10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče

Na kole po stopách Gustava Mahlera
KČT, oblast Vysočina ve spolupráci s OS Mahler 2000 pořádají každým rokem u příležitosti hudebního festivalu Mahler 2018 – Hudba tisíců, cyklojízdu „Na kole po stopách G. Mahlera“

V neděli 17. 6. 2018 se sešlo v 8 hodin na parkovišti za Billou 22 cyklistů. Zde naložili kola na vlek a odjeli autobusem do rodiště G. Mahlera v Kalištích na slavnostní zahájení akce. Před rodným domem G. Mahlera se všichni shromáždili. Pětičlenný orchestr z Humpolce zahrál několik skladeb a potom hosty přivítala paní Jana Černá a předala slovo Ivě Svobodové.

cyklisté se sjíždějí

nakládání kol

v Kalištích

skládání kol

před zahájením

růže v rozáriu

slavnostní zahájení

Paní J. Černá za pomoci M. Svatoše zasadila do rozária růži na počest nedávno zesnulého správce penzionu G. Mahlera a veřejného činovníka pana Jiřího Kutiše.

J. Černá a  M. Svatoš zasadili do rozária růži

Po slavnostním zahájení se společně všichni cyklisté vydali přes Humpolec a Herálec do Jihlavy. Na výběr byly dvě trasy:
1) Kaliště - Horní Rápotice – Světlice -Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 40 km)
2) Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Humpolec – Vilémov – Plačkov – Kamenice - Herálec - -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 37 km)
Na hřišti v Herálci byla kontrola a na každého z účastníků tu čekal pamětní list, razítko a malá pozornost od města Jihlavy. Zde cyklisté chvíli poseděli, občerstvili se a pak se po skupinkách vydali směrem do Jihlavy.

cyklisté na trase

Plačkovský rybník

u rybníka

do Herálce

na kontrole v Herálci

u Zbinoh

pod Lyžařem

Letošní trasa cyklojízdy se musela oproti minulým rokům trochu upravit. Most přes dálnici je zbouraný z důvodu rozšíření dálnice. Cykloturisté i přes tuto odchylku do Jihlavy dojeli v pohodě. Počasí bylo teplé a oblačné - přesně cestovatelské.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 06. 2018 | 489 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |