Hlavní menu
  Novinky
17.03.2018: Jarní Vysočinou po stopách Karla Havlíčka Borovského
V sobotu 24. 3. 2018 Odjezd z Jihlavy města 7,15 hod., Hl. n. 7,27 hod. příjezd H. Brod 7,51 hod. přestup na rychlík 8,02 hod. směr Přibyslav, příjezd Přibyslav 8,14 hod. Půjdeme po ČTZ kolem Sázavy 16 km do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu 14,05 nebo 16,05 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na vycházku zvou Veselí

10.03.2018: Pozvánka na ZJTS v Jihlavě v sobotu 17. 3. 2018
registrace účastníků 8,00- 9,15 hod. V budově magistrátu města Jihlavy 9,30 hod slavnostní zahájení 10,00 hod. Komentované vycházky po Jihlavě Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava na Vyhlídce a na budově Pošty

10.03.2018: 130 let KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ
Zveme Vás ke společnému vzpomínání, 15.března 2018 v 16.00 hodin vernisáží výstavy mapující historii klubu v prostorách Magistrátu města Jihlavy Na Vaši účast se těší Oblastní výbor KČT Vysočina
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Jarní Vysočinou
Minulý týden byla zahájena jarní turistická sezona a jarního sluníčka jsme si neužili. Že už jaro přišlo, jsme se přesvědčili tuto sobotu 25. 3. 2017, kdy KČT, odbor Havlíček Havlíčkův Brod pořádal 37. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní Vysočinou.

Pochod byl sice dvoudenní, ale náš odbor se zúčastnil jen sobotního výšlapu. Do Havlíčkova Brodu nás přijelo 23 a z nádraží jsme spěchali k Městskému úřadu, kde byl start i cíl pochodu. Většina z nás si vybrala trasu 15 km.

v Havlíčkově Brodě

mlha nad řekou Sázavou

na startu


Vydali jsme se po souběhu červené a modré TZ. Nezdá se, že by na cestě byly kořeny, přece jen jsme asi museli nějaký bludný kořen překročit už ve městě. Za městem jsme se ocitli úplně jinde, než jsme měli. Tahle jiná, neplánovaná cesta nás dovedla do Veselého Žďáru, kam jsme měli dojít. Tak se stalo, že jsme se vyhnuli Chlístovu, kde byla kontrola. Došli jsme až na další kontrolu do Pelestrovské hospůdky.

náměstí v H. Broděrybník Drátovec

k Perknovu
Veselý Žďár

Veselý Žďár

Veselý Žďár

k Pelestrovu

Pelestrovská hospůdka


Byl čas oběda, tak jsme se najedli, odpočinuli a vydali se na další cestu, tentokrát nejprve po jezdecké trase a pak na modrou TZ. Tady se opět stala chyba. Po modré jsme šli, ale asi na opačnou stranu, než jsme měli. A protože jsme se chvílemi ocitli někde, a nevěděli jsme kde, byla cesta samé dobrodružství. Bylo hezké slunečné počasí, tak se dobře šlo probouzející se přírodou. Nesměle rozkvétají nejen sněženky a hlasitý ptačí zpěv byl slyšet po celém lese. Šťastně jsme došli do cíle včas a v pořádku.

jak přes vodu?
po MTZkvetoucí lýkovec

zpátky v H. BroděPořadatelé nás v cíli přivítali Pamětním listem a ještě byla možnost občerstvení. Někteří z nás si zakoupili turistické známky a vizitky a zápisníček s úkoly k získání nového tematického turistického odznaku Havlíček.

v cíli
Cestou k nádraží jsme v hostinci U zlodějky uhasili žízeň a v 16 hodin nasedli do vlaku k domovu.cestou k nádraží


Na trase jsme našlapali 18 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 03. 2017 | 478 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server