Hlavní menu
  Novinky
19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Pekelný kopec
Prázdniny, a s nimi tropická vedra už jsou ty tam, a první sobota v září přinesla ještě příjemné, turistice nejlépe vyhovující počasí. Začínají plánované pochody a vycházky. Jednou z nich byla pěší vycházka z Krahulova přes Pekelný kopec do Třebíče, kterou pro nás, čeřínkovské turisty, připravil náš člen pan František Smejkal. Výlety s ním jsou oblíbené, protože jeho cesty vedou často neznačenými cestami, kudy by se málokdo vydal, aniž by tuto trasu znal.

Čtrnáct turistů odjelo vlakem do Krahulova. Tady všechny František přivítal a seznámil s plánovanou vycházkou.

František seznamuje s programem vycházky


Nejprve vedla cesta malebnou krajinou kolem Pastvištního rybníka do Starče - městyse, který se nachází na západě Moravy, v těsné blízkosti Třebíče. Stařeč všechny překvapila svou úpravou a čistotou a záplavou různobarevných květů v rozkvetlých předzahrádkách. Kostel sv. Jakuba Staršího jsme prohlédli jen zvenčí. Probíhala právě mše, tak jsme nechtěli rušit.

ke Starči

cestou ke Starči

cestou ke Starči

Pastvištní rybník

Stařeč

ve Starčikostel sv. Jakuba Staršího


StařečPokračovali jsme dál do Kracovic, kde nás místní rozcestník navedl na kondiční Pekelnou stezku. Po cestě jsou rozmístěny tabule, informující o tepové frekvenci. Na zastaveních u tabulí jsme si zkontrolovali stav naší trénovanosti a zároveň se pokochali nádhernými výhledy. Zábavnou formou se do kopce vyšlape daleko snáze a najednou se před námi vypínala zajímavá konstrukce rozhledny na Pekelném kopci. Rozhledna je 26,5 m vysoká a je zhotovena z modřínového dřeva. Hroty vystupující po bocích připomínají rohy. Při pohledu z vrchu hroty konstrukce vytváří židovskou hvězdu (viz. Wikipedie). Po ocelovém schodišti jsme vystoupali na vyhlídkovou terasu, abychom zhlédli celé okolí. Za dobré viditelnosti lze dohlédnout až do Alp. Viditelnost byla docela dobrá, tak jsme si výhledů dostatečně užili. Pod rozhlednou je umístěn dřevěný přístřešek a lavičky. Využili jsme obojí na malý odpočinek a svačinu.

v Kracovicích
na Pekelný kopecrozhledna na Pekelném kopci

pohled směrem na Třebíč

 na obzoru Sádek


pod rozhlednou

dřevěný přístřešek


Z Pekelného kopce nás František vedl polní cestou do Třebíče.

kudy půjdeme?


do Třebíče


Na okraji Třebíče nás čekalo překvapení. Právě dnes 5. 9. 2015 byl zpřístupněn pro veřejnost nově zrekonstruovaný věžový vodojem „Kostelíček“ s vyhlídkovou plošinou na Strážné hoře v Třebíči. Neobvyklý pohled na Třebíč a zároveň expozici o vodárenství jsme s radostí uvítali. Příjemná paní průvodkyně se nám věnovala a našim dotazům ochotně odpovídala.

Věžový vodojem Kostelíček

vodojem a kaple Povýšení sv. Kříže

průvodkyně na vodojemu

expozice ve vodojemu

vyhlídka z vodojemu

výklad průvodkyně


historie vodojemu


Po prohlídce vodojemu s vyhlídkou jsme odešli do města Třebíče. Ještě jsme se občerstvili v restauraci „U Kopečků“. Někteří odjeli dříve, jiní ještě zašli do cukrárny a o půl čtvrté odjeli do Jihlavy.

odcházíme do TřebíčeVycházka se moc povedla. Z původně plánovaných 11km se nakonec vylouplo 15 km, ale všichni se těší na další výlet s Františkem, který vždycky překvapí a turisty provede méně známými kouty Vysočiny.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 09. 2015 | 1563 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server