14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

Za posledním puchýřem do Bučovic
Na zakončení turistické sezony se konal ve dnech 16. - 19. listopadu 2017 celostátní 46. ročník dálkového pochodu nazvaný „Za posledním puchýřem“.
Do Bučovic, nevelkého města v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji, se už od čtvrtka sjížděli turisté z celé ČR. Bylo těžké zajistit ubytování, tak se náš KČT, odbor Čeřínek rozhodl zúčastnit této akce aspoň na jeden den.

V sobotu 18. 11. 2017 brzy ráno se objednaným autobusem vypravilo 48 turistů a před osmou hodinou už byli na startu pochodu v budově OA v Bučovicích. V místnosti plné ostatních turistů se zaregistrovali a prohlédli si stánky s turistickými odznaky, razítky, vizitkami a jinými turistickými nezbytnostmi.

registrace účastníků

Asi o půl deváté se rozešly skupiny na trasy. Malá skupinka se rozhodla pro 5 km v okolí Bučovic s prohlídkou zámku apod., nejzdatnější draci vyrazili na 21 km dlouhou trasu a naše největší skupina 27 lidiček si vyšlápla na cestu pohodových 11 km.

před odchodem na trasy

skupina na 21 km

skupina na 11 km

Jedenáctikilometrová trasa vedla z Bučovic po MTZ do Černčína, po ŽTZ do Nevojic, po vlastním značení oranžovými fáborkami do Vícemilic, k vodním nádržím s biocentrem a přes Baračku do Kloboučků. Tady byla kontrola s občerstvením. V hospůdce nebylo místo, ale před ní se tlačilo mnoho pochodníků, kteří se tu zastavili nejen kvůli kontrole, ale hlavně na vepřové speciality.

z Bučovic po MTZ

nad Bučovicemi

zámek Bučovice

Černčín

u Nevojic

očista blátivých bot

u Nevojic

do Vícemílic

vodní nádrže s biocentrem

u vodní nádrže

Bučovice nadohled

v Kloboučkách

vepřové speciality na K1

na kontrole K1

Z Kloboučků vedla cesta do cíle v Bučovicích.
Od začátku pochodu nás oslňovalo ostré podzimní slunce. Měli jsme radost, že nám počasí zase přeje. V pátek byly časté deštivé přeháňky a meteorologové předpovídali někde i přeháňky sněhové. Tak jsme si sluníčka užívali. Šedivé mraky se ukázaly až odpoledne, ale to už jsme zase nebyli na trasách. V cíli byla ještě možnost pro zájemce doplnit všechna razítka a jiné turistické záležitosti. Vyzvedli jsme si Pamětní listy a šli jsme se porozhlédnout po Bučovicích. Prohlédli jsme si zámek – někdo jen zvenčí, někdo absolvoval celou prohlídku. Cestou městem jsme potkávali a pozdravili se se známými turisty z jiných i vzdálených odborů. Také došlo i na nová seznámení a výměnné „obchody“ s turistickými soukromými vizitkami.

zámek v Bučovicích

náměstí v Bučovicích

k zámku

nádvoří zámku

setkání na nádvoří

Před čtvrtou se všichni naši účastníci vzorně sešli před budovou OA, ještě se společně vyfotografovali a nastoupili do autobusu, který přijel přesně v 16:00 hodin, jak bylo domluveno.

před odjezdem do Jihlavy

Po cestě se brzy začalo stmívat a po 1,5 hodině jsme přijeli do Jihlavy úplně za tmy. Na závěr našeho výletu „Za posledním puchýřem“ jsme si mohli zazpívat známé: „Sláva na zdar výletu, nezmokli jsme a jsme tu“.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 11. 2017 | 161 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |