08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Rozhledna Rýdův kopec u Děbolína
První podzimní vycházka se konala v sobotu 3. 10. 2015. Původně vůbec naplánovaná nebyla, ale Pepa Kaman při svých přípravách prázdninových vycházek objevil novou rozhlednu u Jindřichova Hradce. Využil pěkného počasí a na rozhlednu Trigon turisty pozval.

Na nádraží v Jihlavě se sešlo 17 kamarádů - turistů, kteří využili slunečného babího léta a vlakem odjeli do Jindřichova Hradce. Než se turisté vydali na cestu, na chvíli se zastavili, aby minutou ticha uctili a vzpomněli na bývalého předsedu klubu pana Zdeňka Kurku, který minulý týden v neděli 27. září nečekaně zemřel.

v Jindřichově Hradci

cesta k Děbolínu

Potom se už vydali do 4 km vzdálené obce Děbolín. Skupina minula na návsi opravenou kapličku Nanebevzetí Panny Marie, postavenou v r. 1782, obdivovala upravené a hojně rozkvetlé předzahrádky místních chalup a pokračovala z obce dál asfaltovou cyklostezkou k 33 m vysoké rozhledně. Výstavba rozhledny probíhala od září 2014 do června 2015 a veřejnosti byla zpřístupněna 8. 7. 2015.

vyhlídka Karla Zvěřiny

kaple Nanebevzetí P. Marie v Děbolíně

v Děbolíně

cesta k rozhledně

Rozhledna stojí nedaleko od vrcholu (553m.n.m) Rýdova kopce ve výšce 551,5 m.n.m. Na rozhlednu je možno vystoupat po dřevěném schodišti, které má 128 schodů, nebo po točitém ocelovém schodišti uprostřed rozhledny, čítajícím 102 schodů. Z vyhlídkové terasy umístěné ve výšce 24 m je možné dohlédnout na 30 km vzdálenou Javořici, na Javořickou a Křemešnickou vrchovinu, do Novohradských hor, na 84 km vzdálený Boubín i jiných míst na Šumavě, dokonce i do 145 km vzdálených Alp na vrchol 1893m vysokou horu Ötscher. Těžko říct, co z toho bylo vidět v tuto sobotu. V dálce na obzoru se krajina ztrácela v oparu, ale vyhlídky i tak byly pěkné.

rozhledna Trigon

pohledy do malebné krajiny pod rozhlednou

na rozhledně

ocelové schodiště

ke sv.Barboře

Od rozhledny skupina pokračovala dál po cyklostezce ke kostelu sv. Barbora. Původně poustevní kostelík ze 13. stol. byl v roce 1503 zásluhou Jindřicha z Hradce přestavěn na gotický kostel. Nyní je kostel na soukromém pozemku ohrazen. Návštěvníci si proto mohou kostel prohlédnout jen z větší vzdálenosti zvenčí.

sv. Barbora

u sv. Barbory

Zpáteční cesta do Jindřichova Hradce vedla opět kolem rozhledny, potom kolem letiště, kde startovaly a přistávaly větroně. V Jindřichově Hradci ještě zbýval čas na občerstvení a také někteří zašli do hasičského domu na shlédnutí zpívající barevné vodní fontány.

pod rozhlednou

u letiště

letiště

alejí k J. Hradci

J. Hradec

barevný podzim v J. Hradci

Nežárka

náměstí v J. Hradci

fontána v domě sv. Floriána

k nádraží

úzkokolejka v J. Hradci

Zážitků bylo spousta a den jako malovaný. Konečných 17 km v malebné krajině okolo Hradce nebylo namáhavých a vycházka se všem líbila.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 10. 2015 | 1461 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |