Hlavní menu
  Novinky
10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Vánoční předsilvestrovská vycházka
KČT Tesla pořádal v pondělí 28. 12. 2015 vánoční/předsilvestrovskou vycházku. Osobním vlakem do Rantířova přijelo 55 turistů. Zúčastnili se turisté z KČT Tesla, Bedřichov, Čeřínek, Měřín a Třebíč.

Pod vedením Ivy Svobodové se všichni společně vydali po nově vyznačené zelené TZ směrem na Rounek k lesní kapličce U sv. Antonína. Po krátké zastávce a výstupu na nedaleký vrchol U sv. Antonína (629 m.n.m.) pokračovala skupina stále po ZTZ kolem „šancí“ do Ježené.

v Rantířově

vánoce na Rounkukaplička U sv. Antonína

každý si chce zazvonit


v Ježené


Z Ježené vedla žlutá TZ do Jiřína. V místní hasičské hospůdce došlo na malé nápojové občerstvení. Z Jiřína pokračovala skupina opět po žluté TZ kolem rybníka Trojan, ke starému židovskému hřbitovu a potom do Větrného Jeníkova.

skalka v Ježenév Jiříně

rybník Trojan

k židovskému hřbitovu


židovský hřbitov

židovský hřbitov

starý mlýn

na okraji V. Jeníkova


Závěr vycházky si už každý zvolil podle svého uvážení. Někteří došli přesně k odjezdu autobusu do Jihlavy, jiní ještě zašli do místního kulturního domu do restaurace a odjeli až dalším autobusem.
Našich z KČT Čeřínek se zúčastnilo 11 a ti, co prošli celou trasu, urazili 14 km. Počasí na vycházku opět přálo, ale zimní a povánočně naladěná krajina rozhodně nebyla. Slunce svítilo, jako na jaře.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 12. 2015 | 1285 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Janeček |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server