Hlavní menu
  Novinky
15.10.2018: Radňov – Kamenice u Humpolce 20.října 2018
Odjezd z hlavního nádraží směr Havlíčkův Brod Jihlava 7.27 - Havlíčkův Brod - Radňov (8.25) Návrat Kamenice u Humpolce (13.18)- Havlíčkův Brod - Jihlava (14.34) Trasa: Radňov (železniční stanice) po žluté turistické značce do Koječína, dále po modré turistické značce přes Herálec (zámek), Kamenice u Humpolce (železniční muzeum) Celkem 13 km Jidlo, pití a dobrou náladu na cestu sebou Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

06.10.2018: Jindřišské údolí 13.10. 2018
Odjezd: Jihlava hl. n.: 7:25 /R 654 Hejtman/ - vzhledem k výluce na trati budeme nuceni využít náhradní autobusovou dopravu – Jihlava – Jindřichův Hradec i zpáteční, předpokládaný příjezd do Jindř. Hradce 8:40, zde přestoupíme na úzkokolejku Os 21252 Jind. Hr. – Blažejov odjezd z J.H. 9:25 /jízdenka se kupuje ve vlaku/, příjezd do Blažejova 9:43. Délka trasy: 11, 4 km, není nijak náročná Odjezd:z J.H. přímo do Jihlavy v 13:16 nebo z J.H. 15:16, Občerstvení: vlastní zásoby, Na vycházku zvou Hela a Petr

01.10.2018: Krajem Šimona kouzelníka - 6. 10. 2018
Odjezd do Humpolce v sobotu 6. 10. 2018 Jihlava město: 7,15 hod. Jihlava hl. n. 7,27 hod. odjezd z H. Brodu 8,07 hod., příjezd do Humpolce 8,49 hod. V Humpolci bude autobus, který nás doveze do Kletečné. Zpáteční odjezd z Humpolce 15,12 hod., nebo 17,08 hod., Odjezd z H. Brodu 16,05 hod. nebo 18,05 hod. Příjezd Jihlava hl. n. 16,35 hod. nebo 18,34 hod. Možnost i autobusem z Humpolce v 16,35 hod. Jihlava aut. n. 17,17 hod. Na vycházku zvou V. a J. Veselí
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Festival turistických amatérských filmů a elektronických fotografií
Rok se sešel s rokem a ve Zlíně se konal od pátku 20. do neděle 22. 4. 2018 už 6. Festival turistických amatérských filmů a elektronických fotografií. Protože s manželem stále rádi fotografujeme a tvoříme videa, abychom si nejen my, ale i další turisté připomínali hezké chvíle při našich vycházkách a výpravách, účastníme se tohoto festivalu se svými filmovými příspěvky.

Do Zlína jsme jeli autem v pátek a po cestě jsme si zajeli do Luhačovic. Bylo velké teplo, které takhle koncem dubna bývá málokdy. Procházeli jsme lázněmi, kde ještě nezačal ten pravý lázeňský ruch. Obdivovali jsme krásné lázeňské domy a kolonády, ochutnávali nesměle vodu z pramenů a snažili se schovávat před spalujícím sluníčkem do stínu. V odpoledních hodinách jsme odjeli do Zlína.

 v Luhačovicích


pramen Dr. Šťastného

 Zlín


Ve Zlíně v hotelu Saloon bylo pro nás a další účastníky festivalu připraveno ubytování. Bydlíme tam každý rok a ubytování tady se nám líbí, protože máme v dosahu vše, co k festivalu patří. Je to kino, ve kterém probíhá promítání, v blízkosti jsou obchody, kdyby nám náhodou něco chybělo a v neposlední řadě je tady mnoho kulturních zajímavostí a náměstí s radnicí, kde bývá v době festivalu výstava fotografií. Letos byla výstava skoupá na turistické soutěžní fotografie. Byla spíše namířená ke 130. výročí KČT a 120. výročí dráhy Otrokovice - Vizovice.
V multikině Zlaté Jablko byl od 18. hodin promítán film Hora. Pozvaní na něj byli turisté - autoři a také široká veřejnost. Zde jsme se sešli s ostatními známými z minulých ročníků festivalu. Hlavně jsou to turisté z České Lípy, se kterými už několik let udržujeme přátelské vztahy. Nejvíce je na festivalu každý rok zastoupen náš kraj Vysočina, kterého se letos účastnilo 6 autorů (po dvou členech z KČT, odbor Havlíčkův Brod, KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava) a 3 příznivci.
V sobotu už od rána probíhal v multikině Zlaté Jablko festivalový program. Po deváté hodině hlavní pořadatel a duše celého festivalu pan Ing. Miloslav Vítek přivítal hosty – představitele města Zlín a paní starostku města Vizovic, některé sponzory akce. Veřejnosti představil autory filmů, které byly po ceremoniálu promítnuty.

v multikině Zlaté Jablko

představitelé měst Zlín a Vizovice

autoři festivalových filmů


Po promítání skupina autorů a příznivců odjela objednaným autobusem do restaurace v blízkosti Vizovic na oběd a následně do areálu R. Jelínek ve Vizovicích, kde se konal seminář o fotografování turistiky a Ing. P. Kachel zhodnotil promítnuté filmy (musím se pochlubit, naše prezentace byla hodnocena kladně).

na obědě u Vizovic

Ing. Kachel hodnotí filmy

účastníci seminářePo semináři jsme byli pozváni na exkurzi do DISTILLERY LAND, kde jsme byli seznámeni s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy RUDOLF JELÍNEK a.s., významného českého výrobce alkoholických nápojů. Samozřejmě jsme také měli možnost si některé výrobky zakoupit a ochutnat.

v podnikové prodejně

jdeme na exkurzi palírny R. Jelínek

destilační zařízení

koření používané do likérů

můžeme si přivonět

maketa zařízení na výrobu whisky

maketa zařízení na výrobu whisky

v sudech zraje whisky


seznámení s výrobky R. Jelínek


ochutnávka

jdeme na vlak


Z Vizovic do Zlína jsme jeli vlakem. Jen jsme se v hotelu Saloon trochu opláchli a převlékli, spěchali jsme do nedaleké hospůdky U Kovárny, kde byl potlach - závěrečný večer při country hudbě. Hodně se zpívalo, povídalo, hodnotilo i tancovalo. Kolem desáté hodiny se pomalu hosté rozcházeli.

potlach v hospůdce U Kovárny

country skupina
V neděli ráno nás čekal ještě výlet s vizovickými turisty na hrady Cimburk a Buchlov. Místní turisté jeli autobusem a my z Vysočiny jsme je následovali auty, abychom se v odpoledních hodinách už nemuseli vracet do Zlína. Potom jsme pokračovali směr Brno a Jihlava.

hotel Saloon ze dvora

pěšky na hrad Cimburk


pod hradem

zřícenina hradu Cimburk


prohlídka hradu

za autobusem na Buchlov

na obzoru hrad Buchlov

na Buchlově
na NS


na NS

loučíme se s vizovickými turisty


cesta ke sv. Barborce

kaple sv. Barbory

u sochy sv. Barbory

vyhlídka Kostelíky na Čertově sedlez Čertova sedla


od Barborky zpět k Buchlovu

odjíždíme z Buchlova


Festival proběhl v duchu potkávání, přátelství, ponaučení a hezkých chvil při promítání. Že tomu tak bylo, patří dík hlavně pořadatelům panu Ing. Miloslavu Vítkovi a Ing. Petru Kachelovi.Byli bychom všichni rádi, kdyby tradice Festivalu turistických amatérských filmů a elektronických fotografií nadále pokračovala.
Užili jsme si nádherný slunečný a hodně teplý víkend. Kromě promítání a semináře došlo v neděli i na turistiku, při které jsme našlapali asi 8 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 24. 04. 2018 | 278 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server