24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

36. Bedřichovská 50
Počasí na Bedřichovskou padesátku v sobotu 15. 7. 2017 vůbec nepřálo. Zrána bylo „jenom“ pod mrakem, tak se na startu prázdninového pochodu, který pořádá KČT Sokol Bedřichov, sešlo našich čeřínkovských 6 turistů - čtyři pěší a dvě cyklistky.

Po osmé hodině spustil docela silný déšť. Chvíli jsme čekali v hale na startu. Když se déšť trochu zmírnil, vydali se všichni společně na pěší trasu. Kola zůstala v opatrování pořadatelů. Vyšli jsme podle plánované trasy pochodu k nádraží, pak po modré TZ k Helenínu, kolem Kačaby až k hlavní silnici na Brno. Déšť neustával, byli jsme promočení i s pláštěnkami a deštníky. Bylo rozhodnuto. Tentokrát pochod nedokončíme. Vrátili jsme se. Z vybrané trasy 15 km jsme nakonec šli pouhých 5 km.

čekáme až přestane pršet

vydáváme se do deště

práce studentů umělecké školy Helenín

v Heleníně

pro déšť pochod vzdáváme

Cyklistky litovaly, že nemohly jet vybranou 35 km trasu, tak se domluvily a naplánovanou cyklotrasu si projely hned druhý den v neděli odpoledne, kdy už bylo hezké letní počasí. Nejely tentokrát od sportovní haly, jak bylo v plánu v sobotu, ale ze Starých Hor.
Trasa vedla do Smrčné, potom směrem na Úsobí a z Úsobí pokračovala do Skorkova. Bylo dost času, tak si ze Skorkova zajely do Herálce. Tady si prohlédly okolí krásného zámku a vydaly se přes Slavníč do Větrného Jeníkova. Tak vynechaly plánované Zbinohy. V Jeníkově se zastavily na malé občerstvení a pak už je čekalo převážně klesání zpět do Starých Hor v Jihlavě. Užily si pohodové odpoledne a prosluněnou krajinou ujely 38 km.

neděle odpoledne

zámeček v Herálci