08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Vánoční předsilvestrovská vycházka
KČT Tesla pořádal v pondělí 28. 12. 2015 vánoční/předsilvestrovskou vycházku. Osobním vlakem do Rantířova přijelo 55 turistů. Zúčastnili se turisté z KČT Tesla, Bedřichov, Čeřínek, Měřín a Třebíč.

Pod vedením Ivy Svobodové se všichni společně vydali po nově vyznačené zelené TZ směrem na Rounek k lesní kapličce U sv. Antonína. Po krátké zastávce a výstupu na nedaleký vrchol U sv. Antonína (629 m.n.m.) pokračovala skupina stále po ZTZ kolem „šancí“ do Ježené.

v Rantířově

vánoce na Rounku

kaplička U sv. Antonína

každý si chce zazvonit

v Ježené

Z Ježené vedla žlutá TZ do Jiřína. V místní hasičské hospůdce došlo na malé nápojové občerstvení. Z Jiřína pokračovala skupina opět po žluté TZ kolem rybníka Trojan, ke starému židovskému hřbitovu a potom do Větrného Jeníkova.

skalka v Ježené

v Jiříně

rybník Trojan

k židovskému hřbitovu

židovský hřbitov

starý mlýn

na okraji V. Jeníkova

Závěr vycházky si už každý zvolil podle svého uvážení. Někteří došli přesně k odjezdu autobusu do Jihlavy, jiní ještě zašli do místního kulturního domu do restaurace a odjeli až dalším autobusem.
Našich z KČT Čeřínek se zúčastnilo 11 a ti, co prošli celou trasu, urazili 14 km. Počasí na vycházku opět přálo, ale zimní a povánočně naladěná krajina rozhodně nebyla. Slunce svítilo, jako na jaře.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 12. 2015 | 1235 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Janeček |