14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

Kolem noční Jihlavy
Turistický pochod „Kolem noční Jihlavy po historických pamětihodnostech“, který každý rok začátkem září pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, oblast Vysočina, se konal v pátek 15. 9. 2017.

Náš odbor Čeřínek se tohoto pochodu pravidelně účastní. I když v našem kalendáři máme napsáno, že tento pochod může absolvovat každý individuálně (start bývá mezi 17. a 19. hodinou), přesto se na startu před nově zrekonstruovanou budovou DDM společně sešlo v 17 hodin více jak 16 čeřínkovských turistů. Potom se všichni vydali na procházku podvečerní Jihlavou.
Pořadatelé připravili dvě trasy. Delší trasa 15 km vedla nejprve městem, stejně jako kratší trasa, až do kontroly č. 7. Tady odbočila ven z města a pokračovala směrem na Helenín, Malý Beranov, ke Kosovu a dál kolem psychiatrické léčebny ke starému brněnskému mostu a do cíle zpět k budově DDM.
Většina našich pochodníků si vybrala krátkou 8 km cestu. Ta zavedla zúčastněné turisty i celé rodiny s dětmi po památných a zajímavých místech přímo ve městě. Nejprve se šlo po parkánu k místu, kde stávala Brtnická brána. Dál po parkánu, kolem minoritského kláštera k bráně Matky Boží a přes Masarykovo náměstí ke kostelu sv. Jakuba. Odtud zpět přes náměstí k parku Gustava Mahlera. Z parku se pokračovalo kolem Sokolovny, parkem „Keťásek“ a kolem tenisových kurtů po lávce přes řeku Jihlavu, po cyklostezce k Památníku královské přísahy a Havlíčkovou ulicí k Jánskému kostelíku. Vzhůru do kopce a Sokolovskou ulicí se účastníci dostali ke hraničnímu kameni Na Růžku.

na startu u DDM

na první kontrole

záhada jihlavských hradeb?

k bráně Matky Boží

kostel sv. Jakuba

kontrola v parku G. Mahlera

tunel u tenisových kurtů

řeka Jihlava

kontrola u "Robinsona"

Památník královské přísahy

u Jánského kostelíka

Jánský kostelík

hraniční kámen Na Růžku

Na Růžku se obě trasy dělily. Krátká pokračovala ulicí Jiřího z Poděbrad a Havlíčkovou ulicí, přes historický most přes řeku Jihlavu a k soše Jana Nepomuckého. Další cesta vedla lesem k amfiteátru. Pomalu se začalo stmívat. Aby turisté nebloudili, provázely je bílé papírové sovičky se svítícíma očima, umístěné na stromech. Kolem ZOO se prošlo až do Brněnské ulice a následně do cíle za budovou DDM.

kontrola u sochy sv. J. Nepomuckého

socha sv. J. Nepomuckého

stmívá se a sovičky nás vedou

v cíli pochodu

V cíli, jako vždy, byly připravené Pamětní listy a špekáčky k opékání. Ohýnek vesele plápolal a opečené buřtíky po vydařené procházce moc chutnaly. Ještě nutno dodat, že na některých kontrolách děti plnily různé úkoly a za splnění dostaly malou odměnu.

opékání špekáčků v cíli

Počasí bylo moc pěkné. Občas se sice objevily černé mraky, ale jak přišly, tak odešly, ke spokojenosti účastníků i pořadatelů.
Celé této akce se zúčastnilo asi 200 lidí.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 09. 2017 | 176 přečtení |
Zdroj: text a foto V. Veselá |