Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Kolem trnavských rybníků ke konikleci - memoriál Jaroslavy Adamové
KČT, odbor Trnava pořádal v neděli 9. dubna 2017 vycházku ke konikleci.

Do Trnavy přijelo auty devět turistů z našeho odboru.
Nejprve jsme zašli na hřbitov položit kytičky karafiátů a tulipánů na hrob Jarušky Adamové, která se už od podzimu loňského roku na nás dívá z turistického nebe.

kostel v Trnavě

u hrobu J. AdamovéZe hřbitova jsme se šli přihlásit na start, který byl, tak jako každý rok, u Adamů. Pro příchozí účastníky bylo připravené občerstvení. Odtud odcházeli turisté po skupinách na trasu.

na start vycházky

start je u Adamů

ke Kobylinci


První zastavení bylo na kopci Kobylinec, kde rostou koniklece. Počasí bylo slunečné, tak byly něžné modré kvítky rozkvetlé, některé již skoro odkvetlé brzkým příchodem letošního jara. V některých minulých letech touto dobou teprve začínají nakvétat.

přírodní památka Kobylinec

koniklec


na Kobylinci
Z Kobylince jsme pokračovali směrem na Hostákov. Dál cestou lesem jsme trochu hledali cestu ven. Nakonec jsme přišli na cyklostezku, po které jsme pokračovali kolem chat u rybníka Opatůvka a pak po staré silnici do Trnavy, do cíle v hostinci U Toma.

krajina u Trnavy


trochu jsme se ztratili

lesní houštinou

přes potok

kudy dál?


konečně cyklostezka


v chatové oblasti

rybník Opatůvka

rybník Opatůvka

po staré silnici k Trnavě

k cíli U TomaPoobědvali jsme tu, rozloučili se s organizátory a odjeli do Jihlavy.Měli jsme za sebou 9 km prosluněnou jarní přírodou.
Celkový počet účastníků nedělní vycházky byl 146.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 04. 2017 | 472 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server