Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Ze Sirákova do Žďáru nad Sázavou
Tato vycházka byla naplánována podle našeho kalendáře na první den měsíce května, ale protože ve svátek některé spoje nejedou, přesunul ji František Smejkal na sobotu 29. 4. 2017.

Po osmé hodině přijelo autobusem do Sirákova 17 turistů. František všechny přivítal a přidal trochu historie Sirákova a okolí. Potom se výprava vydala na cestu ještě mírně zamlženou krajinou a asi po dvou km se dostala k zemské hranici Království české – Markrabství moravské.

v Sirákově

František vypráví o Sirákově a okolí

opravený kostel v Sirákově
Zemská hranice

Zemská hranice

Zemská hranice

Zemská hranice

Zemská hranice


Další cesta vedla k Matějovu mezi loukami, pastvinami a poli pěknou asfaltovou silničkou. Na rozcestí před Matějovem byl čas na malou svačinku. Potom asi po kilometru chůze došla skupina do malebné a čisté obce Matějov. Prohlédli jsme si zvenčí kostelík nad návsí a pokračovali dál, nyní už po blátivých cestách, k Matějovskému rybníku. Překvapila nás velikost rybníka, jímž protéká řeka Oslava.

cesta k Matějovu

svačina na rozcestí

cesta od Blažkova

pokračujeme do Matějova

kostelík v Matějově


v Matějově

v Matějově budou stavět májku

blátivá cesta na hrázi Matějovského rybníka

Matějovský rybníkChráněnou krajinnou oblastí Žďárské vrchy jsme přišli k 6. zastavení naučné stezky Babín. Pokračovali jsme kolem rašelinišť, míjeli jsme rybník Babín, až jsme došli k 1. zastavení NS Babín, odkud zbýval už jen kousek do Žďáru n. S.

po MTZ

po MTZ

NS Babín

po NS

po NS

rybník Babín


Rašeliniště v pramenné oblasti Oslavy


zastavení U Křížku


Celé dopoledne bylo počasí trochu chladné, ale bylo slunečno. Až před koncem naší cesty se začalo zatahovat. Když jsme došli do Žďáru nad Sázavou, tak se naše skupina rozdělila. Část odjela o půl druhé do Jihlavy vlakem, druhá skupina jela o trochu později autobusem. Při čekání na autobusovém nádraží se spustil silný liják s drobnými krupkami se sněhem. Letošní zima se ještě nevzdává a počasí si z nás dělá opravdu apríl.

na autobusovém nádraží ve Žďáru prší


My jsme měli štěstí, že nás ten lijavec nezastihl na cestě. Trasu dlouhou 16 km jsme prošli prosluněnou krajinou.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 05. 2017 | 786 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server