Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
K prameni Daníže 2017
KČT, odbor Znojmo ve spolupráci se Svazkem znojemských vinařských obcí Daníž, Obecním úřadem Hnanice a Znovínem Znojmo a.s., pořádal 8. dubna 2017 pochod OD PRAMENE POTOKA DANÍŽE K HNANICKÝM SKLÍPKŮM – MEMORIÁL KARLA TUNY 2017.

Na pochod k prameni Daníže odjelo vlakem z Jihlavy 13 turistů. Ve Znojmě byl v devět hodin vypraven z autobusového nádraží autobus, který odvezl všechny účastníky do Hnanic před OÚ na start pochodu. Po zapsání se turisté po skupinkách vydali na trasy. Na výběr byla trasa 10 a 18 km. My jsme si zvolili 10 km a postupovali jsme lesní cestou až k prameni potoka Daníž, který leží nad Hnanicemi při hranici Česka a Rakouska. Vodu sbírá potok na Jezerní louce u obce Niederflandnitz v Rakousku.

autobusem pojedeme do Hnanic


na startu pochodu


odcházíme na trasu


Hnanice


Pod Dlouhým vrchem

k prameni

česko-rakouská hranice

rozkvetlé sasankyu pramene


Od prameniště jsme se drželi stále podél státní hranice až na Horecký kopec. Od rozcestí jsme šli na nedalekou vyhlídku Heiliger Stein (Svatý Kámen) na rakouské straně. Bylo trochu pod mrakem, ale z vyhlídkového ochozu se nám naskytl daleký pohled do okolí. Byly vidět Hnanice, pohraniční pás k Hatím a nejširší pohled do Rakouska do okolí Retzu.
Nachází se zde taky kaplička U Svatého kamene se zvonem. Zazvonili jsme si pro štěstí a také jsme si prohlédli odkryté základy zbořeného kostela.

mezi vinicemi

na Horeckém kopci

k vyhlídce Heiliger Stein

u kapličky

ochoz vyhlídky

panorama z vyhlídky

odkryté základy kostela


Z vyhlídky jsme se vydali cestou dolů směrem k Hnanicím, do cíle pochodu. Ve Sklepní ulici v Hnanicích bylo zajištěno občerstvení. Zakoupili jsme si opečenou ostrou klobásu a k tomu dobré víno a chvíli jsme poseděli. K poslechu nám zahrál harmonikář pan JUDr. Vlastimil Polach. Ani se nám nechtělo zvedat, ale před námi byla ještě cesta na vlak do Šatova.


před Hnanicemi


Sklepní ulice

v cíli pochodu

u dobrého vínaV Šatově právě probíhaly (pomalu už končily) Šatovské trhy. Všichni trhovci byli oděni do dobových kostýmů a nabízeli své zboží ve staročeštině. Litovali jsme, že jsme nepřišli dříve. Mohl tu být hezký program.

k Šatovu

v Šatově

blíží se Velikonoce

Šatovské trhy

Šatovské trhy

páni radní na Šatovských trzích

velikonoční zahrádka


Zbývaly nám ještě 3 km chůze na nádraží. Zanedlouho po příchodu přijel rakouský vlak s lasičkou ve znaku a jakoby se vznášel, odvezl nás do Znojma, a pak jsme pokračovali českým drkotavým vlakem do Jihlavy.

než přijede vlak s lasičkou

přijeli jsme do ZnojmaNa toulkách jižní částí Moravy, ozdobenou rozkvétajícími stromy a keři jsme našlapali 14 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 04. 2017 | 512 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server