08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Setkání turistů U Lyžaře
Na začátku roku se posledních několik let pravidelně scházejí turisté senioři a bývalí členové. Letos se tohle setkání uskutečnilo
v pátek 12. ledna 2018 v restauraci U Lyžaře.

Po desáté hodině dopoledne se vypravila skupinka autobusem MHD do Pávova. A protože se jedná o opravdové turisty, vykročili směr restaurace U Lyžaře pěšky. Po cestě panovala veselá nálada a pomalu došli do cíle, kam také dojeli ostatní, kteří si na takovou pěší trasu už netroufnou. V zamluvené místnosti restaurace se sešlo 38 turistů.
Hanka K., která je takovou spojkou mezi těmi, co ještě chodí, a těmi, co už členové nejsou, všechny přivítala a k dobrému přidala i pár pěkných vtipů. Potom si všichni vzájemně povídali, co je nového, jak žijí a jak se mají. Při dobrém obědě a skleničce vína nebo piva čas rychle uběhl a nastalo loučení. Skupina, která přišla pěšky z Pávova, spěchala znovu na cestu pěšky do Jihlavy, aby došli ještě za světla. Před odchodem se společně všichni vyfotili „na schodech“. Pěšáci odešli a ostatní si počkali na autobus MHD a odjeli do Jihlavy.

Setkání turistů U Lyžaře

Hanka vítá přítomné

společné foto "na schodech"

turisté se rozcházejí

Setkání proběhlo v přátelském duchu a s příslibem, že se znovu po roce sejdou, pokud to nebude na nějaké krátké vycházce dříve.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 01. 2018 | 599 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |