10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče

Výroční členská schůze odboru Čeřínek Jihlava
Ve středu 24.1. 2018 se v prostorách kraje Vysočina konala výroční členská schůze KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Turisté se sešli, aby zhodnotili činnost odboru za r. 2017.

Na začátku schůze přivítala Hana Kučerová hosty: radní Kraje Vysočina paní Ing. Janu Fischerovou, z KČT, odbor Tesla Jihlava předsedkyni paní Ing, Mílu Bradovou a Františka Janečka, zástupce KČT, odbor Bedřichov Jihlava Jiřího Fuxu a Ivu Křížkovou a přítomné členy KČT, odbor Čeřínek Jihlava.
Také připomněla ty, kteří v uplynulém roce a letos v lednu ukončili svou životní pouť. Poslední nás opustila 21. 1. 2018 naše dlouholetá členka paní Květoslava Schovánková, která také dlouhá léta pracovala ve výboru. Na poslední cestě jsme ji vyprovodili v pátek 26. 1. právě v den jejích 93. narozenin. Hanka požádala přítomné k uctění památky o minutu ticha.
Po tomto neradostném úvodu seznámila všechny s programem schůze.

turisté přicházejí

před zahájením

Hanka zahajuje VČS

Členové hlasováním zvolili mandátovou a návrhovou komisi.
Předseda Jiří Veselý přednesl zprávu za uplynulé období.
Hospodář odboru Luděk Zápotočný seznámil přítomné se stavem hospodaření za rok 2017. Kontrolní zprávu přečetla Helena Belatková.

Helena podává zprávu kontrolní komise

Předsedkyně mandátové komise Eva Kumštárová oznámila, že na členské schůzi je přítomno 62 členů KČT, odboru Čeřínek Jihlava.

mandátovou zprávu přednesla E. Kumštárová

Hana Kučerová vyzvala přítomné k diskuzi.
Do diskuze se přihlásil jako první předseda Jiří Veselý, požádal členy, kteří by měli zájem pracovat v oblastním výboru Vysočiny, aby se přihlásili výboru odboru. V dalším požádal o větší zapojení při přípravě vycházek.

V další diskuzi vystoupila radní Kraje Vysočina paní Jana Fischerová, připomněla, že také patří do veliké rodiny turistů a ze své funkce podporuje turistický ruch na Vysočině. Ocenila záslužnou práci značkařů.

diskuzní příspěvek Jany Fischerové

Mgr. Jitka Korbelová pozdravila schůzi za oblastní výbor a hovořila o připravované výstavě ke 130. výročí KČT na Magistrátě města Jihlavy.
Zároveň pozvala přítomné na ZJTS, které bude 17. 3. 2018 v Jihlavě.

příspěvek Jitky Korbelové

Předsedkyně KČT Tesla Ing. Míla Bradová poděkovala za pozvání na VČS a ocenila spolupráci jihlavských odborů. Dále připomněla turistickou soutěž ke 100. výročí ČR, nazvanou „100 let republiky, 130 let v pohybu“.

Míla Bradová

Předseda KČT, odboru Bedřichov Jihlava Jiří Fuxa pozval všechny na turistické akce KČT, odbor Bedřichov Jihlava.

Jiří Fuxa

Návrh na usnesení přednesl František Dörrer

návrh usnesení přečetl F. Dörrer

VČS byla doplněna promítáním fotografií z vycházek za 1. a 2. pololetí roku 2017, které připravila Věra Veselá.
VČS ukončila Hana Kučerová a předseda odboru popřál všem hodně zdraví a krásných turistických zážitků.

debatní kroužek po schůzi

v dobré náladě