24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic.
V neděli 5. 11. 2017, hned po našem sobotním výšlapu na Křemešník, se někteří z nás zúčastnili 40. ročníku dálkového pochodu Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic, který pořádá KČT, odbor Telč. Letos byl tento pochod zařazen do akce „100 let republiky a 130 let v pohybu“.

Do Telče přijelo na nedělní pochod 9 turistů z KČT Čeřínek. Autobus z Telče odvezl turisty do obce Řásná, odkud vedla cesta okolo rybníka Velký Pařezitý, přes dvě kontroly a obec Janštejn k rybníku Bor, kde byl cíl pochodu.

z Řásné

občerstvení U Pařízku v mlze

Velký Pařezitý rybník

na hrázi V. Pařezitého

na 1. kontrole

na kontrole U Obrázku

k Janštejnu

Na Žižkovinách

Horní Dubenky

V cíli každý zúčastněný dostal špekáček a „Pamětní list, jímž se osvědčuje, že ztracenec šel po 595 letech po cestách husitských bojovníků“. U připraveného ohýnku se turisté ohřáli a opekli si špekáček.

k cíli

rybník Bor

Také byly v cíli vyvěšeny výsledky losování ke zmíněné akci 100 let republiky a 130 let v pohybu. Štěstí se usmálo i na naši členku Marii Š.
Ta si odnesla balíček s kosmetikou od firmy Rossmann, která výhry na tuto akci věnovala.

výsledky akce „100 let republiky a 130 let v pohybu“.

Od rybníka Bor se podle času skupinky i jednotliví turisté vydávali na cestu zpět, která v našem případě vedla do Jihlávky na vlak.

do Jihlávky na vlak

Od rána krajinu zahalovala hustá mlha a ta vydržela po celý den, přesto došli po 13km všichni a nikdo se „neztratil“.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 11. 2017 | 387 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |