08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

36. Bedřichovská 50
Počasí na Bedřichovskou padesátku v sobotu 15. 7. 2017 vůbec nepřálo. Zrána bylo „jenom“ pod mrakem, tak se na startu prázdninového pochodu, který pořádá KČT Sokol Bedřichov, sešlo našich čeřínkovských 6 turistů - čtyři pěší a dvě cyklistky.

Po osmé hodině spustil docela silný déšť. Chvíli jsme čekali v hale na startu. Když se déšť trochu zmírnil, vydali se všichni společně na pěší trasu. Kola zůstala v opatrování pořadatelů. Vyšli jsme podle plánované trasy pochodu k nádraží, pak po modré TZ k Helenínu, kolem Kačaby až k hlavní silnici na Brno. Déšť neustával, byli jsme promočení i s pláštěnkami a deštníky. Bylo rozhodnuto. Tentokrát pochod nedokončíme. Vrátili jsme se. Z vybrané trasy 15 km jsme nakonec šli pouhých 5 km.

čekáme až přestane pršet

vydáváme se do deště

práce studentů umělecké školy Helenín

v Heleníně

pro déšť pochod vzdáváme

Cyklistky litovaly, že nemohly jet vybranou 35 km trasu, tak se domluvily a naplánovanou cyklotrasu si projely hned druhý den v neděli odpoledne, kdy už bylo hezké letní počasí. Nejely tentokrát od sportovní haly, jak bylo v plánu v sobotu, ale ze Starých Hor.
Trasa vedla do Smrčné, potom směrem na Úsobí a z Úsobí pokračovala do Skorkova. Bylo dost času, tak si ze Skorkova zajely do Herálce. Tady si prohlédly okolí krásného zámku a vydaly se přes Slavníč do Větrného Jeníkova. Tak vynechaly plánované Zbinohy. V Jeníkově se zastavily na malé občerstvení a pak už je čekalo převážně klesání zpět do Starých Hor v Jihlavě. Užily si pohodové odpoledne a prosluněnou krajinou ujely 38 km.

neděle odpoledne

zámeček v Herálci