24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Novoroční výstup na Šacberk – Rudný 1. 1. 2018
Nejen na Silvestra, ale i 1. ledna turisté vyráží na kopce oslavit a přivítat Nový rok. Jihlavští se každým rokem vydávají na Šacberk – Rudný. Tento výstup pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava. Letošní ročník byl už 21. Účastnili se ho všechny odbory KČT Jihlava i další neorganizovaní občané.

27 turistů z KČT, odbor Čeřínek Jihlava se společně vydalo o půl druhé od Jitřenky. Za necelou hodinu pomalé chůze v podmračeném počasí došli do cíle na Šacberku.

setkání u Jitřenky

Na vrcholu bylo živo, na sjezdovce se vesele lyžovalo na technickém sněhu, protože už po několik let na Nový rok ten opravdový sníh nenapadl.

na sjezdovce se lyžuje

Další turisté přicházeli, vzájemně si přáli zdraví a štěstí do nadcházejícího roku a vítali se s pořadateli. Kromě radosti ze setkání s přáteli ještě každý přispěl na veřejnou sbírku „Novoroční čtyřlístek“. Výtěžek sbírky je určen na zajištění aktivit pro zdravotně postižené spoluobčany v programu Turistika pro všechny. Příchozích 198 turistů letos na sbírku přispělo rekordní částkou 5 044 Kč. A ještě se vybralo 200 Kč na akci „Vrcholy“ na vybavení Bezručovy turistické chaty v Beskydech.

přispíváme na vozíčkáře

turisté na Šacberku

setkání s kamarády

Po třetí hodině se turisté ze Šacberku pomalu rozcházeli. Někteří do svých domovů, a někteří na nějaké to občerstvení do restaurace a pak se ještě vydali na Masarykovo náměstí, kde byl po setmění vypálen novoroční ohňostroj.

Masarykovo náměstí

novoroční ohňostroj

Bylo to hezké zakončení prvního dne roku. Můžeme si jenom přát, aby byly další dny naplněné jenom dobrými skutky, láskou, porozuměním a přátelstvím. A pro turisty hodně krásných turistických zážitků.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 01. 2018 | 497 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |