Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
K prameni Daníže 2017
KČT, odbor Znojmo ve spolupráci se Svazkem znojemských vinařských obcí Daníž, Obecním úřadem Hnanice a Znovínem Znojmo a.s., pořádal 8. dubna 2017 pochod OD PRAMENE POTOKA DANÍŽE K HNANICKÝM SKLÍPKŮM – MEMORIÁL KARLA TUNY 2017.

Na pochod k prameni Daníže odjelo vlakem z Jihlavy 13 turistů. Ve Znojmě byl v devět hodin vypraven z autobusového nádraží autobus, který odvezl všechny účastníky do Hnanic před OÚ na start pochodu. Po zapsání se turisté po skupinkách vydali na trasy. Na výběr byla trasa 10 a 18 km. My jsme si zvolili 10 km a postupovali jsme lesní cestou až k prameni potoka Daníž, který leží nad Hnanicemi při hranici Česka a Rakouska. Vodu sbírá potok na Jezerní louce u obce Niederflandnitz v Rakousku.

autobusem pojedeme do Hnanic


na startu pochodu


odcházíme na trasu


Hnanice


Pod Dlouhým vrchem

k prameni

česko-rakouská hranice

rozkvetlé sasankyu pramene


Od prameniště jsme se drželi stále podél státní hranice až na Horecký kopec. Od rozcestí jsme šli na nedalekou vyhlídku Heiliger Stein (Svatý Kámen) na rakouské straně. Bylo trochu pod mrakem, ale z vyhlídkového ochozu se nám naskytl daleký pohled do okolí. Byly vidět Hnanice, pohraniční pás k Hatím a nejširší pohled do Rakouska do okolí Retzu.
Nachází se zde taky kaplička U Svatého kamene se zvonem. Zazvonili jsme si pro štěstí a také jsme si prohlédli odkryté základy zbořeného kostela.

mezi vinicemi

na Horeckém kopci

k vyhlídce Heiliger Stein

u kapličky

ochoz vyhlídky

panorama z vyhlídky

odkryté základy kostela


Z vyhlídky jsme se vydali cestou dolů směrem k Hnanicím, do cíle pochodu. Ve Sklepní ulici v Hnanicích bylo zajištěno občerstvení. Zakoupili jsme si opečenou ostrou klobásu a k tomu dobré víno a chvíli jsme poseděli. K poslechu nám zahrál harmonikář pan JUDr. Vlastimil Polach. Ani se nám nechtělo zvedat, ale před námi byla ještě cesta na vlak do Šatova.


před Hnanicemi


Sklepní ulice

v cíli pochodu

u dobrého vínaV Šatově právě probíhaly (pomalu už končily) Šatovské trhy. Všichni trhovci byli oděni do dobových kostýmů a nabízeli své zboží ve staročeštině. Litovali jsme, že jsme nepřišli dříve. Mohl tu být hezký program.

k Šatovu

v Šatově

blíží se Velikonoce

Šatovské trhy

Šatovské trhy

páni radní na Šatovských trzích

velikonoční zahrádka


Zbývaly nám ještě 3 km chůze na nádraží. Zanedlouho po příchodu přijel rakouský vlak s lasičkou ve znaku a jakoby se vznášel, odvezl nás do Znojma, a pak jsme pokračovali českým drkotavým vlakem do Jihlavy.

než přijede vlak s lasičkou

přijeli jsme do ZnojmaNa toulkách jižní částí Moravy, ozdobenou rozkvétajícími stromy a keři jsme našlapali 14 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 04. 2017 | 700 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server