19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

Vánoční předsilvestrovská vycházka
KČT Tesla pořádal v pondělí 28. 12. 2015 vánoční/předsilvestrovskou vycházku. Osobním vlakem do Rantířova přijelo 55 turistů. Zúčastnili se turisté z KČT Tesla, Bedřichov, Čeřínek, Měřín a Třebíč.

Pod vedením Ivy Svobodové se všichni společně vydali po nově vyznačené zelené TZ směrem na Rounek k lesní kapličce U sv. Antonína. Po krátké zastávce a výstupu na nedaleký vrchol U sv. Antonína (629 m.n.m.) pokračovala skupina stále po ZTZ kolem „šancí“ do Ježené.

v Rantířově

vánoce na Rounku

kaplička U sv. Antonína

každý si chce zazvonit

v Ježené

Z Ježené vedla žlutá TZ do Jiřína. V místní hasičské hospůdce došlo na malé nápojové občerstvení. Z Jiřína pokračovala skupina opět po žluté TZ kolem rybníka Trojan, ke starému židovskému hřbitovu a potom do Větrného Jeníkova.

skalka v Ježené

v Jiříně

rybník Trojan

k židovskému hřbitovu

židovský hřbitov

starý mlýn

na okraji V. Jeníkova

Závěr vycházky si už každý zvolil podle svého uvážení. Někteří došli přesně k odjezdu autobusu do Jihlavy, jiní ještě zašli do místního kulturního domu do restaurace a odjeli až dalším autobusem.
Našich z KČT Čeřínek se zúčastnilo 11 a ti, co prošli celou trasu, urazili 14 km. Počasí na vycházku opět přálo, ale zimní a povánočně naladěná krajina rozhodně nebyla. Slunce svítilo, jako na jaře.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 12. 2015 | 1363 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Janeček |