19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

Z Pávova do Jihlavy
Volného termínu v našem kalendáři využila Marie Nováková a pozvala nás na sobotní vycházku z Pávova přes Zbornou do Jihlavy.

V sobotu 6. února 2016 nasedli turisté na náměstí do autobusu MHD a odjeli společně s dalšími přistupujícími zájemci do Pávova. První cesta z Pávova vedla k benzínové pumpě u dálnice k symbolickému hřbitovu obětem havárií na D 1. Smutná čísla zde vypovídají o tragédiích na dálnici už od r. 1976.

v Pávově

nad Pávovem

u symbolického hřbitova

Z tohoto místa se odcházelo trochu zachmuřeně. Na opačné straně slibovaný krásný výhled na Jihlavu, který nám měl pozvednout náladu, se také nekonal. Jihlava byla zakrytá mlhou. Jedenadvacetičlenná skupina pokračovala lesem po ZTZ a chmury byly rázem zapomenuty. V lese na mýtince se přátelé na chvíli zastavili na přípitek a přání k narozeninám Věry. Po krátké přestávce zavedla zelená TZ turisty ke studánce Pod Kopulajem a nedaleko od ní k další studánce Emanuela a následně k rozcestí Mlaka. Lesem po modré TZ se šlo často blátem. Jen někde, kam sluneční paprsky nedosáhnou, byl slabý poprašek sněhu. Odměnou za blátivé cesty byl výhled z lesa na Stříbrný dvůr. Krajinu zalilo slunce do stříbrna a hned bylo jasné, proč má tato lokalita takové jméno. Byla to nádhera. Dalo se dohlédnout na Čeřínek, který jsme odtud pomyslně pozdravili.

na ZTZ

připijeme si na zdraví

také něco sladkého

po ZTZ

studánka Pod Kopulajem

u studánky

studánka Emanuela

u studánky Emanuela

pokračujeme po MTZ

Stříbrný dvůr

v dálce vidíme Čeřínek

okolí Stříbrňáku

Do Zborné zbýval jen kousek cesty. Protože u Zborné je v provozu sjezdovka Šacberk, a my, nelyžující turisté většinou známe tuto sjezdovku z té horní části z Novoročního výstupu, rozhodli jsme se navštívit občerstvení pod sjezdovkou. Pozorovali jsme lyžaře, jak sviští po svahu, také malé děti, svěřené do rukou odborných lyžařských instruktorů.

před Zbornou

sjezdovka Šacberk

skiareál Šacberk

Tady byla vycházka ukončena a skupina 21 turistů se pomalu rozdrobila na malé skupinky, vydávající se různými směry, a třeba dopravními prostředky do Jihlavy.

ze Zborné do Jihlavy

rozloučení u Borovinky

Byla to nenáročná vycházka v milé společnosti. Za pěkného počasí se našlapalo 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 02. 2016 | 1367 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |