08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Festival amatérských turistických filmů a fotografií
Ve dnech 21. - 23. 4. 2017 se ve Zlíně konal 5. Festival amatérských turistických filmů a fotografií, který pořádá KČT – oblast Valašsko-Chřiby a odbor Vizovice. Od středy 19. - 30. 4. probíhala zároveň v Galerii ve zlínské radnici výstava fotografií ze života Klubu českých turistů.
Z oblasti Vysočina se pravidelně účastní turisté - autoři filmů a fotografií z Jihlavy a z Havlíčkova Brodu.

Promítání festivalových filmů letos probíhalo v multikině Zlaté jablko. V pátek dopoledne se promítalo pro školní mládež. Odpoledne od 18 hodin bylo promítání přihlášených festivalových filmů pro veřejnost. Večer uzavřela beseda s cestovatelem a fotografem Richardem Jaroňkem o zážitcích z potápění se žraloky, spojená s fotografiemi, které posluchačům a divákům ukazují, jak blízko se fotograf dostává do přímého styku s nebezpečným zvířetem.

prohlídka Zlína

mrakodrap 21

vyhlídka z 21

večerní promítání

Sobotní program začíná už ráno v 9 hodin opět ve Zlatém jablku promítáním soutěžních filmů s předáváním cen autorům. Podle slov pořádajícího pana Ing. Miloslava Vítka úroveň festivalových snímků se stále rok od roku zlepšuje. Z takové pochvaly máme radost hlavně my, autoři přihlášených filmů.

ranní cesta parkem na promítání

Zlaté jablko - dějiště festivalu

Golden Apple Cinema

před promítáním

hudební zahájení festivalu

Trio muzikantů zpívá písničku o turistech, kterou si KČT, odbor Vizovice vzal za svou hymnu.
Text k ní napsal pan Miloslav Vítek.

Stačí zapískat

1.Se svým foťákem a malým baťohem
kousek od města a do přírody ven
stačí zapískat a já jsem vypraven

2.Kam dnes půjdem – doma nebudem
pohyb v přírodě je naším osudem
stačí zapískat a já jsem vypraven

3.Ať je krásný den nebo mraky jen
nám nic nezkazí turistický sen
kam dnes půjdeš co máš za lubem?
já nevím .. a tak mne ssebou vem !
4. repete odstavec 1.

autoři festivalových filmů

malé občerstvení o přestávce

Odpoledne proběhl seminář fotografování a filmování s prohlídkou filmových ateliérů ve Zlíně – Kudlově. Tato část festivalového programu se moc líbila. Jen škoda, že všechno má svůj čas. Jak na seminář, tak na prohlídku ateliérů bychom potřebovali aspoň dvojnásobek času.

před odjezdem do filmových ateliérů

pracovní stůl K. Zemana

z filmů K. Zemana

Hermína Týrlová a její loutky

loutky H. Týrlové

scéna z filmu Pat a Mat

legendární Pan Prokouk

filmové laboratoře

Večer měli autoři filmů a pozvaní hosté potlach v Zelenáčově Šopě. Při country hudbě společně probírali poznatky z festivalu i z turistického života. Někteří si i zatancovali.

večerní potlach v Zelenáčově Šopě

hlavní organizátor festivalu Ing. M. Vítek

poděkování organizátorům a autorům od Ing. J. Havelky

setkání s předsedkyní oblasti Valašsko-Chřiby

V neděli ráno jsme se s turisty z Vizovic zúčastnili turistické výpravy do Valašských Klobouků a Brumova. Bylo nás 10 z Vysočiny. Navzdory tomu, že byl duben, bylo dost chladné počasí. Chvílemi poletoval i sníh, ale to neubralo na náladě, ani na kráse okolní krajiny, pro nás neznámé. Vycházka listnatými lesy s krásnými vyhlídkami se nám moc líbila. Zastávka na hradě Brumov s komentovanou prohlídkou i s humornými příběhy byla také zajímavá.

nedělní odjezd od Hotelu Saloon

u RS Jelenovská

výhledy z cesty do Brumova

začíná poletovat sníh

průvodce Ing. P. Kachel

Brumov

přicházíme k hradu Brumov

na hradě Brumov

model hradu Brumov

Brumov z hradu

V Brumově jsme navštívili muzeum. Některé exponáty mnohým připomněly dětství. Po prohlídce muzea se celá skupina vydala na oběd do restaurace Pod Hradem. Tam jsme byli neplánovaně trochu déle, než se všichni dočkali oběda, ale posezení tu zato bylo příjemné.

hrad Brumov nad Brumovem

Ještě zbyl čas na prohlídku hřbitova. Ten zajímal některé hlavně proto, že tu má hrob spisovatel Ludvík Vaculík. Od hřbitova jsou moc pěkné vyhlídky do okolí.

na hřbitově

To bylo poslední zastavení v Brumově. Odtud nás autobus odvezl zpět do Zlína před hotel Saloon, kde jsme byli ubytovaní. Rozloučili jsme se a rozjeli se auty do Jihlavy a H. Brodu.

odjedeme zpět do Zlína

| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 04. 2017 | 802 přečtení |