15.10.2018: Radňov – Kamenice u Humpolce 20.října 2018
Odjezd z hlavního nádraží směr Havlíčkův Brod Jihlava 7.27 - Havlíčkův Brod - Radňov (8.25) Návrat Kamenice u Humpolce (13.18)- Havlíčkův Brod - Jihlava (14.34) Trasa: Radňov (železniční stanice) po žluté turistické značce do Koječína, dále po modré turistické značce přes Herálec (zámek), Kamenice u Humpolce (železniční muzeum) Celkem 13 km Jidlo, pití a dobrou náladu na cestu sebou Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

06.10.2018: Jindřišské údolí 13.10. 2018
Odjezd: Jihlava hl. n.: 7:25 /R 654 Hejtman/ - vzhledem k výluce na trati budeme nuceni využít náhradní autobusovou dopravu – Jihlava – Jindřichův Hradec i zpáteční, předpokládaný příjezd do Jindř. Hradce 8:40, zde přestoupíme na úzkokolejku Os 21252 Jind. Hr. – Blažejov odjezd z J.H. 9:25 /jízdenka se kupuje ve vlaku/, příjezd do Blažejova 9:43. Délka trasy: 11, 4 km, není nijak náročná Odjezd:z J.H. přímo do Jihlavy v 13:16 nebo z J.H. 15:16, Občerstvení: vlastní zásoby, Na vycházku zvou Hela a Petr

01.10.2018: Krajem Šimona kouzelníka - 6. 10. 2018
Odjezd do Humpolce v sobotu 6. 10. 2018 Jihlava město: 7,15 hod. Jihlava hl. n. 7,27 hod. odjezd z H. Brodu 8,07 hod., příjezd do Humpolce 8,49 hod. V Humpolci bude autobus, který nás doveze do Kletečné. Zpáteční odjezd z Humpolce 15,12 hod., nebo 17,08 hod., Odjezd z H. Brodu 16,05 hod. nebo 18,05 hod. Příjezd Jihlava hl. n. 16,35 hod. nebo 18,34 hod. Možnost i autobusem z Humpolce v 16,35 hod. Jihlava aut. n. 17,17 hod. Na vycházku zvou V. a J. Veselí

10. Hvězdicový výstup na Čeřínek
Každý rok v červnu mívá náš KČT, odbor Čeřínek Jihlava takový malý svátek. Pořádáme pro turisty i pro širokou veřejnost hvězdicový výstup na vrch Čeřínek, který se nachází nedaleko od Kostelce u Jihlavy. V sobotu 16. června 2018 byl 10. ročník tohoto pochodu.

Trasa byla libovolná vedoucí přes Čeřínek.

Doporučené byly pěší výstupové trasy:
1. Jihlava (Na Dolině) ČTZ – Rantířov – Dvorce – Čeřínek (16 km)
2. Rantířov ČTZ – Dvorce – Čeřínek (10,5 km)
3. Dvorce ČTZ – Čeřínek (7 km)
4. Hubenov ŽTZ – Mirošov – Čeřínek (4 km)
5. Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (5,5 km)
6. Dolní Cerekev MTZ – Dolní Hutě – Nový Hojkov (9 km)
7. Dolní Cerekev MTZ – Dolní Hutě ČTZ – Čeřínek (8 km)
8. Horní Cerekev MTZ – Zadní Pole – Těšenov – Honzův Mlýn ČTZ – Čeřínek (18,5 km)
9. Batelov ZTZ – Zadní Pole MTZ – Těšenov – Honzův Mlýn ČTZ – Čeřínek (16 km)
10. Křemešník ČTZ – Nový Rychnov – Čeřínek (12 km)
11. Nový Rychnov ČTZ – Čeřínek (7,5 km)
12. Třešť MTZ – Špičák ZTZ – Jezdovice – Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (16,5 km)
13. Jezdovice ZTZ – Dolní Cerekev ŽTZ – Čeřínek (9,5km)
14. Kostelec ZTZ – Čeřínek (5 km)
Vítáni byli i cyklisté, kteří si svou trasu zvolili individuálně.

V sobotu ráno starostlivě vyhlížíme k obloze, abychom zjistili, jaké bude počasí. Vypadá to dobře a 9 pořadatelů odjíždí auty z Jihlavy na Čeřínek, aby v prostranství u turistické chaty bylo všechno připraveno do 9. hodiny, kdy začnou přicházet první turisté.

pořadatelé jsou připraveni

oheň už také hoří

Během dne turisté přicházeli, zaregistrovali se, pozdravili se s dříve příchozími, opekli si klobásku, kterou dostali při příchodu a ochutnali něco ze sladkostí, připravených od našich členek. Buchtiček a řezů bylo na výběr hned několik. Také každý dostal svou perníkovou turistickou značku.

perníkové turistické značky

nabídka pro turisty

Trochu zklamání pro turisty přišlo v okamžiku, kdy se dozvěděli, že není k dispozici restaurace s oblíbenými pečenými žebry. V restauraci byla jiná velká akce, což se stalo nedopatřením. Ale perzonál restaurace nám vyšel vstříc aspoň přísunem čepovaného piva, limonád a uvařil nám moc dobrou gulášovou polévku.

první turisté

turisté Čeřínku

turisté z H. Brodu

cyklisté vítáni

i na kole se dají sbírat houby

turisté Tesly

turisté ze Znojma

Součástí pochodu byla i rodinná turistika. Hlavně pro rodiny s dětmi byly připraveny drobné soutěže a hry pro děti, jejich rodiče, ale i pro ostatní, kteří s chtěli zapojit.

hry pro děti

hipoturistika

co asi dostanu?

Po občerstvení turisté odcházeli – zase hvězdicově. Někteří např. do Kostelce, jiní do Dolní Cerekve a další třeba pěšky do Jihlavy.
Účast na pochodu byla o trochu slabší, než jindy. Turisté využívají téměř letního počasí a vyrážejí na dovolenou již v červnu, nebo jsou na jiných akcích, kterých je právě v červnu mnoho. Absenci některých stálých pochodníků, kteří letos nepřišli, vyrovnal celý autobus turistů ze Znojma. Další účastníci byli z jihlavských odborů a přilehlých obcí, dále z Havl. Brodu, Brna, Hlinska, Prahy, Třebíče, Telče, Olomouce, Světlé n. Sázavou, Kolína, Kroměříže a Pelhřimova.

Celkem na Čeřínek přišlo 120 turistů. O jejich spokojenost se snažilo osm členů KČT, odbor Čeřínek a jedna kamarádka. Snad jejich snaha nebyla zbytečná. A příště budou snad i ta žebírka.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 06. 2018 | 206 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |