Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině
sobota 18. března 2017 - Třebíč
Na jaro se všichni turisté těší. Sice do přírody chodí stále i v jiných ročních obdobích, ale jaro přece jen přislibuje procházky prosluněnou, rozkvetlou a voňavou krajinou. Proto se to jaro musí správně přivítat, a to ne jinak, než pořádným pochodem. U nás na Vysočině má každý rok na starosti zahajování jarní turistické sezony jiný odbor. Letošního 26. ročníku ZJTS se ujal KČT, odbor Třebíč. Zároveň proběhl 30. ročník pochodu Oblastí klidu Třebíčsko.

Pořadatelé připravili trasy, které vedly po památkách Třebíče, přes dvě rozhledny v okolí - Vaňkův vodojem a Pekelný kopec, přes Alternátor – největší science centrum na Vysočině a přes Heraltice, kde je pěkné hasičské muzeum. Do cíle v Petrovicích tak turisté překonávali výškové rozdíly, s kopce, do kopce, jak už to na Třebíčsku bývá a při tom každý, podle své volby trasy našlapal od 10 do 27 kilometrů.
Při prezenci obdržel každý účastník odznak, kterým se mohl prokázat při vstupu na prohlídku památek v Třebíči a zdarma tak mohl navštívit Muzeum vysočiny na zámku, Baziliku sv. Prokopa, Židovskou čtvrť, Přední i Zadní synagogu, Židovský hřbitov, NS „Po stopách opatů a rabínů“, Galerii Franta, Městskou věž a ještě další památky.
Hlavní zahájení proběhlo na nádvoří zámku. Z nevelké tribuny účastníky pozdravil pan Ing. Jaroslav Šlechta, předal slovo starostovi Třebíče Ing. Pavlu Janatovi, dále promluvil náměstek Kraje Vysočina Mgr. Pavel Pacal a za ústředí pan Zdeněk Cabalka, dále předsedkyně oblasti Vysočina paní Mgr. Marie Vincencová a předseda pořádajícího odboru Ing. Ladislav Tomáš. Po zdravici všech přibyla na symbolickém klíči, který odemyká jaro, nová stuha. Slavnostně ji uvázal pan L. Tomáš s paní M. Vincencovou. Potom už se vydali pochodníci, občerstveni sladkostmi, které připravili pořadatelé, na trasy.

na nádvoří zámku v Třebíči

na startuIng. Šlechta zahajuje

pozdrav starosty města Třebíče

uvázání stuhy na symbolický klíč


účastníci se rozcházejí na vybrané trasy


Počasí dnes turistům příliš nepřálo. Nepříjemný déšť trval už od noci, ustával vždycky jen na malou chvilku a stále se nechtěl vzdát účasti na zahajování.
Naše malá skupinka turistů z KČT Čeřínek se vydala na trasu 12 km. Ta vedla ze zámeckého nádvoří na rozhlednu na Vaňkově vodojemu s kapličkou „Kostelíček“, pak na Borovinu k zábavnému parku Alternátor, do Řípova, kolem Padrtova a Červeného Mlýna a do cíle pochodu do Petrovic. Po cestě začal navíc foukat nepříjemný silný vítr. Přes všechny tyto nesnáze s přírodními živly turisté neztratili dobrou náladu a do cíle přišli s úsměvem. „Přece není špatné počasí, ale špatné oblečení“. A tentokrát byli všichni na nepřízeň počasí vybaveni, i navzdory tomu, že předchozí dva dny – čtvrtek i pátek – byly krásně teplé a prosluněné. Někdy hold se vyplatí poslouchat předpověď počasí. Škoda, že rosničky ty časté přeháňky trefily tentokrát přesně.

turisté Čeřínku


k rozhledně na Vaňkově vodojemu

kaple "Kostelíček"

rozhledna na Vaňkově vodojemu


do Libušina údolí

Eliščina skála

Zábavný park Alternátor

do Řípova

Řípov

k Padrtovu mlýnu

začíná foukat silný vítr a prší

v dálce je vidět Třebíč

kontrola u Padrtova mlýna


splav na řece Jihlavě

po cyklostezce k Červenému mlýnu

Červený mlýn

do Petrovic


V cíli u hasičů v Petrovicích bylo k mání občerstvení, obědy, pití, co kdo chtěl, každý si určitě vybral. Také k tanci i poslechu hrála místní kapela. Tancovat se v dešti moc nechtělo, ale někteří do toho i přesto šli.

cíl pochodu v Petrovicích

předání pamětních listů

v Petrovicích u hasičů


Po odpočinku v cíli se naše skupinka vydala ještě na poslední úsek dnešního putování. Zbývaly nám ještě dva kilometry chůze do Okříšek na vlak.

do Okříšek

v Okříškách


Chceme ještě pochválit všechny pořadatele, kteří se na akci podíleli. Vzorná příprava tras a zajištění občerstvení nemělo chybu. Zahájení jarní turistické sezony se povedlo.


ZJTS v Třebíči se podle pořadatelů zúčastnilo 605 turistů. Našich z KČT Čeřínek bylo 21.
S cestou z nádraží v Třebíči ke startu a z Petrovic do Okříšek byla naše trasa dlouhá 19 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 03. 2017 | 536 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server