Hlavní menu
  Novinky
17.03.2018: Jarní Vysočinou po stopách Karla Havlíčka Borovského
V sobotu 24. 3. 2018 Odjezd z Jihlavy města 7,15 hod., Hl. n. 7,27 hod. příjezd H. Brod 7,51 hod. přestup na rychlík 8,02 hod. směr Přibyslav, příjezd Přibyslav 8,14 hod. Půjdeme po ČTZ kolem Sázavy 16 km do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu 14,05 nebo 16,05 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na vycházku zvou Veselí

10.03.2018: Pozvánka na ZJTS v Jihlavě v sobotu 17. 3. 2018
registrace účastníků 8,00- 9,15 hod. V budově magistrátu města Jihlavy 9,30 hod slavnostní zahájení 10,00 hod. Komentované vycházky po Jihlavě Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava na Vyhlídce a na budově Pošty

10.03.2018: 130 let KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ
Zveme Vás ke společnému vzpomínání, 15.března 2018 v 16.00 hodin vernisáží výstavy mapující historii klubu v prostorách Magistrátu města Jihlavy Na Vaši účast se těší Oblastní výbor KČT Vysočina
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Kolem trnavských rybníků ke konikleci - memoriál Jaroslavy Adamové
KČT, odbor Trnava pořádal v neděli 9. dubna 2017 vycházku ke konikleci.

Do Trnavy přijelo auty devět turistů z našeho odboru.
Nejprve jsme zašli na hřbitov položit kytičky karafiátů a tulipánů na hrob Jarušky Adamové, která se už od podzimu loňského roku na nás dívá z turistického nebe.

kostel v Trnavě

u hrobu J. AdamovéZe hřbitova jsme se šli přihlásit na start, který byl, tak jako každý rok, u Adamů. Pro příchozí účastníky bylo připravené občerstvení. Odtud odcházeli turisté po skupinách na trasu.

na start vycházky

start je u Adamů

ke Kobylinci


První zastavení bylo na kopci Kobylinec, kde rostou koniklece. Počasí bylo slunečné, tak byly něžné modré kvítky rozkvetlé, některé již skoro odkvetlé brzkým příchodem letošního jara. V některých minulých letech touto dobou teprve začínají nakvétat.

přírodní památka Kobylinec

koniklec


na Kobylinci
Z Kobylince jsme pokračovali směrem na Hostákov. Dál cestou lesem jsme trochu hledali cestu ven. Nakonec jsme přišli na cyklostezku, po které jsme pokračovali kolem chat u rybníka Opatůvka a pak po staré silnici do Trnavy, do cíle v hostinci U Toma.

krajina u Trnavy


trochu jsme se ztratili

lesní houštinou

přes potok

kudy dál?


konečně cyklostezka


v chatové oblasti

rybník Opatůvka

rybník Opatůvka

po staré silnici k Trnavě

k cíli U TomaPoobědvali jsme tu, rozloučili se s organizátory a odjeli do Jihlavy.Měli jsme za sebou 9 km prosluněnou jarní přírodou.
Celkový počet účastníků nedělní vycházky byl 146.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 04. 2017 | 376 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server