24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Silvestrovský výstup na Jelenici
Turisté oslavují konec roku obvykle tím, že společně vystoupí na nejvyšší kopec v okolí a tam si popřejí a přiťuknou na zdraví. U Jihlavy je několik takových akcí. My z KČT, odbor Čeřínek jsme si letos vybrali výstup na Jelení horu, který pořádá obec Hodice s dobrovolnými hasiči.

V noci na neděli 31. 12. 2017 vydatně pršelo. Ráno jsme se probudili s ťukáním deště do oken a řešili jsme zapeklitou otázku, zda má význam do takového deštivého počasí vyrážet ven na výšlap. Někteří to opravdu vzdali, ale 17 skalních to neodradilo. Ráno o půl osmé nastoupili do vlaku směr Kostelec. Při přestupu v Kostelci už nepršelo. Z Hodic, vybaveni deštníky, které jsme nepoužili, jsme se vydali po silnici k nejvyššímu kopci u Hodic – na „Jelenici“. Ze silnice jsme brzy odbočili kolem rybníka na louku. Tráva byla mokrá, ale mimo cestu nebylo blátivo, tak se nám v duchu Silvestra s malými zastávkami šlo moc pěkně.

vláčkem do Hodic

v Hodicích

ze silnice na louku k Jelenici

rybník Dolní Jilmík

pohled z hráze rybníka

zastavení na louce

Pod Jelení horou

Na vrcholu Jelenice byly připraveni dobrovolní hasiči poskytnout silvestrovským poutníkům občerstvení. Výborná čočková polévka byla zdarma a klobásky k zakoupení. V té době, kdy jsme došli, bylo na kopci ještě málo lidí, tak jsme si v klidu klobásky opekli, najedli se a prohlédli si nového jelena. Starý na nás koukal z blízkého smrkového lesíka. Mezitím přibývali další příchozí turisté. Pochválili jsme hasičům akci a vydali se pomalu směrem k Třešti.

cesta k vrcholu je blátivá

občerstvení na vrcholu

původní jelen všechno vidí

turisté přibývají

Lesem jsme došli k silnici a odtud je to kousek k prameni řeky Moravská Dyje, kam jsme ještě zabočili. Od pramene jsme se vrátili zpět na silnici a pokračovali do Třeště. Mezitím se, dosud zatažená, šedivá obloha začala po malých kousíčkách modrat. K radosti všech ještě před vstupem do Třeště na nás vykouklo i sluníčko.

k prameni Moravské Dyje

u pramene Moravské Dyje

lesem do Třeště

před Třeští

Hned na kraji Třeště jsme navštívili hezký betlém ve firmě Podzimek. Další betlémy jsme si prohlédli v Muzeu betlémů v Schumpeterově domě.

na prohlídku betléma

betlém firmy Podzimek

v Třešti

informace o počasí

u Muzea betlémů

v posteli pod betlémem se běžně spalo

známé osobnosti v betlémě

Po prohlídce betlémů zbývalo ještě trochu času na malé občerstvení v restauraci na náměstí.

restaurace Svět

na zastávce

Ze zastávky Třešť město nás vlak odvezl do Kostelce a dál do Jihlavy. To už slunce svítilo naplno. Na poslední otázku, kdo lituje dnešního rozhodnutí vydat se do ranního deště, nikdo neodpověděl kladně. Všichni byli spokojeni. Litovali ti, kteří s námi nejeli, protože je ten déšť odradil.
Se starým rokem jsme se rozloučili třinácti kilometry.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 01. 2018 | 366 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |