Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Praha – Prokopské údolí
V sobotu 22. dubna 2017 přijelo do Prahy 16 turistů KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Vycházku po Praze a do Prokopského údolí vedla Hanka Kučerová a o vycházce napsala:

Praha nás v 8 hodin přivítala drobným deštěm. Prošli jsme průchody v domech na Václavské a Karlovo náměstí, kde jsem stručně informovala o jejich historii. Obě místa byla založena v r. 1348 Karlem IV.

v Praze


Dále jsme jeli metrem do stanice Nové Butovice, protože stanice Jinonice, od které cestu do údolí známe, je dlouhodobě v rekonstrukci. Po vystoupení z metra nastal problém. Místo je obklíčeno vysokou moderní zástavbou, žádné názvy ulic nebo orientační bod. Rada z internetu – z metra se vydejte západním směrem – byla nanic, protože bylo zataženo, pršelo a tak, „kde je západ?“ Nakonec jsme se do staré zástavby Butovic dostali, narazili na první žlutou turistickou značku, která nás pohodlnou naučnou stezkou dovedla na návrší, jen minula slíbený kostelík sv. Vavřince. Pokračovali jsme po návrší, z vyhlídek jsme nahlíželi do hlubokého údolí, na protější svahy a na obzoru na sídliště Barrandov. Po značce jsme opět sestoupili velmi prudkou a kamenitou stezkou do údolí a pokračovali okolo bývalých lomů. V největším Prokopském lomu jsou umístěny vojenské objekty, přičemž podzemní objekt začala za války německá armáda.do Prokopského údolí

Nad lomem se kdysi tyčil barokní kostel sv. Prokopa z r. 1712. V závěrečné fázi těžby byl zbořen. Na vrcholu skály nad cestou byl v r. 2003 vztyčen dřevěný kříž. Z cesty vede odbočka k jezírku, které vzniklo po odstřelu skály v r. 1905. Dál nás cesta zavedla k proslulým hlubočepským viaduktům (1872), dnes technickým památkám, po nichž jezdí vlak tzv. Pražský Semmering. Ještě před viadukty jsme odbočili na stezku, která nás vyvedla zpět na návrší, odkud je z Ctiradovy vyhlídky krásný pohled na barrandovský kopec s prvorepublikovými vilami, ateliéry, dnes chátrajícími Barrandovskými terasami a jinou zástavbou.

Pokračovali jsme cestou s výhledem na části města nad Vltavou ke stanici metra Radlice a vystoupili ve stanici Národní třída a chvíli pozorovali za nákupním centrem May, jak se otáčením jednotlivých částí skládá a rozkládá obří hlava Fr. Kafky. To nelze popsat, to se musí vidět.

obří hlava Fr. KafkyPotom jsme se snažili, v turisty už teď ucpaných ulicích, najít místo, kde bychom si dali alespoň polévku. Podařilo se to až v menší restauraci v podzemí, kousek pod Hlavním nádražím.
Do Jihlavy jsme přijeli s mírným zpožděním před 19. hodinou.
Deštivé přeháňky nás pronásledovaly celý den, přesto se výlet do Prahy všem účastníkům líbil.
Délka trasy: 14 km Prokopským údolím + 3 km po Praze.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 04. 2017 | 1168 přečtení |
Zdroj: text H. Kučerová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server