08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Vycházky na přelomu roku 2015 - 2016
Na konci roku 2015 bylo počasí spíš jarní, než zimní. Mnozí toužili po sněhu a lyžování, ale zima se nějak vytratila. Přesto turisté nezaháleli. Na Silvestra a na Nový rok se konalo mnoho akcí, ze kterých turisté měli na výběr.

31. 12. 2015 pořádala obec Studená spolu s KČT Telč oblíbený a hojně navštěvovaný Silvestrovský výstup na Javořici. Někteří naši turisté si tuto příležitost nenechali ujít. Z celkové účasti více než 5 500 tam vystoupalo 16 turistů KČT Čeřínek.

Výstup na Jelení horu
Plánovaná akce našeho klubu byla letos na Jelení horu u Hodic. Pod vedením manželů Dörrerových přijelo vlakem do Hodic 24 turistů. Za slunečného, ale mrazivého a větrného počasí se vydali na vrchol hory, kde se scházeli turisté z okolí. Členové Sboru dobrovolných hasičů ve stáncích nabízeli občerstvení a pamětní známky. Socha dřevěného jelena byla v obležení hlavně dětí. Téměř stále na něm seděl nějaký Smolíček pacholíček. Ohřáli jsme se u ohýnku, opekli si výborné buřtíky a vydali se k prameni Moravské Dyje. Odtud do Třeště, kde jsme navštívili betlém ve firmě Podzimek a ještě Muzeum betlémů. Na silvestrovské vycházce jsme ušli 14 km.

přivítání v Hodicích

cesta na Jelení horu

Jelení hora

zamrzlý Horní Jilmík

pod Jelení horou

socha jelena

Smolíček pacholíček

pořadatelé

na Jelení hoře

k prameni Dyje

pramen Moravské Dyje

společně u pramene

v Třešti

betlém ve firmě  Podzimek

v muzeu betlémů v Třešti

Novoroční pochod na Šacberk
Novoroční pochod na Šacberk pořádá každý první den v roce KČT Tesla. Naše skupina 29 turistů se sešla tradičně U Jitřenky. Pomalu jsme společně došli na vrchol Rudného (Šacberk), kde už bylo mnoho lidí, kteří se srdečně vítali v Novém roce. Účastníci přispívali do kasičky na cesty pro vozíčkáře.
Počasí bylo dost mlhavé, mírně mrazivé a větrné o trochu méně než na Silvestra. Na sjezdovce bylo už bílo, ale jen díky technickému sněhu. Zatím provoz ještě nebyl. Z vrcholu se lidé rozcházeli individuálně podle toho, jak se každý zdržel a zapovídal s dalšími turisty. Kroky některých mířily do nejbližší hospůdky, jiní si ještě prodloužili vycházku přírodou a v podvečer se zase mnozí sešli na náměstí na Novoroční ohňostroj, který pořádalo město Jihlava.

sraz u Jitřenky

setkání na Šacberku

příspěvek na Novoroční čtyřlístek

sjezdovka je zatím mimo provoz

večerní náměstí

Slavnostní oheň na Čeřínku
První sobotu v novém roce /2. ledna/ náš KČT Čeřínek Jihlava uspořádal tradiční „Slavnostní oheň na Čeřínku“. V Kostelci u Jihlavy vystoupilo z rychlíku přes 70 turistů a příznivců turistiky. Nejprve po silnici a potom lesem po ZTZ přišli k turistické chatě na Čeřínku. Pořadatelé manželé M+M Svatošovi a J+V Veselí připravili oheň, u kterého se postupně sešlo 239 účastníků z různých koutů Vysočiny. Byli tam turisté také z Měřína, Havl. Brodu, Třebíče, Telče, Žďáru n. S., Pelhřimova, Větrného Jeníkova, Chocně a Č. Budějovic. Nejen u ohýnku bylo plno, ale následně i v restauraci turistické chaty. Manželé Vlčkovi s personálem měli co dělat, aby obsloužili všechny hosty k naprosté spokojenosti.

příjezd do Kostelce

Mirek vítá účastníky

po ZTZ na Čeřínek

než se oheň rozhoří

trochu dříví na oheň

v restauraci je plno

účastníků přibývá

Nikdo nepočítal s takovou účastí, takže se omlouváme všem, na které nezbyl pamětní list.

Odpoledne se všichni postupně odebírali k vlaku. Někteří zpět do Kostelce, někteří do Dolní Cerekve nebo na autobus do Dušejova aj. Každý takto ušel pěšky asi 14 km. Rekord udělali turisté z Třebíče, kteří se na 30km trasu na Čeřínek vydali z Brtnice.

foto na zpáteční cestě do Kostelce

než přijede vlak

Silvestrovské a novoroční vycházky jsou už jenom ve vzpomínkách a na fotografiích. Teď už si jen můžeme přát hodně zdraví, štěstí, úspěchů v práci, hodně našlapaných kilometrů bez puchýřů a šťastné návraty domů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 01. 2016 | 1230 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |