Hlavní menu
  Novinky
19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Pětidenní cyklistický pobyt v Malém Ratmírově
Od pátku 27. 4. do úterý 1. 5. 2018 zařídil Olda Š. pro 26 cykloturistů pobyt v penzionu „U Kapličky“ v Malém Ratmírově na Jindřichohradecku. Někteří nedočkavci přijeli do Ratmírova už během dopoledne, aby se mohli projet po nejbližším okolí ještě před možností ubytování, které bylo nahlášeno od 15 hodin.

Naše skupinka čeřínkovských se sešla v odpoledních hodinách a také se hned vydala na krátkou projížďku. První trasa vedla po okolí. Vyjeli jsme kolem Ratmírovského rybníka, po hrázi Krvavého rybníka, kolem Voseckého rybníka, do obce Střížovice, Vlčice a do Ratmírova. (10 km)

penzion U Kapličky

ubytování v chatkách

kafíčko po příjezdu

vítací kocour Eda


odpolední vyjížďka


Krvavý rybník

kolem úzkokolejky


Ratmírovský rybník

před večeří v penzionu


V sobotu po snídani se všichni postupně po skupinách vydávali na trasy, které si předem naplánovali. Mnozí využili trasy, které připravil a sepsal vedoucí pobytu Olda, jiní už z domova měli jasno, kam se chtějí podívat.
Naše šestičlenná skupina se vydala po „Oldově“ trase: Blažejov, Hospříz, Otín, Jindřichův Hradec, Malíkov, Nová ves, Lásenice, Blatská Hajnice, Číměř, Dobrá Voda, Kaproun, Kunžak, Malý Ratmírov.(72 km)
Projížděli jsme kopcovitě zvlněnou krajinou, v tomto čase ozdobenou rozkvetlými stromy, lučními kvítky, ze zahrad na nás mávaly voňavé bílé i fialové šeříky a v lese jsme byli zasypáváni oblaky pylu z kvetoucích smrků a borovic. Naštěstí nikdo z nás není alergik, protože by tohle řádění pylů asi neustál. My jsme si to užívali a často zastavovali své oře, abychom se pokochali tou krásou krajiny. K večeru jsme se vraceli pokryti žlutým pylem a prachem z prašných cest. I asfaltové silnice jsou tu ještě plné posypového materiálu ze zimního období.

pojedeme do J. Hradce

i pěší vyráží na tůru

 Blažejov


přírodě vládne žlutá

v J. Hradci


z J. Hradce do Malíkova
splav na Nežárce

řeka NežárkaLásenice


porada kudy dál

v Kaprounu

rybníček v Kaprounu

před Kunžakem

nouzové přistání?


Po návratu do „naší chatové osady“ jsme všechen ten prach ze sebe smyli a večer poseděli s přáteli u vína.
V neděli už jsme se těšili na další vyjížďku. Tentokrát jsme jeli po trase Blažejov, Hospříz, Horní Pěna, Kačlehy, Člunek, Zvůle, Mosty, Suchdol a přes Kunžak do Ratmírova. Opět nás provázela hezká krajina, plno prachu a pylu, a přesto všechno dobrá a veselá nálada. Občas jsme zastavili tu na oběd, potom zase na kávu.
Při této nedělní jízdě jsme na rozbité lesní cestě našli peněženku. Byla plná peněz, nechyběly ani doklady. Došlo nám, že ji někdo na té hrbolaté cestě vydrncal. Byla tam vizitka s telefonním číslem, a tak po krátké telefonické domluvě se ztracená peněženka večer vrátila šťastnému majiteli. (56 km)

Hospříz
Kačlehy
lesem na Zvůli

rybník Zvůlecesta na Mosty


obec Mosty

měsíc v úplňku


Pondělní vyjížďka začala jízdou vláčkem úzkokolejky do Nové Bystřice. Na stanici v Malém Ratmírově jsme se doslova a do písmene nacpali do vagónku plného lidí, malých dětí a kol. Naše kola byla umístěna kdesi v mašině. Pan průvodčí i strojvůdce byli moc ochotní. V přeplněném vagónu, přes veškeré útrapy při nastupování i vystupování a přelézání přepravovaných kol mezi sedačkami, vládla dobrá a veselá nálada všech cestujících. Většina pasažérů vystupovala ve stanici Hůrky. Nám bylo doporučeno, abychom vystoupili také, protože by se přes nás už nikdo ven nedostal. Do Nové Bystřice je z Hůrek pěkná, asi pětikilometrová silnice, tak jsme pokračovali už na kole.

nad penzionem U Kapličky


do N. Bystřice pojedeme vláčkem

na zastávce

vláček už přjíždí

skoro všichni vystupují v Hůrkách

do N. Bystřice na kole


V Nové Bystřici jsme navštívili Icentrum, prohlédli si náměstí a pokračovali směrem na Klášter u N. Bystřice.

v N. Bystřici


Potom jsme jeli kolem lesního muzea vojenského opevnění a dostali se k hradu Landštejn. Bylo pondělí, tak byl hrad uzavřen. Ale nebyla uzavřena restaurace u Landštejna, tak jsme se dobře naobědvali a pokračovali ke Starému Městu pod Landštejnem a do Veclova na bizoní farmu. Ve výbězích jsme ale bizony neviděli a tak jsme pokračovali do Nové Bystřice, abychom uzavřeli dnešní okruh. (41 km)

do Kláštera u N. Bystřice

trojlodní kostel Nejsvětější Trojice u obce Kláštermuzeum pohraničního opevnění


hrad Landštejn

u hradu

Staré Město pod Landštejnem

Veclov

znovu v N. Bystřici


V Nové Bystřici jsme počkali na vláček úzkokolejky, který odpoledne už měl o jeden vagónek víc a ještě další nákladní vagón na kola a také jelo méně cestujících. Tak jsme se pohodlně dostali do Malého Ratmírova.

než přijede vláček


sem se kola vejdou


Večer před 1. májem jsme strávili u ohýnku společně s ostatními ubytovanými. Olda a Karel nás bavili vyprávěním vtipů. K nim se občas přidali někteří další vypravěči a tak dobrá nálada vydržela až do pozdních hodin.

večer u ohýnku


Na 1. máje v úterý hned ráno jsme nesměli porušit tradici prvomájového políbení pod rozkvetlým stromem. Po splnění tohoto zvyku a s uspokojením, že zase ženy neuschnou, jsme začali balit, uklízet chatky a nakládat kola a zavazadla. Rozloučili jsme se a postupně auta odjížděla. Naposledy jsme se ohlédli za penzionem. Ještě se s námi přišel rozloučit kocour Eda, který měl po celou dobu našeho pobytu všechno pod kontrolou.

prvomájový polibek pod rozkvetlým stromemodjíždíme z Ratmírova

kocour Eda se ještě přišel rozloučit

penzion U Kapličky


Moc se nám tu líbilo. Vyšlo nám počasí, které bylo téměř letní, i když občas foukal chladnější vítr. Ubytování nemělo chybu i perzonál penzionu byl skvělý.
Pobytu v Malém Ratmírově se zúčastnilo 22 cykloturistů a 4 pěší turistky. Českou Kanadou projeli cyklisté 150 – 200 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 05. 2018 | 540 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server