24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Číhošť napodruhé
O prázdninách pozval Pepa členy na vycházku do Číhoště do středu ČR. A právě proto, že byly prázdniny, ne všichni, kteří by rádi navštívili střed naší republiky a Číhošť, se mohli výpravy účastnit. Na sobotu 23. 9. 2017 byla původní naplánovaná vycházka zrušená, tak místo ní Pepa uskutečnil Číhošť podruhé.

Počasí sice bylo jak na houpačce. Zrána byla hustá mlha a předpovězený déšť měl přijít už brzy po poledni. Přesto se na nádraží v Jihlavě sešlo 10 turistů. Při přestupu v Havlíčkově Brodě byla hodina času na další přípoj do Leštiny u Světlé, a tu jsme využili na krátkou procházku kolem řeky Sázavy.

řeka Sázava v H. Brodě

Z Leštiny jsme se vydali na pěší túru do Číhoště. Počáteční mlha se pomalu začala rozpouštět a dokonce nás nesmělými paprsky pohladilo sluníčko. V Dobrnici jsme cestou kolem kostela zašli na hřbitov a tam jsme objevili hrob herce Pavla Landovského.

v Leštině

k Dobrnici

upravená studánka v Dobrnici

dopolední siesta

kostel Všech svatých v Dobrnici

hrob herce P. Landovského

Po prohlídce hřbitova jsme po modré TZ došli k obci Kynice. Překvapily nás všude v každé zahrádce záplavy rozkvetlých podzimních květin. Moc se nám v Kynicích líbilo. Do Číhoště už zbýval jen kousek cesty, ale trochu optimismu nám vzala opět přibývající mlha. Obec Číhošť jsme uviděli až těsně v její blízkosti. Ke středu ČR nás dovedly směrovky. Chvíli jsme u středu pobyli a také zašli na prohlídku obce a kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde působil páter Josef Toufar.

velká a malá

odpočívadlo pro znavené turisty

v Kynicích

před Číhoští je mlhavo

ke středu ČR

v Číhošti

kostel Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti

u kostela

Od kostela jsme ještě vyšli na nedalekou vyhlídku. Tentokrát byla ale zčásti zamlžená. A protože byl čas oběda, chtěli jsme z vyhlídky zajít na nějaký menší oběd nebo aspoň na občerstvení do hospůdky „Na středu“. Ale bohužel, bylo ještě zavřeno, tak jsme museli sáhnout do vlastních zásob.

na vyhlídce za kostelem

vyhlídka

fronta před zavřenou hospůdkou

V obavě zhoršujícího se počasí jsme se vydali na zpáteční cestu do Leštiny, která z velké části kopírovala naši cestu do Číhoště.
Cestou jsme se ještě zásobili vitamíny na zimu v podobě pěkně vyzrálých plodů černého bezu. Na zastávku v Leštině jsme dorazili s hodinovým předstihem před příjezdem vlaku, ale tak akorát se začínajícím deštěm.

ohlédnutí za Číhošťským kostelem (věž mezi stromy)

obora

na bezinkách

před Dobrnicí

v Leštině začíná pršet

v čekárně

Další téměř hodinové čekání v hale havlíčkobrodského nádraží jsme si zkrátili u kávy, i když byla z automatu. Ale byla výborná.
Touto lahodnou tečkou jsme završili příjemný den. Ani jsme nepocítili únavu z celkových 17 km. (2,5 km kolem řeky v HB a 14,5 km ke středu a zpět)

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 09. 2017 | 360 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |