Hlavní menu
  Novinky
19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Vycházky na přelomu roku 2015 - 2016
Na konci roku 2015 bylo počasí spíš jarní, než zimní. Mnozí toužili po sněhu a lyžování, ale zima se nějak vytratila. Přesto turisté nezaháleli. Na Silvestra a na Nový rok se konalo mnoho akcí, ze kterých turisté měli na výběr.

31. 12. 2015 pořádala obec Studená spolu s KČT Telč oblíbený a hojně navštěvovaný Silvestrovský výstup na Javořici. Někteří naši turisté si tuto příležitost nenechali ujít. Z celkové účasti více než 5 500 tam vystoupalo 16 turistů KČT Čeřínek.

Výstup na Jelení horu
Plánovaná akce našeho klubu byla letos na Jelení horu u Hodic. Pod vedením manželů Dörrerových přijelo vlakem do Hodic 24 turistů. Za slunečného, ale mrazivého a větrného počasí se vydali na vrchol hory, kde se scházeli turisté z okolí. Členové Sboru dobrovolných hasičů ve stáncích nabízeli občerstvení a pamětní známky. Socha dřevěného jelena byla v obležení hlavně dětí. Téměř stále na něm seděl nějaký Smolíček pacholíček. Ohřáli jsme se u ohýnku, opekli si výborné buřtíky a vydali se k prameni Moravské Dyje. Odtud do Třeště, kde jsme navštívili betlém ve firmě Podzimek a ještě Muzeum betlémů. Na silvestrovské vycházce jsme ušli 14 km.

přivítání v Hodicích

cesta na Jelení horu

Jelení hora

zamrzlý Horní Jilmík


pod Jelení horousocha jelena

Smolíček pacholíček

pořadatelé

na Jelení hoře

k prameni Dyje

pramen Moravské Dyje

společně u pramene

v Třešti

betlém ve firmě  Podzimek

v muzeu betlémů v Třešti


Novoroční pochod na Šacberk
Novoroční pochod na Šacberk pořádá každý první den v roce KČT Tesla. Naše skupina 29 turistů se sešla tradičně U Jitřenky. Pomalu jsme společně došli na vrchol Rudného (Šacberk), kde už bylo mnoho lidí, kteří se srdečně vítali v Novém roce. Účastníci přispívali do kasičky na cesty pro vozíčkáře.
Počasí bylo dost mlhavé, mírně mrazivé a větrné o trochu méně než na Silvestra. Na sjezdovce bylo už bílo, ale jen díky technickému sněhu. Zatím provoz ještě nebyl. Z vrcholu se lidé rozcházeli individuálně podle toho, jak se každý zdržel a zapovídal s dalšími turisty. Kroky některých mířily do nejbližší hospůdky, jiní si ještě prodloužili vycházku přírodou a v podvečer se zase mnozí sešli na náměstí na Novoroční ohňostroj, který pořádalo město Jihlava.

sraz u Jitřenkysetkání na Šacberku

příspěvek na Novoroční čtyřlístek

sjezdovka je zatím mimo provoz

večerní náměstíSlavnostní oheň na Čeřínku
První sobotu v novém roce /2. ledna/ náš KČT Čeřínek Jihlava uspořádal tradiční „Slavnostní oheň na Čeřínku“. V Kostelci u Jihlavy vystoupilo z rychlíku přes 70 turistů a příznivců turistiky. Nejprve po silnici a potom lesem po ZTZ přišli k turistické chatě na Čeřínku. Pořadatelé manželé M+M Svatošovi a J+V Veselí připravili oheň, u kterého se postupně sešlo 239 účastníků z různých koutů Vysočiny. Byli tam turisté také z Měřína, Havl. Brodu, Třebíče, Telče, Žďáru n. S., Pelhřimova, Větrného Jeníkova, Chocně a Č. Budějovic. Nejen u ohýnku bylo plno, ale následně i v restauraci turistické chaty. Manželé Vlčkovi s personálem měli co dělat, aby obsloužili všechny hosty k naprosté spokojenosti.

příjezd do Kostelce


Mirek vítá účastníky


po ZTZ na Čeřínek


než se oheň rozhoří

trochu dříví na oheň
v restauraci je plno

účastníků přibývá


Nikdo nepočítal s takovou účastí, takže se omlouváme všem, na které nezbyl pamětní list.


Odpoledne se všichni postupně odebírali k vlaku. Někteří zpět do Kostelce, někteří do Dolní Cerekve nebo na autobus do Dušejova aj. Každý takto ušel pěšky asi 14 km. Rekord udělali turisté z Třebíče, kteří se na 30km trasu na Čeřínek vydali z Brtnice.

foto na zpáteční cestě do Kostelce


než přijede vlak


Silvestrovské a novoroční vycházky jsou už jenom ve vzpomínkách a na fotografiích. Teď už si jen můžeme přát hodně zdraví, štěstí, úspěchů v práci, hodně našlapaných kilometrů bez puchýřů a šťastné návraty domů.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 01. 2016 | 1354 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server