24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Číhošť
V sobotu 19.8. 2017 se skupinka 7 turistů KČT Čeřínek vydala na vycházku po stopách pátera Josefa Toufara z Leštiny do Číhoště.

Po nově opravené turistické stezce se šlo pohodlně. Počasí nám přálo, nebylo tak teplo a nepršelo. V půlce naší cesty jsme si chvíli odpočinuli a popřáli jsme naší kamarádce Marušce Dörrerové k jejím narozeninám. Po odpočinku jsme se vydali  k místu, kde je označen střed naší republiky.

společně u středu ČR

Udělali jsme si tu několik fotek a pokračovali směrem ke kostelu v Číhošti, který je spojen se jménem pátera Josefa Toufara. Pozastavili jsme se u hrobu, kde jsou v současné době uloženy jeho ostatky a dále jsme se podívali i do kostela, kde dříve kázal.

Po menším občerstvení v místní hospůdce jsme se vydali po 12km na zpáteční cestu domů.
Byl jsem požádán několika našimi členy abych vycházku ještě jednou zopakoval. Letos jsem moc prázdninových vycházek neudělal, mám koleno levé nohy na technické kontrole a  opravě. Ale snad už to bude v pořádku a opět budou probíhat vycházky jak byly.
Ještě se omlouvám za špatné datum na fotkách.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 08. 2017 | 386 přečtení |
Zdroj: text a foto J. Kaman |