Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Praha – Prokopské údolí
V sobotu 22. dubna 2017 přijelo do Prahy 16 turistů KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Vycházku po Praze a do Prokopského údolí vedla Hanka Kučerová a o vycházce napsala:

Praha nás v 8 hodin přivítala drobným deštěm. Prošli jsme průchody v domech na Václavské a Karlovo náměstí, kde jsem stručně informovala o jejich historii. Obě místa byla založena v r. 1348 Karlem IV.

v Praze


Dále jsme jeli metrem do stanice Nové Butovice, protože stanice Jinonice, od které cestu do údolí známe, je dlouhodobě v rekonstrukci. Po vystoupení z metra nastal problém. Místo je obklíčeno vysokou moderní zástavbou, žádné názvy ulic nebo orientační bod. Rada z internetu – z metra se vydejte západním směrem – byla nanic, protože bylo zataženo, pršelo a tak, „kde je západ?“ Nakonec jsme se do staré zástavby Butovic dostali, narazili na první žlutou turistickou značku, která nás pohodlnou naučnou stezkou dovedla na návrší, jen minula slíbený kostelík sv. Vavřince. Pokračovali jsme po návrší, z vyhlídek jsme nahlíželi do hlubokého údolí, na protější svahy a na obzoru na sídliště Barrandov. Po značce jsme opět sestoupili velmi prudkou a kamenitou stezkou do údolí a pokračovali okolo bývalých lomů. V největším Prokopském lomu jsou umístěny vojenské objekty, přičemž podzemní objekt začala za války německá armáda.do Prokopského údolí

Nad lomem se kdysi tyčil barokní kostel sv. Prokopa z r. 1712. V závěrečné fázi těžby byl zbořen. Na vrcholu skály nad cestou byl v r. 2003 vztyčen dřevěný kříž. Z cesty vede odbočka k jezírku, které vzniklo po odstřelu skály v r. 1905. Dál nás cesta zavedla k proslulým hlubočepským viaduktům (1872), dnes technickým památkám, po nichž jezdí vlak tzv. Pražský Semmering. Ještě před viadukty jsme odbočili na stezku, která nás vyvedla zpět na návrší, odkud je z Ctiradovy vyhlídky krásný pohled na barrandovský kopec s prvorepublikovými vilami, ateliéry, dnes chátrajícími Barrandovskými terasami a jinou zástavbou.

Pokračovali jsme cestou s výhledem na části města nad Vltavou ke stanici metra Radlice a vystoupili ve stanici Národní třída a chvíli pozorovali za nákupním centrem May, jak se otáčením jednotlivých částí skládá a rozkládá obří hlava Fr. Kafky. To nelze popsat, to se musí vidět.

obří hlava Fr. KafkyPotom jsme se snažili, v turisty už teď ucpaných ulicích, najít místo, kde bychom si dali alespoň polévku. Podařilo se to až v menší restauraci v podzemí, kousek pod Hlavním nádražím.
Do Jihlavy jsme přijeli s mírným zpožděním před 19. hodinou.
Deštivé přeháňky nás pronásledovaly celý den, přesto se výlet do Prahy všem účastníkům líbil.
Délka trasy: 14 km Prokopským údolím + 3 km po Praze.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 04. 2017 | 874 přečtení |
Zdroj: text H. Kučerová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server