12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Novoroční výstup na Šacberk – Rudný 1. 1. 2018
Nejen na Silvestra, ale i 1. ledna turisté vyráží na kopce oslavit a přivítat Nový rok. Jihlavští se každým rokem vydávají na Šacberk – Rudný. Tento výstup pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava. Letošní ročník byl už 21. Účastnili se ho všechny odbory KČT Jihlava i další neorganizovaní občané.

27 turistů z KČT, odbor Čeřínek Jihlava se společně vydalo o půl druhé od Jitřenky. Za necelou hodinu pomalé chůze v podmračeném počasí došli do cíle na Šacberku.

setkání u Jitřenky

Na vrcholu bylo živo, na sjezdovce se vesele lyžovalo na technickém sněhu, protože už po několik let na Nový rok ten opravdový sníh nenapadl.

na sjezdovce se lyžuje

Další turisté přicházeli, vzájemně si přáli zdraví a štěstí do nadcházejícího roku a vítali se s pořadateli. Kromě radosti ze setkání s přáteli ještě každý přispěl na veřejnou sbírku „Novoroční čtyřlístek“. Výtěžek sbírky je určen na zajištění aktivit pro zdravotně postižené spoluobčany v programu Turistika pro všechny. Příchozích 198 turistů letos na sbírku přispělo rekordní částkou 5 044 Kč. A ještě se vybralo 200 Kč na akci „Vrcholy“ na vybavení Bezručovy turistické chaty v Beskydech.

přispíváme na vozíčkáře

turisté na Šacberku

setkání s kamarády

Po třetí hodině se turisté ze Šacberku pomalu rozcházeli. Někteří do svých domovů, a někteří na nějaké to občerstvení do restaurace a pak se ještě vydali na Masarykovo náměstí, kde byl po setmění vypálen novoroční ohňostroj.

Masarykovo náměstí

novoroční ohňostroj

Bylo to hezké zakončení prvního dne roku. Můžeme si jenom přát, aby byly další dny naplněné jenom dobrými skutky, láskou, porozuměním a přátelstvím. A pro turisty hodně krásných turistických zážitků.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 01. 2018 | 893 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |