Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
37. ročník Teslácký šotek
Turistický pochod a cyklojízda, kterou pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava se 20. 5. 2017 konal po 37.
Organizátoři připravili trasy pro pěší: 12 km, 17 km, 20 km, 26 km, 31 km a 43 km.
Cyklotrasy byly v délce: 75 km, 57 km, 42 km a 17 km.
Na trasách byly kontroly na Okrouhlíku, ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou.
Start byl od bývalého podniku Tesla Jihlava a cíl před branou ZOO Jihlava.

Naši turisté z KČT Čeřínek měli sraz v 8.30 hodin na startu pochodu. Možná nepříznivá předpověď počasí, nebo spousta jiných akcí právě v tomto termínu zabránila větší účasti našich turistů. Pěších bylo 5 a vedl je Pepa Kaman, a cyklisté přijeli 4 a ty vedl Mirek Svatoš.
Na pěší trasu 12 km se vydalo našich 5 turistů: Start Tesla Jihlava – Rančířov – Okrouhlík – Vysoká (rozcestí)

na startu v bývalé Tesle

porada před cestou

společně na startu

fotky z cesty pěšíchKe čtyřem cyklistům se přidaly 2 cyklistky z KČT Bedřichov a všichni se společně vydali na trasu 42 km: Start Tesla Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík - křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Pod zataženou oblohou a se silným větrem (zásadně nikoli v zádech, ale ze všech možných jiných stran) vyjeli cyklisté na trasu. Očekávaný a předpovězený déšť naštěstí nepřišel, ale chladno bylo. Oproti pátku, kdy byly teploty něco málo pod třicítkou, sobotní teploměr ukazoval
10 – 11 ° C. To byla také příčina, že se nedělaly dlouhé zastávky a rychle jsme mířili k cíli. Taková „povinná“ zastávka byla na kontrole u rybníka Okrouhlík. Tady byli všichni „vyzkoušeni“ ze znalostí názvů turistických značek. Ne vždy se povedlo, ale teď budeme zase o něco chytřejší.

na cyklotrase u Vysoké

ve Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola na Okrouhlíku

na kontrole


Od Okrouhlíku se muselo zpět na křižovatku u Vysoké a odtud trasa vedla zvlněnou krajinou Vysočiny, pěkně vybarvenou do žluta od velkého množství polí s právě kvetoucí řepkou. V Uhřínovicích si Mirek neodpustil navštívit „pivní pohotovost“, i když v chladném počasí na studené pivo nebyla moc chuť.

rozcestí Okrouhlík - Vysoká
pivní pohotovost v Uhřínovicích

Mirek u pivní pohotovosti


Z Uhřínovic se potom jelo do Komárovic. To by nebyl Mirek, aby ještě něco nepřidal na své cyklojízdě. U Komárovic odbočil na plochu bývalého letiště pro zemědělská letadla. Plochu jsme projeli až na konec i zpět.

ke Komárovicím

na letišti u Komárovic


Z Komárovic jsme si zajeli oproti plánované trase do Přímělkova a Bítovčic. Do Přímělkova jsme přijeli trochu zmrzlí díky dlouhému kopci, ze kterého se hezky na kole sjíždí, ale v tom sobotním chladnu to nebylo až tak příjemné. V restauraci U Gurmána v Bítovčicích všechny zahřála teplá polévka a horký čaj. Po občerstvení se lépe pokračovalo v cestě.
Ještě v Bítovčicích nás Mirek zavedl k místnímu fotbalovému hřišti, které v 70. letech pomáhal zakládat. Povídal nám o této akci a prohlédli jsme si zde novou, moc hezkou víceúčelovou budovu.

splav na řece Jihlavě v Přímělkově

v Bítovčicích

v Bítovčicích u fotbalového hřiště

nová víceúčelová budova
Potom jsme jeli už na kontrolu do Luk nad Jihlavou, a odtud nejprve po cyklostezce a potom do Helenína a do cíle k hlavní bráně do ZOO Jihlava. V blízkosti ZOO probíhal cyklistický závod „Jihlavská 24 MTB“. S největší opatrností jsme se dostali do cíle. Tady nám pořadatelé nabídli tradiční koblížek, pamětní list a drobné upomínkové předměty.
Místo plánovaných 42 km jsme nakonec ujeli 60 km + asi 6 km cesta z domova a domů.

Luka nad Jihlavou

Kontrola v Lukách U Procházků

u Petrovického mlýna

v cíli

Celkově se Tesláckého šotka účastnilo 86 turistů.
Byly použity fotografie V. Veselé, E. Kumštárové, M. Svatoše a P. Varhaníkové

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2017 | 707 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server