Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Jarní Vysočinou
Minulý týden byla zahájena jarní turistická sezona a jarního sluníčka jsme si neužili. Že už jaro přišlo, jsme se přesvědčili tuto sobotu 25. 3. 2017, kdy KČT, odbor Havlíček Havlíčkův Brod pořádal 37. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní Vysočinou.

Pochod byl sice dvoudenní, ale náš odbor se zúčastnil jen sobotního výšlapu. Do Havlíčkova Brodu nás přijelo 23 a z nádraží jsme spěchali k Městskému úřadu, kde byl start i cíl pochodu. Většina z nás si vybrala trasu 15 km.

v Havlíčkově Brodě

mlha nad řekou Sázavou

na startu


Vydali jsme se po souběhu červené a modré TZ. Nezdá se, že by na cestě byly kořeny, přece jen jsme asi museli nějaký bludný kořen překročit už ve městě. Za městem jsme se ocitli úplně jinde, než jsme měli. Tahle jiná, neplánovaná cesta nás dovedla do Veselého Žďáru, kam jsme měli dojít. Tak se stalo, že jsme se vyhnuli Chlístovu, kde byla kontrola. Došli jsme až na další kontrolu do Pelestrovské hospůdky.

náměstí v H. Broděrybník Drátovec

k Perknovu
Veselý Žďár

Veselý Žďár

Veselý Žďár

k Pelestrovu

Pelestrovská hospůdka


Byl čas oběda, tak jsme se najedli, odpočinuli a vydali se na další cestu, tentokrát nejprve po jezdecké trase a pak na modrou TZ. Tady se opět stala chyba. Po modré jsme šli, ale asi na opačnou stranu, než jsme měli. A protože jsme se chvílemi ocitli někde, a nevěděli jsme kde, byla cesta samé dobrodružství. Bylo hezké slunečné počasí, tak se dobře šlo probouzející se přírodou. Nesměle rozkvétají nejen sněženky a hlasitý ptačí zpěv byl slyšet po celém lese. Šťastně jsme došli do cíle včas a v pořádku.

jak přes vodu?
po MTZkvetoucí lýkovec

zpátky v H. BroděPořadatelé nás v cíli přivítali Pamětním listem a ještě byla možnost občerstvení. Někteří z nás si zakoupili turistické známky a vizitky a zápisníček s úkoly k získání nového tematického turistického odznaku Havlíček.

v cíli
Cestou k nádraží jsme v hostinci U zlodějky uhasili žízeň a v 16 hodin nasedli do vlaku k domovu.cestou k nádraží


Na trase jsme našlapali 18 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 03. 2017 | 610 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server