10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče

10. Hvězdicový výstup na Čeřínek
Každý rok v červnu mívá náš KČT, odbor Čeřínek Jihlava takový malý svátek. Pořádáme pro turisty i pro širokou veřejnost hvězdicový výstup na vrch Čeřínek, který se nachází nedaleko od Kostelce u Jihlavy. V sobotu 16. června 2018 byl 10. ročník tohoto pochodu.

Trasa byla libovolná vedoucí přes Čeřínek.

Doporučené byly pěší výstupové trasy:
1. Jihlava (Na Dolině) ČTZ – Rantířov – Dvorce – Čeřínek (16 km)
2. Rantířov ČTZ – Dvorce – Čeřínek (10,5 km)
3. Dvorce ČTZ – Čeřínek (7 km)
4. Hubenov ŽTZ – Mirošov – Čeřínek (4 km)
5. Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (5,5 km)
6. Dolní Cerekev MTZ – Dolní Hutě – Nový Hojkov (9 km)
7. Dolní Cerekev MTZ – Dolní Hutě ČTZ – Čeřínek (8 km)
8. Horní Cerekev MTZ – Zadní Pole – Těšenov – Honzův Mlýn ČTZ – Čeřínek (18,5 km)
9. Batelov ZTZ – Zadní Pole MTZ – Těšenov – Honzův Mlýn ČTZ – Čeřínek (16 km)
10. Křemešník ČTZ – Nový Rychnov – Čeřínek (12 km)
11. Nový Rychnov ČTZ – Čeřínek (7,5 km)
12. Třešť MTZ – Špičák ZTZ – Jezdovice – Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (16,5 km)
13. Jezdovice ZTZ – Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (9,5km)
14. Kostelec ZTZ – Čeřínek (5 km)
Vítáni byli i cyklisté, kteří si svou trasu zvolili individuálně.

V sobotu ráno starostlivě vyhlížíme k obloze, abychom zjistili, jaké bude počasí. Vypadá to dobře a 9 pořadatelů odjíždí auty z Jihlavy na Čeřínek, aby v prostranství u turistické chaty bylo všechno připraveno do 9. hodiny, kdy začnou přicházet první turisté.

pořadatelé jsou připraveni

oheň už také hoří

Během dne turisté přicházeli, zaregistrovali se, pozdravili se s dříve příchozími, opekli si klobásku, kterou dostali při příchodu a ochutnali něco ze sladkostí, připravených od našich členek. Buchtiček a řezů bylo na výběr hned několik. Také každý dostal svou perníkovou turistickou značku.

perníkové turistické značky

nabídka pro turisty

Trochu zklamání pro turisty přišlo v okamžiku, kdy se dozvěděli, že není k dispozici restaurace s oblíbenými pečenými žebry. V restauraci byla jiná velká akce, což se stalo nedopatřením. Ale perzonál restaurace nám vyšel vstříc aspoň přísunem čepovaného piva, limonád a uvařil nám moc dobrou gulášovou polévku.

první turisté

turisté Čeřínku

turisté z H. Brodu

cyklisté vítáni

i na kole se dají sbírat houby

turisté Tesly

turisté ze Znojma

Součástí pochodu byla i rodinná turistika. Hlavně pro rodiny s dětmi byly připraveny drobné soutěže a hry pro děti, jejich rodiče, ale i pro ostatní, kteří s chtěli zapojit.

hry pro děti

hipoturistika

co asi dostanu?

Po občerstvení turisté odcházeli – zase hvězdicově. Někteří např. do Kostelce, jiní do Dolní Cerekve a další třeba pěšky do Jihlavy.
Účast na pochodu byla o trochu slabší, než jindy. Turisté využívají téměř letního počasí a vyrážejí na dovolenou již v červnu, nebo jsou na jiných akcích, kterých je právě v červnu mnoho. Absenci některých stálých pochodníků, kteří letos nepřišli, vyrovnal celý autobus turistů ze Znojma. Další účastníci byli z jihlavských odborů a přilehlých obcí, dále z Havl. Brodu, Brna, Hlinska, Prahy, Třebíče, Telče, Olomouce, Světlé n. Sázavou, Kolína, Kroměříže a Pelhřimova.

Celkem na Čeřínek přišlo 120 turistů. O jejich spokojenost se snažilo osm členů KČT, odbor Čeřínek a jedna kamarádka. Snad jejich snaha nebyla zbytečná. A příště budou snad i ta žebírka.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 06. 2018 | 376 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |