24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Za posledním puchýřem do Bučovic
Na zakončení turistické sezony se konal ve dnech 16. - 19. listopadu 2017 celostátní 46. ročník dálkového pochodu nazvaný „Za posledním puchýřem“.
Do Bučovic, nevelkého města v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji, se už od čtvrtka sjížděli turisté z celé ČR. Bylo těžké zajistit ubytování, tak se náš KČT, odbor Čeřínek rozhodl zúčastnit této akce aspoň na jeden den.

V sobotu 18. 11. 2017 brzy ráno se objednaným autobusem vypravilo 48 turistů a před osmou hodinou už byli na startu pochodu v budově OA v Bučovicích. V místnosti plné ostatních turistů se zaregistrovali a prohlédli si stánky s turistickými odznaky, razítky, vizitkami a jinými turistickými nezbytnostmi.

registrace účastníků

Asi o půl deváté se rozešly skupiny na trasy. Malá skupinka se rozhodla pro 5 km v okolí Bučovic s prohlídkou zámku apod., nejzdatnější draci vyrazili na 21 km dlouhou trasu a naše největší skupina 27 lidiček si vyšlápla na cestu pohodových 11 km.

před odchodem na trasy

skupina na 21 km

skupina na 11 km

Jedenáctikilometrová trasa vedla z Bučovic po MTZ do Černčína, po ŽTZ do Nevojic, po vlastním značení oranžovými fáborkami do Vícemilic, k vodním nádržím s biocentrem a přes Baračku do Kloboučků. Tady byla kontrola s občerstvením. V hospůdce nebylo místo, ale před ní se tlačilo mnoho pochodníků, kteří se tu zastavili nejen kvůli kontrole, ale hlavně na vepřové speciality.

z Bučovic po MTZ

nad Bučovicemi

zámek Bučovice

Černčín

u Nevojic

očista blátivých bot

u Nevojic

do Vícemílic

vodní nádrže s biocentrem

u vodní nádrže

Bučovice nadohled

v Kloboučkách

vepřové speciality na K1

na kontrole K1

Z Kloboučků vedla cesta do cíle v Bučovicích.
Od začátku pochodu nás oslňovalo ostré podzimní slunce. Měli jsme radost, že nám počasí zase přeje. V pátek byly časté deštivé přeháňky a meteorologové předpovídali někde i přeháňky sněhové. Tak jsme si sluníčka užívali. Šedivé mraky se ukázaly až odpoledne, ale to už jsme zase nebyli na trasách. V cíli byla ještě možnost pro zájemce doplnit všechna razítka a jiné turistické záležitosti. Vyzvedli jsme si Pamětní listy a šli jsme se porozhlédnout po Bučovicích. Prohlédli jsme si zámek – někdo jen zvenčí, někdo absolvoval celou prohlídku. Cestou městem jsme potkávali a pozdravili se se známými turisty z jiných i vzdálených odborů. Také došlo i na nová seznámení a výměnné „obchody“ s turistickými soukromými vizitkami.

zámek v Bučovicích

náměstí v Bučovicích

k zámku

nádvoří zámku

setkání na nádvoří

Před čtvrtou se všichni naši účastníci vzorně sešli před budovou OA, ještě se společně vyfotografovali a nastoupili do autobusu, který přijel přesně v 16:00 hodin, jak bylo domluveno.

před odjezdem do Jihlavy

Po cestě se brzy začalo stmívat a po 1,5 hodině jsme přijeli do Jihlavy úplně za tmy. Na závěr našeho výletu „Za posledním puchýřem“ jsme si mohli zazpívat známé: „Sláva na zdar výletu, nezmokli jsme a jsme tu“.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 11. 2017 | 364 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |