08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

37. ročník Teslácký šotek
Turistický pochod a cyklojízda, kterou pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava se 20. 5. 2017 konal po 37.
Organizátoři připravili trasy pro pěší: 12 km, 17 km, 20 km, 26 km, 31 km a 43 km.
Cyklotrasy byly v délce: 75 km, 57 km, 42 km a 17 km.
Na trasách byly kontroly na Okrouhlíku, ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou.
Start byl od bývalého podniku Tesla Jihlava a cíl před branou ZOO Jihlava.

Naši turisté z KČT Čeřínek měli sraz v 8.30 hodin na startu pochodu. Možná nepříznivá předpověď počasí, nebo spousta jiných akcí právě v tomto termínu zabránila větší účasti našich turistů. Pěších bylo 5 a vedl je Pepa Kaman, a cyklisté přijeli 4 a ty vedl Mirek Svatoš.
Na pěší trasu 12 km se vydalo našich 5 turistů: Start Tesla Jihlava – Rančířov – Okrouhlík – Vysoká (rozcestí)

na startu v bývalé Tesle

porada před cestou

společně na startu

fotky z cesty pěších

Ke čtyřem cyklistům se přidaly 2 cyklistky z KČT Bedřichov a všichni se společně vydali na trasu 42 km: Start Tesla Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík - křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Pod zataženou oblohou a se silným větrem (zásadně nikoli v zádech, ale ze všech možných jiných stran) vyjeli cyklisté na trasu. Očekávaný a předpovězený déšť naštěstí nepřišel, ale chladno bylo. Oproti pátku, kdy byly teploty něco málo pod třicítkou, sobotní teploměr ukazoval
10 – 11 ° C. To byla také příčina, že se nedělaly dlouhé zastávky a rychle jsme mířili k cíli. Taková „povinná“ zastávka byla na kontrole u rybníka Okrouhlík. Tady byli všichni „vyzkoušeni“ ze znalostí názvů turistických značek. Ne vždy se povedlo, ale teď budeme zase o něco chytřejší.

na cyklotrase u Vysoké

ve Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola na Okrouhlíku

na kontrole

Od Okrouhlíku se muselo zpět na křižovatku u Vysoké a odtud trasa vedla zvlněnou krajinou Vysočiny, pěkně vybarvenou do žluta od velkého množství polí s právě kvetoucí řepkou. V Uhřínovicích si Mirek neodpustil navštívit „pivní pohotovost“, i když v chladném počasí na studené pivo nebyla moc chuť.

rozcestí Okrouhlík - Vysoká

pivní pohotovost v Uhřínovicích

Mirek u pivní pohotovosti

Z Uhřínovic se potom jelo do Komárovic. To by nebyl Mirek, aby ještě něco nepřidal na své cyklojízdě. U Komárovic odbočil na plochu bývalého letiště pro zemědělská letadla. Plochu jsme projeli až na konec i zpět.

ke Komárovicím

na letišti u Komárovic

Z Komárovic jsme si zajeli oproti plánované trase do Přímělkova a Bítovčic. Do Přímělkova jsme přijeli trochu zmrzlí díky dlouhému kopci, ze kterého se hezky na kole sjíždí, ale v tom sobotním chladnu to nebylo až tak příjemné. V restauraci U Gurmána v Bítovčicích všechny zahřála teplá polévka a horký čaj. Po občerstvení se lépe pokračovalo v cestě.
Ještě v Bítovčicích nás Mirek zavedl k místnímu fotbalovému hřišti, které v 70. letech pomáhal zakládat. Povídal nám o této akci a prohlédli jsme si zde novou, moc hezkou víceúčelovou budovu.

splav na řece Jihlavě v Přímělkově

v Bítovčicích

v Bítovčicích u fotbalového hřiště

nová víceúčelová budova

Potom jsme jeli už na kontrolu do Luk nad Jihlavou, a odtud nejprve po cyklostezce a potom do Helenína a do cíle k hlavní bráně do ZOO Jihlava. V blízkosti ZOO probíhal cyklistický závod „Jihlavská 24 MTB“. S největší opatrností jsme se dostali do cíle. Tady nám pořadatelé nabídli tradiční koblížek, pamětní list a drobné upomínkové předměty.
Místo plánovaných 42 km jsme nakonec ujeli 60 km + asi 6 km cesta z domova a domů.

Luka nad Jihlavou

Kontrola v Lukách U Procházků

u Petrovického mlýna

v cíli

Celkově se Tesláckého šotka účastnilo 86 turistů.

Byly použity fotografie V. Veselé, E. Kumštárové, M. Svatoše a P. Varhaníkové

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2017 | 707 přečtení |