24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

32. Cesta pohádkovým lesem
Cesta z pohádky do pohádky se po 32. konala ve středu 24. 5. 2017 na dětském dopravním hřišti.

Pro nás pořádající turisty z KČT Čeřínek Jihlava začíná příprava už o mnoho dnů i týdnů dříve, například příprava kostýmů. V daný den se už od rána staví chaloupky a stánky, které se ještě musely dovézt z uskladnění na Čeřínku. Tuto náročnější stavební činnost má na starosti mužská část členů a ženy se starají o dokrášlení chaloupek, přípravy jednotlivých stanovišť a rozdělení odměn pro děti. Po poledni přicházejí děti ze ZŠ Nad Plovárnou, které se převléknou do pohádkových postaviček a zvířátek.

ráno na dětském dopravním hřišti

příprava stanovišť

pohádkové bytosti

O půl druhé už přichází první vlna návštěvníků. Po druhé hodině se na stanovištích objevují předškolní děti s rodiči, mladší školáci i rodiče s nejmenšími dětmi v kočárku. Počasí pohádkovému odpoledni celkem přeje. Neprší, ale ve stínu je chladněji. Sluníčko se snaží hřát a mezi mráčky i většími mraky posílá své teplé paprsky na hřiště plné dětí, které cestou plní úkoly pohádkových bytostí.

začátek cesty

u princezny

u klaunů

u vodníků se loví rybičky

u čertů se leze tunelem

perníková chaloupka

Červená karkulka

myšky a sýr

balonky pro děti

u kocoura Mikeše

s kocourem se jede do světa

překonání překážky po laně

zde děti dostanou odměnu za odvahu

V pohádkovém lese si svůj stánek otevřela Městská policie a děti si tu mohly vyzkoušet své znalosti z dopravních značek a předpisů. Často si své znalosti „oprášili“ i jejich rodiče. Odtud si odnášeli účastníci také drobné dárečky za odměnu.

stanoviště Městské policie

I stánek OZP zde měl své místo. U něj se děti rozhýbaly například několika dřepy a za odměnu získaly balonek, nebo nějakou drobnost.

stanoviště OZP

zazvonil zvonec, pohádky je konec

pohádkový les skončil

Velkou oblibu si získal stánek malování na obličej. Na ten si ale museli zájemci připravit penízky navíc.

Dětského dne na dopravním hřišti se zúčastnilo 345 dětí a odhadem asi 120 rodičů.
O přípravu a zdárný průběh se staralo 30 pořadatelů a 17 dětí ze ZŠ Nad Plovárnou. Všem těmto děkujeme za pomoc.
Také děkujeme za věcné drobné dárečky, které věnoval Kraj Vysočina a Statutární město Jihlava.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 05. 2017 | 467 přečtení |
Zdroj: text a foto V. Veselá |