19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

Rozhledna Rosička
Ti, kteří se vydali v sobotu 8. 8. 2015 na turistiku, byli opravdu odvážlivci, mnozí by řekli blázni. Ale i takoví se našli. Naše prázdninové vycházky pokračují a my se nevzdáváme, i když letošní léto je vražedně horké. Bylo nás osm, kteří z Jihlavy odjeli vlakem do Žďáru nad Sázavou.

Pepa společně s Evou připravili trasu na rozhlednu Rosička. Zrána nebylo takové parno a skupinka pomalým tempem vyšla vstříc horkému dni po modré TZ směrem Česká Mez. Tato trasa vedla téměř stále lesem a cesta příjemně ubíhala. Trochu se po cestě bloudilo, a tak jsme se ocitli u Matějovského rybníka, který sice původně v plánu byl, ale pro horko jsme chtěli trasu trochu zkrátit. To se sice nepovedlo, ale cesta lesem byla pohodová. Trochu jsme si zašli, ale nijak jsme to na únavě nepocítili.

ze Žďáru n. Sáz.

jeřabiny se už červenají

U Křížku

Matějovský rybník

Kaple Nejsvětější Trojice v České Mezi

Česká Mez

Poslední úsek k rozhledně byl po silnici a tam už horko bylo. U rozhledny nás přivítaly stánky s klobáskami, pivo a limo bylo také k mání a na rožni se peklo selátko. Přišli jsme na Rosičku v době, kdy tu měli mít hasiči z okolí asi od 14 hodin jakousi slávu. To bylo překvapení, o kterém jsme nevěděli, ale po zdolání rozhledny a pokochání se výhledy do okolí, jsme využili pohostinství, které nám neplánovaně téměř spadlo do klína. Času bylo dost, slavnost ještě nezačala, lidé teprve pomalu po jednotlivcích přicházeli. Bylo právě poledne, ve stínu lesa u rozhledny se hezky odpočívalo, tak přišla řada na občerstvení v podobě grilovaných klobás, piva a pro někoho nezbytné kávy. Jen to selátko ještě nebylo dopečené, když jsme opouštěli areál rozhledny.

k Rosičce

na obzoru rozhledna

v Rosičce

rozhledna Rosička

pohledy z rozhledny

pod rozhlednou

Po cestě k vlaku už bylo hodně vedro. Rtuť teploměru se tento den vyšplhala až na 38°C! Udělali jsme si ještě jednu zastávku „na jedno“ na „Cyklostanici Sázava“ a pak už umořeni teplem jsme došli na nádraží v Sázavě u Žďáru. V čekárně bylo chladněji, a my byli rádi, že máme horkou cestu za sebou.

jdeme do Sázavy

starý most v Sázavě

na nádraží v Sázavě

Na zpáteční cestě vlakem při přestupu v H. Brodě jsme měli více jak hodinu času, tak jsme se chtěli stavit U Kroupů na jejich vyhlášený zmrzlinový pohár, abychom zchladili naše unavená a rozpálená těla. Ale bohužel měli zavřeno. Zachránil nás stánek se zmrzlinou u nedalekého supermarketu a U Kroupů na zahrádce jsme jen chvíli poseděli.

u Kroupů je zavřeno

Vycházku jsme zhodnotili velmi kladně. Přes velké teplo jsme více jak třetinu cesty šli lesem, navíc nás ochlazoval celý den mírný vánek, a tak se ani nezdálo, že jsme urazili téměř 19 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 08. 2015 | 1306 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |