Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Festival amatérských turistických filmů a fotografií
Ve dnech 21. - 23. 4. 2017 se ve Zlíně konal 5. Festival amatérských turistických filmů a fotografií, který pořádá KČT – oblast Valašsko-Chřiby a odbor Vizovice. Od středy 19. - 30. 4. probíhala zároveň v Galerii ve zlínské radnici výstava fotografií ze života Klubu českých turistů.
Z oblasti Vysočina se pravidelně účastní turisté - autoři filmů a fotografií z Jihlavy a z Havlíčkova Brodu.

Promítání festivalových filmů letos probíhalo v multikině Zlaté jablko. V pátek dopoledne se promítalo pro školní mládež. Odpoledne od 18 hodin bylo promítání přihlášených festivalových filmů pro veřejnost. Večer uzavřela beseda s cestovatelem a fotografem Richardem Jaroňkem o zážitcích z potápění se žraloky, spojená s fotografiemi, které posluchačům a divákům ukazují, jak blízko se fotograf dostává do přímého styku s nebezpečným zvířetem.

prohlídka Zlína

mrakodrap 21

vyhlídka z 21


večerní promítání


Sobotní program začíná už ráno v 9 hodin opět ve Zlatém jablku promítáním soutěžních filmů s předáváním cen autorům. Podle slov pořádajícího pana Ing. Miloslava Vítka úroveň festivalových snímků se stále rok od roku zlepšuje. Z takové pochvaly máme radost hlavně my, autoři přihlášených filmů.

ranní cesta parkem na promítáníZlaté jablko - dějiště festivalu

Golden Apple Cinema

před promítánímhudební zahájení festivalu


Trio muzikantů zpívá písničku o turistech, kterou si KČT, odbor Vizovice vzal za svou hymnu.
Text k ní napsal pan Miloslav Vítek.

Stačí zapískat

1.Se svým foťákem a malým baťohem
kousek od města a do přírody ven
kousek od města a do přírody ven
stačí zapískat a já jsem vypraven

2.Kam dnes půjdem – doma nebudem
pohyb v přírodě je naším osudem
pohyb v přírodě je naším osudem
stačí zapískat a já jsem vypraven

3.Ať je krásný den nebo mraky jen
nám nic nezkazí turistický sen
kam dnes půjdeš co máš za lubem?
já nevím .. a tak mne ssebou vem !
4. repete odstavec 1.

autoři festivalových filmů

malé občerstvení o přestávce


Odpoledne proběhl seminář fotografování a filmování s prohlídkou filmových ateliérů ve Zlíně – Kudlově. Tato část festivalového programu se moc líbila. Jen škoda, že všechno má svůj čas. Jak na seminář, tak na prohlídku ateliérů bychom potřebovali aspoň dvojnásobek času.

před odjezdem do filmových ateliérů


pracovní stůl K. Zemana

z filmů K. Zemana

Hermína Týrlová a její loutky

loutky H. Týrlové

scéna z filmu Pat a Mat

scéna z filmu Pat a Matlegendární Pan Prokouk

filmové laboratoře

filmové laboratoře


Večer měli autoři filmů a pozvaní hosté potlach v Zelenáčově Šopě. Při country hudbě společně probírali poznatky z festivalu i z turistického života. Někteří si i zatancovali.

večerní potlach v Zelenáčově Šopě


hlavní organizátor festivalu Ing. M. Vítek


poděkování organizátorům a autorům od Ing. J. Havelky

setkání s předsedkyní oblasti Valašsko-Chřiby


V neděli ráno jsme se s turisty z Vizovic zúčastnili turistické výpravy do Valašských Klobouků a Brumova. Bylo nás 10 z Vysočiny. Navzdory tomu, že byl duben, bylo dost chladné počasí. Chvílemi poletoval i sníh, ale to neubralo na náladě, ani na kráse okolní krajiny, pro nás neznámé. Vycházka listnatými lesy s krásnými vyhlídkami se nám moc líbila. Zastávka na hradě Brumov s komentovanou prohlídkou i s humornými příběhy byla také zajímavá.

nedělní odjezd od Hotelu Saloon

u RS Jelenovská

výhledy z cesty do Brumova

začíná poletovat sníh

průvodce Ing. P. Kachel
Brumov


přicházíme k hradu Brumovna hradě Brumov


model hradu Brumov

Brumov z hradu


V Brumově jsme navštívili muzeum. Některé exponáty mnohým připomněly dětství. Po prohlídce muzea se celá skupina vydala na oběd do restaurace Pod Hradem. Tam jsme byli neplánovaně trochu déle, než se všichni dočkali oběda, ale posezení tu zato bylo příjemné.
hrad Brumov nad Brumovem


Ještě zbyl čas na prohlídku hřbitova. Ten zajímal některé hlavně proto, že tu má hrob spisovatel Ludvík Vaculík. Od hřbitova jsou moc pěkné vyhlídky do okolí.


na hřbitově
To bylo poslední zastavení v Brumově. Odtud nás autobus odvezl zpět do Zlína před hotel Saloon, kde jsme byli ubytovaní. Rozloučili jsme se a rozjeli se auty do Jihlavy a H. Brodu.


odjedeme zpět do Zlína| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 04. 2017 | 639 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, L. Žáková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server