Hlavní menu
  Novinky
14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
37. ročník Teslácký šotek
Turistický pochod a cyklojízda, kterou pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava se 20. 5. 2017 konal po 37.
Organizátoři připravili trasy pro pěší: 12 km, 17 km, 20 km, 26 km, 31 km a 43 km.
Cyklotrasy byly v délce: 75 km, 57 km, 42 km a 17 km.
Na trasách byly kontroly na Okrouhlíku, ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou.
Start byl od bývalého podniku Tesla Jihlava a cíl před branou ZOO Jihlava.

Naši turisté z KČT Čeřínek měli sraz v 8.30 hodin na startu pochodu. Možná nepříznivá předpověď počasí, nebo spousta jiných akcí právě v tomto termínu zabránila větší účasti našich turistů. Pěších bylo 5 a vedl je Pepa Kaman, a cyklisté přijeli 4 a ty vedl Mirek Svatoš.
Na pěší trasu 12 km se vydalo našich 5 turistů: Start Tesla Jihlava – Rančířov – Okrouhlík – Vysoká (rozcestí)

na startu v bývalé Tesle

porada před cestou

společně na startu

fotky z cesty pěšíchKe čtyřem cyklistům se přidaly 2 cyklistky z KČT Bedřichov a všichni se společně vydali na trasu 42 km: Start Tesla Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík - křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Pod zataženou oblohou a se silným větrem (zásadně nikoli v zádech, ale ze všech možných jiných stran) vyjeli cyklisté na trasu. Očekávaný a předpovězený déšť naštěstí nepřišel, ale chladno bylo. Oproti pátku, kdy byly teploty něco málo pod třicítkou, sobotní teploměr ukazoval
10 – 11 ° C. To byla také příčina, že se nedělaly dlouhé zastávky a rychle jsme mířili k cíli. Taková „povinná“ zastávka byla na kontrole u rybníka Okrouhlík. Tady byli všichni „vyzkoušeni“ ze znalostí názvů turistických značek. Ne vždy se povedlo, ale teď budeme zase o něco chytřejší.

na cyklotrase u Vysoké

ve Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola na Okrouhlíku

na kontrole


Od Okrouhlíku se muselo zpět na křižovatku u Vysoké a odtud trasa vedla zvlněnou krajinou Vysočiny, pěkně vybarvenou do žluta od velkého množství polí s právě kvetoucí řepkou. V Uhřínovicích si Mirek neodpustil navštívit „pivní pohotovost“, i když v chladném počasí na studené pivo nebyla moc chuť.

rozcestí Okrouhlík - Vysoká
pivní pohotovost v Uhřínovicích

Mirek u pivní pohotovosti


Z Uhřínovic se potom jelo do Komárovic. To by nebyl Mirek, aby ještě něco nepřidal na své cyklojízdě. U Komárovic odbočil na plochu bývalého letiště pro zemědělská letadla. Plochu jsme projeli až na konec i zpět.

ke Komárovicím

na letišti u Komárovic


Z Komárovic jsme si zajeli oproti plánované trase do Přímělkova a Bítovčic. Do Přímělkova jsme přijeli trochu zmrzlí díky dlouhému kopci, ze kterého se hezky na kole sjíždí, ale v tom sobotním chladnu to nebylo až tak příjemné. V restauraci U Gurmána v Bítovčicích všechny zahřála teplá polévka a horký čaj. Po občerstvení se lépe pokračovalo v cestě.
Ještě v Bítovčicích nás Mirek zavedl k místnímu fotbalovému hřišti, které v 70. letech pomáhal zakládat. Povídal nám o této akci a prohlédli jsme si zde novou, moc hezkou víceúčelovou budovu.

splav na řece Jihlavě v Přímělkově

v Bítovčicích

v Bítovčicích u fotbalového hřiště

nová víceúčelová budova
Potom jsme jeli už na kontrolu do Luk nad Jihlavou, a odtud nejprve po cyklostezce a potom do Helenína a do cíle k hlavní bráně do ZOO Jihlava. V blízkosti ZOO probíhal cyklistický závod „Jihlavská 24 MTB“. S největší opatrností jsme se dostali do cíle. Tady nám pořadatelé nabídli tradiční koblížek, pamětní list a drobné upomínkové předměty.
Místo plánovaných 42 km jsme nakonec ujeli 60 km + asi 6 km cesta z domova a domů.

Luka nad Jihlavou

Kontrola v Lukách U Procházků

u Petrovického mlýna

v cíli

Celkově se Tesláckého šotka účastnilo 86 turistů.
Byly použity fotografie V. Veselé, E. Kumštárové, M. Svatoše a P. Varhaníkové

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2017 | 327 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server