Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
19. Turistické uvítání roku 2018 ve Ždírci
KČT, odbor Čeřínek Jihlava pozval své i další turisty z jiných odborů, aby společně ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Akce se konala v sobotu 6. ledna 2018 v kulturním domě ve Ždírci. Taneční večer ale předcházela odpolední cesta z Jihlavy do Ždírce.

Akční turisté se sešli ve 12,30 hod. u hlavního nádraží v Jihlavě. Společně s turisty z KČT, odbor Třebíč se vydali pěšky na 15 km dlouhou túru do Ždírce. Vycházku vedli Jitka a Honza Korbelovi.

sraz u hlavního nádražíK jejich cestě Jitka napsala:
Tentokrát na Tři krále vyšlo od hlavního nádraží asi 30 turistů, kteří zvolili pěší trasu k dosažení cíle ve Ždírci.
Sluníčko, které nalákalo větší počet, než je obvyklé, bylo téměř jarní a provázelo nás až na letiště. Známou trasu jsme doplnili výstupem na  vyhlídku továrníka Karla Löwa nad řekou Jihlavou  v Heleníně.

pěší vyrazili do Ždírce


na vyhlídku K. Löwa

pohled z vyhlídky na Helenín

na vyhlídce


Za letištěm ve Špitálském lese už nás provázela mlha. Bez úrazů jsme prošli polomy poničený les. Od rybníka U stěny už byla trasa po modré značce kolem dálnice a po silnici bez problémů. Poslední úsek neznačnou cestou přes Zelený les jsme si zpříjemňovali zastávkami, kde bylo možno vyndat naše "placatice" a ochutnat něco na zdraví do dalšího turistického roku.
Jitka


mlha na letišti


opatrně přes polomy

na zdraví

tradiční foto u závory


Mezitím, než pěšáci přišli a než začal hlavní program v sále Kulturního domu, měli plné ruce práce organizátoři akce manželé Svatošovi a Veselí. Připravit sál a občerstvení (sladkosti a víno), které bylo v ceně vstupenky, a už od půl třetí vítat první příchozí, kteří volili cestu na zábavu autem nebo autobusem. Marie Nováková vše jistila v šatně a statečně čelila náporu návštěvníků na začátku i na konci akce.

sál je připraven

přísálí také


Po 16. hodině se v sále připravovala Country kapela „AHOJ“, která potom bavila přítomné celý večer. Sál se začal rychle plnit a v 17 hodin hned po zahájení přišly děti z obce na Tříkrálovou sbírku. Potom následovala večeře – řízek skoro přes celý talíř, chleba a okurka. Než se všichni najedli, už byly připraveny se svým vystoupením děti ze souboru Jeřabinka. Zatančily své tanečky na lidové písničky a říkadla. Je to velmi milé vystoupení. Divákům se moc líbí a vůbec nikomu nevadí, když se něco maličko nepovede.

přivítání turistů a zahájení zábavyTříkráloví koledníci

soubor Jeřabinka nastupujeJeřabinka po vystoupení


Na vystoupení skupiny akrobatického rock'n rollu Elvis se už tradičně všichni těší. Při některých figurách se divákům až tají dech. Není divu, vždyť tanečníci, kteří tu vystupují, dosahují i v evropských soutěžích vysoké hodnocení.

skupina Elvis - dívčí formace

skupina Elvis - vystoupení párů
skupina Elvis se loučí


Po vystoupení tanečníků následovala volná zábava. Turisté, ač měli mnozí už v nohách 15 km chůze, vůbec nelenili a hned byl sál plný tančících. Country kapela AHOJ se také nenechala pobízet a hrála a zpívala k uspokojení všech. Jen škoda, že v sále je dost špatná akustika, která kazí celkový poslech.


country kapela AHOJ
Turisté z Třebíče se opět ukázali. Uprostřed rozjeté zábavy vběhli na parket, coby fotbalová jedenáctka, doprovázená třemi čarodějnicemi, které jim schválně kazily fotbalovou hru.

Třebíč zase překvapila

fotbalová jedenáctka z Třebíče


Lidé se bavili, tancovali a zpívali až do doby, kdy přijely autobusy na odvoz turistů, teď už snad unavených. No, asi tak moc ne. Fotografie dokazují, že se ještě naplno baví a zpívají v autobusu. Po 23. hodině utichl sál. Pořadatelé všechno uklidili a odjížděli domů s tím, že to letos „zase dopadlo dobře“ a ke spokojenosti všech.

lidé se dobře baví


zábava skončila

autobus do Jihlavy

autobus do Třebíče

zábava pokračuje i v autobusu


Na letošním vtančení do roku 2018 bylo 159 účastníků, 6 muzikantů, asi 30 účinkujících tanečníků a 7 pořadatelů.

za rok nashledanou


| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 01. 2018 | 399 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, J. Korbelová, foto: V. Veselá, L.Tomáš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server