16.09.2018: Za opečeným špekáčkem - Humpolec
Odjezd do Humpolce v sobotu 22. 9. 2018 Jihlava město: 7,15 hod. Jihlava hl. n. 7,27 hod. odjezd z H. Brodu 8,07 hod., příjezd do Humpolce 8,49 hod. Zpáteční odjezd z Humpolce 15,12 hod., nebo 17,08 hod., Odjezd z H. Brodu 16,05 hod. nebo 18,05 hod. Příjezd Jihlava hl. n. 16,35 hod. nebo 18,34 hod. Na vycházku zvou V. a J. Veselí

09.09.2018: Pozvánka na vycházku 15. 9. 2018
V sobotu pojedeme autobusem z Jihlavy do Měřína Jihlava autobusové nádraží st. č. 15 v 6,45 hod. Příjezd Měřín 7,17 hod. Trasa vycházky: Měřín, Dědkov, Netín, Lavičky, Velké Meziříčí. Délka vycházky 16 km. Odjezd: V. Meziříčí autobusové n. 13,21hod. nebo 15,30 hod. Příjezd Jihlava: 14,11hod. nebo 16,20 hod. Nebo vlakem V. Meziříčí nádraží ČD: 14,21 hod. nebo 15,26 hod. Příjezd Jihlava: 16,27 hod. nebo 18,22 hod. Vycházku vede F. Smejkal

01.09.2018: Hvězdicově na Jalovec 8. 9. 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.30 směr Třebíč cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů – pod restaurací (Vrchol) občerstvení zajištěno Tento rok se vydáme na trasu 10 km Okříšky - Přibyslavice - Číchov – Jalovec Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 hod. nebo z Okříšek v 13.47, 14.47, 15.52 hod. Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

37. ročník Teslácký šotek
Turistický pochod a cyklojízda, kterou pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava se 20. 5. 2017 konal po 37.
Organizátoři připravili trasy pro pěší: 12 km, 17 km, 20 km, 26 km, 31 km a 43 km.
Cyklotrasy byly v délce: 75 km, 57 km, 42 km a 17 km.
Na trasách byly kontroly na Okrouhlíku, ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou.
Start byl od bývalého podniku Tesla Jihlava a cíl před branou ZOO Jihlava.

Naši turisté z KČT Čeřínek měli sraz v 8.30 hodin na startu pochodu. Možná nepříznivá předpověď počasí, nebo spousta jiných akcí právě v tomto termínu zabránila větší účasti našich turistů. Pěších bylo 5 a vedl je Pepa Kaman, a cyklisté přijeli 4 a ty vedl Mirek Svatoš.
Na pěší trasu 12 km se vydalo našich 5 turistů: Start Tesla Jihlava – Rančířov – Okrouhlík – Vysoká (rozcestí)

na startu v bývalé Tesle

porada před cestou

společně na startu

fotky z cesty pěších

Ke čtyřem cyklistům se přidaly 2 cyklistky z KČT Bedřichov a všichni se společně vydali na trasu 42 km: Start Tesla Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík - křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Pod zataženou oblohou a se silným větrem (zásadně nikoli v zádech, ale ze všech možných jiných stran) vyjeli cyklisté na trasu. Očekávaný a předpovězený déšť naštěstí nepřišel, ale chladno bylo. Oproti pátku, kdy byly teploty něco málo pod třicítkou, sobotní teploměr ukazoval
10 – 11 ° C. To byla také příčina, že se nedělaly dlouhé zastávky a rychle jsme mířili k cíli. Taková „povinná“ zastávka byla na kontrole u rybníka Okrouhlík. Tady byli všichni „vyzkoušeni“ ze znalostí názvů turistických značek. Ne vždy se povedlo, ale teď budeme zase o něco chytřejší.

na cyklotrase u Vysoké

ve Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola na Okrouhlíku

na kontrole

Od Okrouhlíku se muselo zpět na křižovatku u Vysoké a odtud trasa vedla zvlněnou krajinou Vysočiny, pěkně vybarvenou do žluta od velkého množství polí s právě kvetoucí řepkou. V Uhřínovicích si Mirek neodpustil navštívit „pivní pohotovost“, i když v chladném počasí na studené pivo nebyla moc chuť.

rozcestí Okrouhlík - Vysoká

pivní pohotovost v Uhřínovicích

Mirek u pivní pohotovosti

Z Uhřínovic se potom jelo do Komárovic. To by nebyl Mirek, aby ještě něco nepřidal na své cyklojízdě. U Komárovic odbočil na plochu bývalého letiště pro zemědělská letadla. Plochu jsme projeli až na konec i zpět.

ke Komárovicím

na letišti u Komárovic

Z Komárovic jsme si zajeli oproti plánované trase do Přímělkova a Bítovčic. Do Přímělkova jsme přijeli trochu zmrzlí díky dlouhému kopci, ze kterého se hezky na kole sjíždí, ale v tom sobotním chladnu to nebylo až tak příjemné. V restauraci U Gurmána v Bítovčicích všechny zahřála teplá polévka a horký čaj. Po občerstvení se lépe pokračovalo v cestě.
Ještě v Bítovčicích nás Mirek zavedl k místnímu fotbalovému hřišti, které v 70. letech pomáhal zakládat. Povídal nám o této akci a prohlédli jsme si zde novou, moc hezkou víceúčelovou budovu.

splav na řece Jihlavě v Přímělkově

v Bítovčicích

v Bítovčicích u fotbalového hřiště

nová víceúčelová budova

Potom jsme jeli už na kontrolu do Luk nad Jihlavou, a odtud nejprve po cyklostezce a potom do Helenína a do cíle k hlavní bráně do ZOO Jihlava. V blízkosti ZOO probíhal cyklistický závod „Jihlavská 24 MTB“. S největší opatrností jsme se dostali do cíle. Tady nám pořadatelé nabídli tradiční koblížek, pamětní list a drobné upomínkové předměty.
Místo plánovaných 42 km jsme nakonec ujeli 60 km + asi 6 km cesta z domova a domů.

Luka nad Jihlavou

Kontrola v Lukách U Procházků

u Petrovického mlýna

v cíli

Celkově se Tesláckého šotka účastnilo 86 turistů.

Byly použity fotografie V. Veselé, E. Kumštárové, M. Svatoše a P. Varhaníkové

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2017 | 618 přečtení |