08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Jižní Čechy na podzim
Sobotní výprava do Jižních Čech měla podtitul „samá voda“. Na výchozí místo, železniční stanici Majdalena, jsme přijeli vlakem po desáté hodině.

Naše dvacetičlenná skupina vyšla po zeleně značené trase do malé obce Kosky. Po povinném silničním úseku nás na okraji lesa přivítalo jelení troubení z nedaleké ohrady.
Z lesní asfaltky jsme odbočili doleva k přírodní památce Vizír. Odtud už je to skok k soustavě rybníků založených současníkem a pokračovatelem Štěpánka Netolického – Mikulášem Ruthardem z Malšova. Procházíme cestou rozdělující Nové jezero k přírodní rezervaci s členitými výběžky a mnoha ostrůvky – Starému jezeru. Na jednom z naučných panelů je letecký snímek této rybniční soustavy. Je co obdivovat. Těší nás, že právě těmito místy vede naše trasa. Díky cestičkám mezi rybníky se po nich procházíme suchou nohou. Sluníčko svítí naplno, modrá obloha a barevné listnáče se zrcadlí na třpytivé hladině. Jsme plně zaujati tou podívanou, pořád je co obdivovat.

Okolo rybníka Malý Holý jdeme k Výtopě a Starému Hospodáři. Na jejich rozhraní svačíme. Výtopa je částečně vypuštěná a hladinu čeří množství kaprů, kteří předvádějí své skoky do výšky. Pochvalujeme si vymalovaný den a poklidnou jihočeskou atmosféru. Je čas i na malé houbaření. Nejpěknější exempláře březáků a křemenáčů našli Ambrož s Františkem. Míjíme komunitu upovídaných, v zajetí chovaných divokých kachen a po jednom lesním kilometru nás vítají další rybníky – Starý a Nový Kanclíř a na závěr Kukla. Nádherné staré duby lemující rybníky jsou obdivuhodné. Následují již známá místa s jelení ohradou, most přes Lužnici s pohledem na jez Pilař a už jsme v restauraci U Pilaře.Po příjemném posezení na její zahrádce, s pečenou kachničkou, svíčkovou či dršťkovou zbývá kilometr na vlakovou stanici Majdalena. Krátce ještě pozdravíme cíp pískovny Cep s čistou vodičkou a s koupajícími se rybáři.

A to už je tečka za dnešní pohodovou, patnáctikilometrovou výpravou. Ani se nechce věřit, že zítra začíná říjen.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 10. 2017 | 559 přečtení |
Zdroj: text a foto M. Drobná |