihlavy. Na výběr byly dvě trasy:
1) Kaliště - Horní Rápotice – Světlice -Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 40 km)
2) Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Humpolec – Vilémov – Plačkov – Kamenice - Herálec - -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 37 km)
Na hřišti v Herálci byla kontrola a na každého z účastníků tu čekal pamětní list, razítko a malá pozornost od města Jihlavy. Zde cyklisté chvíli poseděli, občerstvili se a pak se po skupinkách vydali směrem do Jihlavy.

cyklisté na trase

Plačkovský rybník

u rybníka

do Herálce

na kontrole v Herálci

u Zbinoh

pod Lyžařem

Letošní trasa cyklojízdy se musela oproti minulým rokům trochu upravit. Most přes dálnici je zbouraný z důvodu rozšíření dálnice. Cykloturisté i přes tuto odchylku do Jihlavy dojeli v pohodě. Počasí bylo teplé a oblačné - přesně cestovatelské.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 06. 2018 | 333 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |