24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky na Čeřínku
Výbor KČT, oblast Vysočina ve spolupráci s KČT, odbor Bedřichov Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava pořádal ve dnech 14. a 15. 10 2017 seminář cvičitelů a vedoucích turistiky. Seminář se konal v turistické chatě na Čeřínku.

V sobotu od 8 hodin začali přijíždět na Čeřínek účastníci semináře. Po zapsání a ubytování byli všichni seznámeni s programem a v 9:45 hod. odjeli přistaveným autobusem do Jezdovic na turistickou vycházku do okolí Velkého Špičáku a přes Šibeniční vrch do Třeště.

sobotní ráno na Čeřínku

prezence účastníků

S. Balík seznamuje s programem

před odjezdem do Jezdovic

v Jezdovicích

po ZTZ

historický most v Jezdovicích

po zelené na Špičák

U Černého pařezu

cesta na Špičák

na Špičáku

Národní přírodní rezervace Velký Špičák

památné stromy - Douglaska tisolistá

pohled na Špičák

Šibeniční vrch

na Šibeničním vrchu

Třešť ze Šibeničního vrchu

V Třešti navštívili muzeum Tesla, kde jsou vystaveny produkty značky Tesla od založení podniku v roce 1946 až do ukončení výroby v 90. letech. Po prohlídce Třeště odvezl autobus účastníky zpět na Čeřínek.

Na chatě po 16. hod. začal Odborný seminář – Ing. Jaroslav Šlechta informoval o Výkonnostní turistice a odznacích turistiky. V pokračování podala informace Ing. Míla Bradová o počtech jednotlivých odznaků v odborech Vysočiny.
Potom byly promítnuty Cestovatelské soutěžní filmy z festivalu ve Zlíně. Po večeři si účastníci poslechli velice zajímavý odborný seminář MUDr. Jaroslava Šilhana na téma: První pomoc při turistice.
S dalším příspěvkem do semináře přispěli se svým vyprávěním z cest po Kyrgyzstánu Láďa Tomáš s Jarmilou Koláčkovou. Na závěr večera došlo ještě na taneček.

přednáška Ing. J. Šlechty

přehled výkonnostních odznaků, Ing. M. Bradová

první pomoc při turistice, MUDr. J. Šilhan

volná zábava

V neděli ráno hned po snídani podala aktuální informace z dění v oblasti KČT Vysočina paní Mgr. Marie Vincencová. Člen výboru Ing. Jaroslav Sysel promluvil o podmínkách soutěže o nejvýkonnějšího turistu a cykloturistu v oblasti Vysočina.

růžové nedělní ráno

informace z oblasti, Mgr. M. Vincencová

příspěvek Ing. J. Sysla

Po desáté hodině se cvičitelé a vedoucí turistiky vydali na vycházku po zajímavostech v okolí vrchu Čeřínek.

před odchodem na nedělní vycházky

odcházíme na Fialovy skály

historie Strnadovy stezky

po červené TZ

Fialovy skály

Gilbertovy skály

u Kolomazné pece

Kolomazná pec

kolomazná mísa

vracíme se na Čeřínek

Po celou sobotu i neděli panovalo nádherné podzimní počasí s teplotami téměř letními. Příroda hýřila barvami a lesy nabízely množství hub.
Seminář se vydařil. Turisté – cvičitelé si odnesli nové poznatky, předali zkušenosti, pobyli v přírodě a našlapali přitom 20 km.
Všichni byli s průběhem semináře spokojeni. Pochvalovali si hlavně výbornou kuchyni na turistické chatě na Čeřínku.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 10. 2017 | 522 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |