24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Jižní Čechy na podzim
Sobotní výprava do Jižních Čech měla podtitul „samá voda“. Na výchozí místo, železniční stanici Majdalena, jsme přijeli vlakem po desáté hodině.

Naše dvacetičlenná skupina vyšla po zeleně značené trase do malé obce Kosky. Po povinném silničním úseku nás na okraji lesa přivítalo jelení troubení z nedaleké ohrady.
Z lesní asfaltky jsme odbočili doleva k přírodní památce Vizír. Odtud už je to skok k soustavě rybníků založených současníkem a pokračovatelem Štěpánka Netolického – Mikulášem Ruthardem z Malšova. Procházíme cestou rozdělující Nové jezero k přírodní rezervaci s členitými výběžky a mnoha ostrůvky – Starému jezeru. Na jednom z naučných panelů je letecký snímek této rybniční soustavy. Je co obdivovat. Těší nás, že právě těmito místy vede naše trasa. Díky cestičkám mezi rybníky se po nich procházíme suchou nohou. Sluníčko svítí naplno, modrá obloha a barevné listnáče se zrcadlí na třpytivé hladině. Jsme plně zaujati tou podívanou, pořád je co obdivovat.

Okolo rybníka Malý Holý jdeme k Výtopě a Starému Hospodáři. Na jejich rozhraní svačíme. Výtopa je částečně vypuštěná a hladinu čeří množství kaprů, kteří předvádějí své skoky do výšky. Pochvalujeme si vymalovaný den a poklidnou jihočeskou atmosféru. Je čas i na malé houbaření. Nejpěknější exempláře březáků a křemenáčů našli Ambrož s Františkem. Míjíme komunitu upovídaných, v zajetí chovaných divokých kachen a po jednom lesním kilometru nás vítají další rybníky – Starý a Nový Kanclíř a na závěr Kukla. Nádherné staré duby lemující rybníky jsou obdivuhodné. Následují již známá místa s jelení ohradou, most přes Lužnici s pohledem na jez Pilař a už jsme v restauraci U Pilaře.Po příjemném posezení na její zahrádce, s pečenou kachničkou, svíčkovou či dršťkovou zbývá kilometr na vlakovou stanici Majdalena. Krátce ještě pozdravíme cíp pískovny Cep s čistou vodičkou a s koupajícími se rybáři.

A to už je tečka za dnešní pohodovou, patnáctikilometrovou výpravou. Ani se nechce věřit, že zítra začíná říjen.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 10. 2017 | 393 přečtení |
Zdroj: text a foto M. Drobná |