Hlavní menu
  Novinky
10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Z Telče do Lhotky na ledopád
Zima se stále brání pustit jaro do kraje, ale sluníčko teplými paprsky přece jen pomalu ohřívá zemi. V pátek 30. 3. 2018 jsme se rozhodli jet do Telče. Neplánovaná vycházka na Velký pátek měla směřovat do Lhotky k ledopádu. Byl to plán tak nějak na neurčito. Nikdo nevěděl, zda ještě ledopád je, nebo už podlehl jarnímu tání.

Na nádraží v Jihlavě se sešlo 13 turistů a společně odjeli vlakem do Telče. Z nádraží v Telči jsme se vydali na náměstí, které bylo v tuto dobu skoro liduprázdné. V klidu jsme si ho prohlédli a vstoupili do zámeckého parku. Všude bylo ticho, jen ptáci zpívali své ranní písničky. V trávě na nás vykukovaly nesměle hlavičky petrklíčů a dál se rozprostíraly docela velké ostrůvky rozkvetlých bledulí.

 v Telči


nám. Zachariáše z Hradce

slunce nad kašnou
Ze zámeckého parku jsme přešli na Lipovou alej a tou jsme asi po dvaceti minutách došli k daňčí oboře. Daňci se na nás plaše a trochu zvědavě dívali.

zámecký park

v trávě se krčí petrklíče

památný strom

bledule v parku


Lipovou alejí

Lipová alej

na rozcestí V Lipkách

Snažili jsme se potichu daňky vyfotit, a potom pokračovali po ZTZ přes Hostětice směrem do Lhotky. Po cestě před námi se ukázala Javořice s televizním vysílačem.

od obory na značenou cestu

po ZTZ

vyhlídka Na Vršíchna obzoru v dáli vysílač Javořice

Ve Lhotce se Jirka zeptal na cestu k ledopádu. Vůbec nikdo z nás u ledopádu u Lhotky nebyl, tak jsme nevěděli kudy, a navíc jsme nevěděli, zda ještě vůbec stojí. Je těžké hledat něco, co třeba už není. Ve Lhotce jsme se dozvěděli, že se musíme vydat k veřejnému tábořišti nad Lhotkou. Vystoupali jsme cestou k tábořišti a již z dálky jsme ledopád uviděli. Obava, že již ledopád nebude se nenaplnila. Byl sice už trochu prořídlý, ale ještě stále bylo znát, že byl v mrazivých dnech mohutný. Společně jsme se u něho vyfotili a vydali se na zpáteční cestu.

 Lhotka

hastrmani


kamenné sluneční hodiny ve Lhotcecíl naší cesty-ledopád

ledopád na tábořiština zpáteční cestě


Přiblížila se dvanáctá hodina, když jsme přišli do Lhotky, kde naši pozornost upoutaly řehtavé zvuky. Místní chlapci tam dodržují velikonoční zvyky a právě byli na cestě ke kostelu se svými řehtačkami, protože, jak známo všechny zvony v tento čas odlétly do Říma a místo zvonů se jenom klape.

kluci s řehtačkami

řehtačkyMoc jsme se nezdrželi a spěchali jsme do Telče na vlak. Byl Velký pátek, a tak někteří měli ještě doma nějakou práci s přípravou Velikonoc.

vracíme se do Telče


zámek v Telči

v Telči u zámkuV Telči jsme se rozdělili, někteří zůstali v Telči a někteří odjeli do Jihlavy. Po absolvování 19 kilometrů jsme byli spokojeni, že naše bláznivá jarní výprava k ledopádu nebyla zbytečná.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 04. 2018 | 625 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server