10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče

Z Pávova do Jihlavy
Volného termínu v našem kalendáři využila Marie Nováková a pozvala nás na sobotní vycházku z Pávova přes Zbornou do Jihlavy.

V sobotu 6. února 2016 nasedli turisté na náměstí do autobusu MHD a odjeli společně s dalšími přistupujícími zájemci do Pávova. První cesta z Pávova vedla k benzínové pumpě u dálnice k symbolickému hřbitovu obětem havárií na D 1. Smutná čísla zde vypovídají o tragédiích na dálnici už od r. 1976.

v Pávově

nad Pávovem

u symbolického hřbitova

Z tohoto místa se odcházelo trochu zachmuřeně. Na opačné straně slibovaný krásný výhled na Jihlavu, který nám měl pozvednout náladu, se také nekonal. Jihlava byla zakrytá mlhou. Jedenadvacetičlenná skupina pokračovala lesem po ZTZ a chmury byly rázem zapomenuty. V lese na mýtince se přátelé na chvíli zastavili na přípitek a přání k narozeninám Věry. Po krátké přestávce zavedla zelená TZ turisty ke studánce Pod Kopulajem a nedaleko od ní k další studánce Emanuela a následně k rozcestí Mlaka. Lesem po modré TZ se šlo často blátem. Jen někde, kam sluneční paprsky nedosáhnou, byl slabý poprašek sněhu. Odměnou za blátivé cesty byl výhled z lesa na Stříbrný dvůr. Krajinu zalilo slunce do stříbrna a hned bylo jasné, proč má tato lokalita takové jméno. Byla to nádhera. Dalo se dohlédnout na Čeřínek, který jsme odtud pomyslně pozdravili.

na ZTZ

připijeme si na zdraví

také něco sladkého

po ZTZ

studánka Pod Kopulajem

u studánky

studánka Emanuela

u studánky Emanuela

pokračujeme po MTZ

Stříbrný dvůr

v dálce vidíme Čeřínek

okolí Stříbrňáku

Do Zborné zbýval jen kousek cesty. Protože u Zborné je v provozu sjezdovka Šacberk, a my, nelyžující turisté většinou známe tuto sjezdovku z té horní části z Novoročního výstupu, rozhodli jsme se navštívit občerstvení pod sjezdovkou. Pozorovali jsme lyžaře, jak sviští po svahu, také malé děti, svěřené do rukou odborných lyžařských instruktorů.

před Zbornou

sjezdovka Šacberk

skiareál Šacberk

Tady byla vycházka ukončena a skupina 21 turistů se pomalu rozdrobila na malé skupinky, vydávající se různými směry, a třeba dopravními prostředky do Jihlavy.

ze Zborné do Jihlavy

rozloučení u Borovinky

Byla to nenáročná vycházka v milé společnosti. Za pěkného počasí se našlapalo 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 02. 2016 | 1274 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |