19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

10. Hvězdicový výstup na Čeřínek
Každý rok v červnu mívá náš KČT, odbor Čeřínek Jihlava takový malý svátek. Pořádáme pro turisty i pro širokou veřejnost hvězdicový výstup na vrch Čeřínek, který se nachází nedaleko od Kostelce u Jihlavy. V sobotu 16. června 2018 byl 10. ročník tohoto pochodu.

Trasa byla libovolná vedoucí přes Čeřínek.

Doporučené byly pěší výstupové trasy:
1. Jihlava (Na Dolině) ČTZ – Rantířov – Dvorce – Čeřínek (16 km)
2. Rantířov ČTZ – Dvorce – Čeřínek (10,5 km)
3. Dvorce ČTZ – Čeřínek (7 km)
4. Hubenov ŽTZ – Mirošov – Čeřínek (4 km)
5. Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (5,5 km)
6. Dolní Cerekev MTZ – Dolní Hutě – Nový Hojkov (9 km)
7. Dolní Cerekev MTZ – Dolní Hutě ČTZ – Čeřínek (8 km)
8. Horní Cerekev MTZ – Zadní Pole – Těšenov – Honzův Mlýn ČTZ – Čeřínek (18,5 km)
9. Batelov ZTZ – Zadní Pole MTZ – Těšenov – Honzův Mlýn ČTZ – Čeřínek (16 km)
10. Křemešník ČTZ – Nový Rychnov – Čeřínek (12 km)
11. Nový Rychnov ČTZ – Čeřínek (7,5 km)
12. Třešť MTZ – Špičák ZTZ – Jezdovice – Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (16,5 km)
13. Jezdovice ZTZ – Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (9,5km)
14. Kostelec ZTZ – Čeřínek (5 km)
Vítáni byli i cyklisté, kteří si svou trasu zvolili individuálně.

V sobotu ráno starostlivě vyhlížíme k obloze, abychom zjistili, jaké bude počasí. Vypadá to dobře a 9 pořadatelů odjíždí auty z Jihlavy na Čeřínek, aby v prostranství u turistické chaty bylo všechno připraveno do 9. hodiny, kdy začnou přicházet první turisté.

pořadatelé jsou připraveni

oheň už také hoří

Během dne turisté přicházeli, zaregistrovali se, pozdravili se s dříve příchozími, opekli si klobásku, kterou dostali při příchodu a ochutnali něco ze sladkostí, připravených od našich členek. Buchtiček a řezů bylo na výběr hned několik. Také každý dostal svou perníkovou turistickou značku.

perníkové turistické značky

nabídka pro turisty

Trochu zklamání pro turisty přišlo v okamžiku, kdy se dozvěděli, že není k dispozici restaurace s oblíbenými pečenými žebry. V restauraci byla jiná velká akce, což se stalo nedopatřením. Ale perzonál restaurace nám vyšel vstříc aspoň přísunem čepovaného piva, limonád a uvařil nám moc dobrou gulášovou polévku.

první turisté

turisté Čeřínku

turisté z H. Brodu

cyklisté vítáni

i na kole se dají sbírat houby

turisté Tesly

turisté ze Znojma

Součástí pochodu byla i rodinná turistika. Hlavně pro rodiny s dětmi byly připraveny drobné soutěže a hry pro děti, jejich rodiče, ale i pro ostatní, kteří s chtěli zapojit.

hry pro děti

hipoturistika

co asi dostanu?

Po občerstvení turisté odcházeli – zase hvězdicově. Někteří např. do Kostelce, jiní do Dolní Cerekve a další třeba pěšky do Jihlavy.
Účast na pochodu byla o trochu slabší, než jindy. Turisté využívají téměř letního počasí a vyrážejí na dovolenou již v červnu, nebo jsou na jiných akcích, kterých je právě v červnu mnoho. Absenci některých stálých pochodníků, kteří letos nepřišli, vyrovnal celý autobus turistů ze Znojma. Další účastníci byli z jihlavských odborů a přilehlých obcí, dále z Havl. Brodu, Brna, Hlinska, Prahy, Třebíče, Telče, Olomouce, Světlé n. Sázavou, Kolína, Kroměříže a Pelhřimova.

Celkem na Čeřínek přišlo 120 turistů. O jejich spokojenost se snažilo osm členů KČT, odbor Čeřínek a jedna kamarádka. Snad jejich snaha nebyla zbytečná. A příště budou snad i ta žebírka.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 06. 2018 | 505 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |