Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
K pramenům Jevišovky
Vodácký oddíl Moravské Budějovice pořádal v sobotu 1. dubna 13. ročník pochodu „K pramenům Jevišovky“.

Této akce jsme se v minulosti zúčastnili v roce 2010, 2011, 2013 a 2015. Letos, po dvou letech, jsme se k Jevišovce znovu vypravili.
Vlakem nás do Moravských Budějovic přijelo 16. Hned z nádraží jsme vesele vykročili ke koupališti, kde byl start pochodu. Odtud se velká skupina místních i našich pochodníků vydala k pramenům Jevišovky. Naplánovaná trasa nás vedla nejprve do Kosové a kolem rybníků Nový Hrachovec a Hrachovec. Tam jsme si udělali krátkou zastávku a potom pokračovali k lesní chatě, kde na nás už čekali organizátoři. Nabídli nám čaj a na připraveném ohýnku jsme si upekli donesené špekáčky.


v Moravských Budějovicích

starý most u sv. Anny

věž kostela sv. JIljí v M.Budějovicích

na startu u koupaliště


jaro na zahrádkách

ke Kosové

chaty v Kosové

rybník Hrachovec

občerstvení u rybníka

po MTZ

retenční nádrž na Špitálce

rybníček nad chatou

zastavení u chatykam asi letí?


Od chaty nás vedlo vlastní značení (bílé fáborky) nejprve lesem a potom po louce, kopírující kraj lesa a kolem úzkého potůčku počínající řeky Jevišovky. Celá velká skupina došla ke kamennému kvádru, informujícího, že se nacházíme v místě prameniště Jevišovky. V okolí jsou drobné pramínky, které se spojují v řeku Jevišovku a ta se asi po 80 km vlévá do řeky Dyje. Je jejím levým přítokem.
Od „kamenného“ prameniště jsme došli k nové zastřešené studánce „Jevišovka prameniště“. Někteří se u studánky osvěžili a potom lesní a polní cestou necestou, po vlastním značení, přes kopec došla výprava do obce Domamil.

jdeme k prameništi

u prameniště

studánka Jevišovka prameniště


přes kopec do Domamile

v Domamili


Měli jsme za sebou 16 km chůze a odpočinek ve zdejší hospodě jsme si zasloužili. Většina z nás se posadila v hospůdce venku na zahrádce. Počasí bylo už od samého rána krásně slunečné a teploty dosahovaly téměř letních hodnot. I když foukal čerstvý vítr, tak byl docela i příjemným osvěžením.
Čtyři účastníci si ale moc pohodlně na zahrádce neposeděli. Zničehonic se pod nimi zřítila lavička, a pád, který vypadal zprvu dost nebezpečně, nakonec byl bez následků. Ještě se tomu potom všichni zasmáli.

v hospůdce na zahrádce

lavička se zřítilaV 15 hodin přijel na náves objednaný autobus, který turisty odvezl do Moravských Budějovic na nádraží k vlaku.

kostel sv. Prokopa v Domamili

autobusem do M. BudějovicNaše skupina jela osobáčkem do Okříšek a pokračovala rychlíkem do Jihlavy. Dojela ale jen do Bransouz. Zde se potkávají vlaky od Jihlavy a od Okříšek. Náš vlak se však rychlíku od Jihlavy nedočkal, protože ten se na trati potkal s jakousi překážkou (asi padlý strom přes koleje). Po chvíli čekání nám velice příjemná paní průvodčí oznámila, že pojedeme do Jihlavy náhradní dopravou – autobusem. Se zpožděním, ale v pořádku jsme docestovali.

čekáme na náhradní dopravu

náhradní autobus nás dovezl do Jihlavy| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 04. 2017 | 577 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server