24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

9. Kamenské aleje 1. 7. 2017
Na pochod, který letos po 9. pořádal KČT, odbor Kamenná, přijelo vlakem 15 našich turistů.

Na zastávce v Kamenné na všechny čekala, jako každý rok, Draha – naše členka z Kamenné s velikou krabicí voňavých tvarohových pajerských koláčů. Takovému přivítání nikdo neodolá. Zaprášilo se po nich ještě před prvním úsekem cesty na start na Žižkově kopci, vzdáleném asi 1 km od zastávky.

koláče od Drahy

koláče všem chutnají

Na startu se všichni přihlásili, občerstvili a vyšli na pochod. Dvě ženy si vybraly trasu 20 km, ostatní zvolili desítku, vzhledem k předpovězeným možným bouřkám a tropickým teplotám. Trasa vedla k mostu U Lurtiána, Věžnici, Nové Dvory a zpět do Kamenné. Cesta vesele ubíhala. Krajina byla jako malovaná, zdobená kupovitými mráčky roztodivných tvarů. Na posledním úseku cesty před Kamennou se náhle začala zatahovat obloha a v dálce na kopcích bylo vidět, že tam hustě prší. Tohle pozorování počasí se stalo osudné Jirkovi V., který na silnici klopýtl, nešťastně upadl a přivodil si na ruce tržnou ránu s menší zlomeninou. Náhodou jeli kolem turisté z H.B., a ti ho ochotně odvezli na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice. Ostatní pokračovali do cíle pochodu.

zápis na startu

na Žižkově kopci