14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

36. ročník Cestami Jaroslava Haška
V sobotu 26. 8. 2017 jsme se zúčastnili 36. ročníku dálkového pochodu „Cestami Jaroslava Haška“, pořádaného KČT Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

V místě startu v ZŠ v Lánecké ulici se sešlo našich 5 cyklistů a 12 pěších turistů.

přihlášení na startu

před odchodem na trasy

někteří pěšky, někteří na kole

Cyklisté se vydali na 45 km dlouhou trasu, která vedla přes Příseku, Malčín, Dobrou Vodu, Lučici, Veselý Žďár, Perknov, Havlíčkův Brod, Poděbaby, Hurtovu Lhotu, Březinku a přes Krásnou Horu na Lipnici. Z Lipnice na Dolní Město a po hlavní silnici na Radoslavice a Závidkovice do cíle ve Světlé n. Sázavou.
Bylo slunečno a dost teplo. Po cestě jsme si užívali pěkných výhledů, zvlášť hezký byl pohled na hrad Lipnici. U hradu jsme poobědvali.

cyklisté v Pohledi

už vidíme Lipnici

Lipnice se přibližuje

pod Lipnicí

občerstvení na Lipnici

hrad Lipnice

Právě tady probíhal triatlon XTR Melechov 2017, tak jsme obdivovali cyklisty závodníky, kteří měli za sebou plavání a asi je ještě čekal 10km běh.
Po cestě z Lipnice jsme zastavili u žulové sochy Hlava 22.

u Hlavy 22

Hlava 22

drobná oprava kola

cyklisté jsou v cíli

Pěší 10kilometrová trasa vedla od startu přes Pohleď zpět do Světlé. V Pohledi jsme se podívali k bustě císaře Františka Josefa na návsi, navštívili jsme skanzen a v hospůdce u Františka Josefa se ohlásili na kontrole. Na zpáteční cestě jsme navštívili zámek ve Světlé a prohlédli si Světelské podzemí. Několik našich členů se vydalo i na 20 km cestu přes hrad Lipnici. V naší skupině byly i děti a vzhledem k horkému počasí jsme zvolili kratší trasu.

Před odchodem na trasy vyplnili účastníci slosovatelný kupon k výročí 100 let České republiky. Po návratu se již každý mohl přesvědčit, zda vyhrál některou z pěkných cen (kniha, kosmetika a pod.). Ještě se losovalo o skleněné ceny, které věnoval KČT Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Zkrátka ale nepřišel žádný účastník pochodu, protože v cíli všichni dostali od pořádajícího odboru skleničku na víno s emblémem pochodu.

jedna z cen od pořadatelů

Po cestě jsme se občerstvili, rozloučili se s pořadateli a vydali se zpět do Jihlavy.
Byli jsme spokojeni s organizací pochodu ze stany  pořadatelů a rádi se tam za rok vrátíme.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 08. 2017 | 186 přečtení |
Zdroj: text a foto: V. Veselá a J. Kaman |