15.10.2018: Radňov – Kamenice u Humpolce 20.října 2018
Odjezd z hlavního nádraží směr Havlíčkův Brod Jihlava 7.27 - Havlíčkův Brod - Radňov (8.25) Návrat Kamenice u Humpolce (13.18)- Havlíčkův Brod - Jihlava (14.34) Trasa: Radňov (železniční stanice) po žluté turistické značce do Koječína, dále po modré turistické značce přes Herálec (zámek), Kamenice u Humpolce (železniční muzeum) Celkem 13 km Jidlo, pití a dobrou náladu na cestu sebou Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

06.10.2018: Jindřišské údolí 13.10. 2018
Odjezd: Jihlava hl. n.: 7:25 /R 654 Hejtman/ - vzhledem k výluce na trati budeme nuceni využít náhradní autobusovou dopravu – Jihlava – Jindřichův Hradec i zpáteční, předpokládaný příjezd do Jindř. Hradce 8:40, zde přestoupíme na úzkokolejku Os 21252 Jind. Hr. – Blažejov odjezd z J.H. 9:25 /jízdenka se kupuje ve vlaku/, příjezd do Blažejova 9:43. Délka trasy: 11, 4 km, není nijak náročná Odjezd:z J.H. přímo do Jihlavy v 13:16 nebo z J.H. 15:16, Občerstvení: vlastní zásoby, Na vycházku zvou Hela a Petr

01.10.2018: Krajem Šimona kouzelníka - 6. 10. 2018
Odjezd do Humpolce v sobotu 6. 10. 2018 Jihlava město: 7,15 hod. Jihlava hl. n. 7,27 hod. odjezd z H. Brodu 8,07 hod., příjezd do Humpolce 8,49 hod. V Humpolci bude autobus, který nás doveze do Kletečné. Zpáteční odjezd z Humpolce 15,12 hod., nebo 17,08 hod., Odjezd z H. Brodu 16,05 hod. nebo 18,05 hod. Příjezd Jihlava hl. n. 16,35 hod. nebo 18,34 hod. Možnost i autobusem z Humpolce v 16,35 hod. Jihlava aut. n. 17,17 hod. Na vycházku zvou V. a J. Veselí

Slavnostní oheň na Čeřínku
Slavnostní oheň na Čeřínku je naše akce KČT, odbor Čeřínek Jihlava, pořádaná k zahájení nového roku. Letošní 9. ročník se konal v sobotu 20. ledna 2018.

Ráno po deváté hodině se na nádraží v Jihlavě sešli turisté a rychlíkem odjeli do Kostelce. V Kostelci na prostranství za nádražní budovou se shromáždili turisté z odborů celé Vysočiny (Jihlava, Žďár n. S., Třebíč, H. Brod, Pacov, Hlinsko). Předseda klubu KČT, odbor Čeřínek Jihlava Jiří Veselý všechny přivítal, seznámil je s plánovanou trasou a popřál do nového roku hodně šťastných kilometrů. Na něj navázal svou řeč Mirek Svatoš, který promluvil o nadcházejících oslavách 130 let KČT a dále 100 let naší republiky. A protože jsou mezi námi také značkaři, vyzval přítomné děti k malé soutěži, aby po cestě počítaly zelené turistické značky, po kterých se vydáme k cíli naší cesty – k turistické chatě na Čeřínku. Napočítaly jich asi stovku. Jako malý dárek hned u nádraží rozdal Mirek papírové pytlíčky s vlastnoručně vypěstovanými semínky veliké slunečnice a vyzval turisty, aby si 1. května tato semínka zasadili.

v Kostelci na nádraží

přivítání turistů

Mirek připomíná významná výročí

Mirek rozdává semínka slunečnice

Potom se všichni vydali na trasu. Skupina asi 20 lidí se rozhodla jít rovnou po silnici k vrcholu, ale 57 turistů šlo po plánované trase nejprve kolem nádraží a polní cestou k silnici. Ze silnice přešli na lesní cestu a lesem po zelené celá velká skupina došla k turistické chatě, kde už hořel oheň a nedočkavci, kteří došli z jiných stran a jinými dopravními prostředky než vlakem, si už opékali špekáčky. Představu o „slavnostním zapálení“, až se všichni sejdou, jsme už dávno opustili.

společně na rozcestí

lesem po zelenéTZ

U ohýnku si lidé připíjeli na zdraví a v restauraci si každý vybral podle svého gusta. V nabídce byla oblíbená pečená žebra, výborný vývar nebo vynikající koprová bílá polévka a další dobrá jídla.
Personál restaurace byl po celou dobu téměř v poklusu, aby uspokojil odhadem celkem asi 140 hostů, kteří se postupně prostřídali s těmi dříve příchozími.

v turistické chatě

Brzy odpoledne se turisté po skupinách vytráceli, podle toho, kterým vlakem chtěli z Kostelce nebo z Dolní Cerekve odjet. Museli počítat nejméně hodinu pěšího sestupu, protože cesta byla na některých úsecích dost kluzká. Počasí bylo docela přívětivé. Vítr nefoukal, a když, tak velice mírný. Bylo pod mrakem, sluníčko jsme ani nezahlédli (to nás nalákalo jenom brzy ráno, než jsme se sešli na nádraží) a sněhová přeháňka přišla jen na chvilku v poledne.

zpáteční cesta do Kostelce

fronta na vlak

Akce se vydařila, účastníci byli spokojeni a pořadatele překvapila tak velká účast. Ani se na všechny nedostal „Pamětní list“.

Z Kostelce k turistické chatě a zpět do Kostelce našlapali turisté ve sněhu téměř 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 01. 2018 | 647 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto Veselí, Varhaníková, Janeček |