07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Na kole po stopách Gustava Mahlera
KČT, oblast Vysočina ve spolupráci s OS Mahler 2000 pořádají každým rokem u příležitosti hudebního festivalu Mahler 2018 – Hudba tisíců, cyklojízdu „Na kole po stopách G. Mahlera“

V neděli 17. 6. 2018 se sešlo v 8 hodin na parkovišti za Billou 22 cyklistů. Zde naložili kola na vlek a odjeli autobusem do rodiště G. Mahlera v Kalištích na slavnostní zahájení akce. Před rodným domem G. Mahlera se všichni shromáždili. Pětičlenný orchestr z Humpolce zahrál několik skladeb a potom hosty přivítala paní Jana Černá a předala slovo Ivě Svobodové.

cyklisté se sjíždějí

nakládání kol

v Kalištích

skládání kol

před zahájením

růže v rozáriu

slavnostní zahájení

Paní J. Černá za pomoci M. Svatoše zasadila do rozária růži na počest nedávno zesnulého správce penzionu G. Mahlera a veřejného činovníka pana Jiřího Kutiše.

J. Černá a  M. Svatoš zasadili do rozária růži

Po slavnostním zahájení se společně všichni cyklisté vydali přes Humpolec a Herálec do Jihlavy. Na výběr byly dvě trasy:
1) Kaliště - Horní Rápotice – Světlice -Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 40 km)
2) Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Humpolec – Vilémov – Plačkov – Kamenice - Herálec - -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 37 km)
Na hřišti v Herálci byla kontrola a na každého z účastníků tu čekal pamětní list, razítko a malá pozornost od města Jihlavy. Zde cyklisté chvíli poseděli, občerstvili se a pak se po skupinkách vydali směrem do Jihlavy.

cyklisté na trase

Plačkovský rybník

u rybníka

do Herálce

na kontrole v Herálci

u Zbinoh

pod Lyžařem

Letošní trasa cyklojízdy se musela oproti minulým rokům trochu upravit. Most přes dálnici je zbouraný z důvodu rozšíření dálnice. Cykloturisté i přes tuto odchylku do Jihlavy dojeli v pohodě. Počasí bylo teplé a oblačné - přesně cestovatelské.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 06. 2018 | 669 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |