Hlavní menu
  Novinky
14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
K pramenům Jevišovky
Vodácký oddíl Moravské Budějovice pořádal v sobotu 1. dubna 13. ročník pochodu „K pramenům Jevišovky“.

Této akce jsme se v minulosti zúčastnili v roce 2010, 2011, 2013 a 2015. Letos, po dvou letech, jsme se k Jevišovce znovu vypravili.
Vlakem nás do Moravských Budějovic přijelo 16. Hned z nádraží jsme vesele vykročili ke koupališti, kde byl start pochodu. Odtud se velká skupina místních i našich pochodníků vydala k pramenům Jevišovky. Naplánovaná trasa nás vedla nejprve do Kosové a kolem rybníků Nový Hrachovec a Hrachovec. Tam jsme si udělali krátkou zastávku a potom pokračovali k lesní chatě, kde na nás už čekali organizátoři. Nabídli nám čaj a na připraveném ohýnku jsme si upekli donesené špekáčky.


v Moravských Budějovicích

starý most u sv. Anny

věž kostela sv. JIljí v M.Budějovicích

na startu u koupaliště


jaro na zahrádkách

ke Kosové

chaty v Kosové

rybník Hrachovec

občerstvení u rybníka

po MTZ

retenční nádrž na Špitálce

rybníček nad chatou

zastavení u chatykam asi letí?


Od chaty nás vedlo vlastní značení (bílé fáborky) nejprve lesem a potom po louce, kopírující kraj lesa a kolem úzkého potůčku počínající řeky Jevišovky. Celá velká skupina došla ke kamennému kvádru, informujícího, že se nacházíme v místě prameniště Jevišovky. V okolí jsou drobné pramínky, které se spojují v řeku Jevišovku a ta se asi po 80 km vlévá do řeky Dyje. Je jejím levým přítokem.
Od „kamenného“ prameniště jsme došli k nové zastřešené studánce „Jevišovka prameniště“. Někteří se u studánky osvěžili a potom lesní a polní cestou necestou, po vlastním značení, přes kopec došla výprava do obce Domamil.

jdeme k prameništi

u prameniště

studánka Jevišovka prameniště


přes kopec do Domamile

v Domamili


Měli jsme za sebou 16 km chůze a odpočinek ve zdejší hospodě jsme si zasloužili. Většina z nás se posadila v hospůdce venku na zahrádce. Počasí bylo už od samého rána krásně slunečné a teploty dosahovaly téměř letních hodnot. I když foukal čerstvý vítr, tak byl docela i příjemným osvěžením.
Čtyři účastníci si ale moc pohodlně na zahrádce neposeděli. Zničehonic se pod nimi zřítila lavička, a pád, který vypadal zprvu dost nebezpečně, nakonec byl bez následků. Ještě se tomu potom všichni zasmáli.

v hospůdce na zahrádce

lavička se zřítilaV 15 hodin přijel na náves objednaný autobus, který turisty odvezl do Moravských Budějovic na nádraží k vlaku.

kostel sv. Prokopa v Domamili

autobusem do M. BudějovicNaše skupina jela osobáčkem do Okříšek a pokračovala rychlíkem do Jihlavy. Dojela ale jen do Bransouz. Zde se potkávají vlaky od Jihlavy a od Okříšek. Náš vlak se však rychlíku od Jihlavy nedočkal, protože ten se na trati potkal s jakousi překážkou (asi padlý strom přes koleje). Po chvíli čekání nám velice příjemná paní průvodčí oznámila, že pojedeme do Jihlavy náhradní dopravou – autobusem. Se zpožděním, ale v pořádku jsme docestovali.

čekáme na náhradní dopravu

náhradní autobus nás dovezl do Jihlavy| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 04. 2017 | 388 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server