14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

37. ročník Teslácký šotek
Turistický pochod a cyklojízda, kterou pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava se 20. 5. 2017 konal po 37.
Organizátoři připravili trasy pro pěší: 12 km, 17 km, 20 km, 26 km, 31 km a 43 km.
Cyklotrasy byly v délce: 75 km, 57 km, 42 km a 17 km.
Na trasách byly kontroly na Okrouhlíku, ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou.
Start byl od bývalého podniku Tesla Jihlava a cíl před branou ZOO Jihlava.

Naši turisté z KČT Čeřínek měli sraz v 8.30 hodin na startu pochodu. Možná nepříznivá předpověď počasí, nebo spousta jiných akcí právě v tomto termínu zabránila větší účasti našich turistů. Pěších bylo 5 a vedl je Pepa Kaman, a cyklisté přijeli 4 a ty vedl Mirek Svatoš.
Na pěší trasu 12 km se vydalo našich 5 turistů: Start Tesla Jihlava – Rančířov – Okrouhlík – Vysoká (rozcestí)

na startu v bývalé Tesle

porada před cestou

společně na startu

fotky z cesty pěších

Ke čtyřem cyklistům se přidaly 2 cyklistky z KČT Bedřichov a všichni se společně vydali na trasu 42 km: Start Tesla Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík - křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Pod zataženou oblohou a se silným větrem (zásadně nikoli v zádech, ale ze všech možných jiných stran) vyjeli cyklisté na trasu. Očekávaný a předpovězený déšť naštěstí nepřišel, ale chladno bylo. Oproti pátku, kdy byly teploty něco málo pod třicítkou, sobotní teploměr ukazoval
10 – 11 ° C. To byla také příčina, že se nedělaly dlouhé zastávky a rychle jsme mířili k cíli. Taková „povinná“ zastávka byla na kontrole u rybníka Okrouhlík. Tady byli všichni „vyzkoušeni“ ze znalostí názvů turistických značek. Ne vždy se povedlo, ale teď budeme zase o něco chytřejší.

na cyklotrase u Vysoké

ve Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola na Okrouhlíku

na kontrole

Od Okrouhlíku se muselo zpět na křižovatku u Vysoké a odtud trasa vedla zvlněnou krajinou Vysočiny, pěkně vybarvenou do žluta od velkého množství polí s právě kvetoucí řepkou. V Uhřínovicích si Mirek neodpustil navštívit „pivní pohotovost“, i když v chladném počasí na studené pivo nebyla moc chuť.

rozcestí Okrouhlík - Vysoká

pivní pohotovost v Uhřínovicích

Mirek u pivní pohotovosti

Z Uhřínovic se potom jelo do Komárovic. To by nebyl Mirek, aby ještě něco nepřidal na své cyklojízdě. U Komárovic odbočil na plochu bývalého letiště pro zemědělská letadla. Plochu jsme projeli až na konec i zpět.

ke Komárovicím

na letišti u Komárovic

Z Komárovic jsme si zajeli oproti plánované trase do Přímělkova a Bítovčic. Do Přímělkova jsme přijeli trochu zmrzlí díky dlouhému kopci, ze kterého se hezky na kole sjíždí, ale v tom sobotním chladnu to nebylo až tak příjemné. V restauraci U Gurmána v Bítovčicích všechny zahřála teplá polévka a horký čaj. Po občerstvení se lépe pokračovalo v cestě.
Ještě v Bítovčicích nás Mirek zavedl k místnímu fotbalovému hřišti, které v 70. letech pomáhal zakládat. Povídal nám o této akci a prohlédli jsme si zde novou, moc hezkou víceúčelovou budovu.

splav na řece Jihlavě v Přímělkově

v Bítovčicích

v Bítovčicích u fotbalového hřiště

nová víceúčelová budova

Potom jsme jeli už na kontrolu do Luk nad Jihlavou, a odtud nejprve po cyklostezce a potom do Helenína a do cíle k hlavní bráně do ZOO Jihlava. V blízkosti ZOO probíhal cyklistický závod „Jihlavská 24 MTB“. S největší opatrností jsme se dostali do cíle. Tady nám pořadatelé nabídli tradiční koblížek, pamětní list a drobné upomínkové předměty.
Místo plánovaných 42 km jsme nakonec ujeli 60 km + asi 6 km cesta z domova a domů.

Luka nad Jihlavou

Kontrola v Lukách U Procházků

u Petrovického mlýna

v cíli

Celkově se Tesláckého šotka účastnilo 86 turistů.

Byly použity fotografie V. Veselé, E. Kumštárové, M. Svatoše a P. Varhaníkové

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2017 | 327 přečtení |