Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Ze Sirákova do Žďáru nad Sázavou
Tato vycházka byla naplánována podle našeho kalendáře na první den měsíce května, ale protože ve svátek některé spoje nejedou, přesunul ji František Smejkal na sobotu 29. 4. 2017.

Po osmé hodině přijelo autobusem do Sirákova 17 turistů. František všechny přivítal a přidal trochu historie Sirákova a okolí. Potom se výprava vydala na cestu ještě mírně zamlženou krajinou a asi po dvou km se dostala k zemské hranici Království české – Markrabství moravské.

v Sirákově

František vypráví o Sirákově a okolí

opravený kostel v Sirákově
Zemská hranice

Zemská hranice

Zemská hranice

Zemská hranice

Zemská hranice


Další cesta vedla k Matějovu mezi loukami, pastvinami a poli pěknou asfaltovou silničkou. Na rozcestí před Matějovem byl čas na malou svačinku. Potom asi po kilometru chůze došla skupina do malebné a čisté obce Matějov. Prohlédli jsme si zvenčí kostelík nad návsí a pokračovali dál, nyní už po blátivých cestách, k Matějovskému rybníku. Překvapila nás velikost rybníka, jímž protéká řeka Oslava.

cesta k Matějovu

svačina na rozcestí

cesta od Blažkova

pokračujeme do Matějova

kostelík v Matějově


v Matějově

v Matějově budou stavět májku

blátivá cesta na hrázi Matějovského rybníka

Matějovský rybníkChráněnou krajinnou oblastí Žďárské vrchy jsme přišli k 6. zastavení naučné stezky Babín. Pokračovali jsme kolem rašelinišť, míjeli jsme rybník Babín, až jsme došli k 1. zastavení NS Babín, odkud zbýval už jen kousek do Žďáru n. S.

po MTZ

po MTZ

NS Babín

po NS

po NS

rybník Babín


Rašeliniště v pramenné oblasti Oslavy


zastavení U Křížku


Celé dopoledne bylo počasí trochu chladné, ale bylo slunečno. Až před koncem naší cesty se začalo zatahovat. Když jsme došli do Žďáru nad Sázavou, tak se naše skupina rozdělila. Část odjela o půl druhé do Jihlavy vlakem, druhá skupina jela o trochu později autobusem. Při čekání na autobusovém nádraží se spustil silný liják s drobnými krupkami se sněhem. Letošní zima se ještě nevzdává a počasí si z nás dělá opravdu apríl.

na autobusovém nádraží ve Žďáru prší


My jsme měli štěstí, že nás ten lijavec nezastihl na cestě. Trasu dlouhou 16 km jsme prošli prosluněnou krajinou.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 05. 2017 | 617 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server