08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Z Pávova do Jihlavy
Volného termínu v našem kalendáři využila Marie Nováková a pozvala nás na sobotní vycházku z Pávova přes Zbornou do Jihlavy.

V sobotu 6. února 2016 nasedli turisté na náměstí do autobusu MHD a odjeli společně s dalšími přistupujícími zájemci do Pávova. První cesta z Pávova vedla k benzínové pumpě u dálnice k symbolickému hřbitovu obětem havárií na D 1. Smutná čísla zde vypovídají o tragédiích na dálnici už od r. 1976.

v Pávově

nad Pávovem

u symbolického hřbitova

Z tohoto místa se odcházelo trochu zachmuřeně. Na opačné straně slibovaný krásný výhled na Jihlavu, který nám měl pozvednout náladu, se také nekonal. Jihlava byla zakrytá mlhou. Jedenadvacetičlenná skupina pokračovala lesem po ZTZ a chmury byly rázem zapomenuty. V lese na mýtince se přátelé na chvíli zastavili na přípitek a přání k narozeninám Věry. Po krátké přestávce zavedla zelená TZ turisty ke studánce Pod Kopulajem a nedaleko od ní k další studánce Emanuela a následně k rozcestí Mlaka. Lesem po modré TZ se šlo často blátem. Jen někde, kam sluneční paprsky nedosáhnou, byl slabý poprašek sněhu. Odměnou za blátivé cesty byl výhled z lesa na Stříbrný dvůr. Krajinu zalilo slunce do stříbrna a hned bylo jasné, proč má tato lokalita takové jméno. Byla to nádhera. Dalo se dohlédnout na Čeřínek, který jsme odtud pomyslně pozdravili.

na ZTZ

připijeme si na zdraví

také něco sladkého

po ZTZ

studánka Pod Kopulajem

u studánky

studánka Emanuela

u studánky Emanuela

pokračujeme po MTZ

Stříbrný dvůr

v dálce vidíme Čeřínek

okolí Stříbrňáku

Do Zborné zbýval jen kousek cesty. Protože u Zborné je v provozu sjezdovka Šacberk, a my, nelyžující turisté většinou známe tuto sjezdovku z té horní části z Novoročního výstupu, rozhodli jsme se navštívit občerstvení pod sjezdovkou. Pozorovali jsme lyžaře, jak sviští po svahu, také malé děti, svěřené do rukou odborných lyžařských instruktorů.

před Zbornou

sjezdovka Šacberk

skiareál Šacberk

Tady byla vycházka ukončena a skupina 21 turistů se pomalu rozdrobila na malé skupinky, vydávající se různými směry, a třeba dopravními prostředky do Jihlavy.

ze Zborné do Jihlavy

rozloučení u Borovinky

Byla to nenáročná vycházka v milé společnosti. Za pěkného počasí se našlapalo 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 02. 2016 | 1224 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |